Абсолютно новий Renault Rafale: підкорення нових горизонтів

АБСОЛЮТНО НОВИЙ RENAULT RAFALE

18 червня 2023 року, на 54-му Паризькому авіасалоні в Ле-Бурже відбулася світова прем’єра абсолютно нового Renault Rafale.

ПІДКОРЕННЯ НОВИХ ГОРИЗОНТІВ

Тепер, коли кампанія з відвоювання С-сегменту є однією з головних цілей стратегічного плану ” Відродження”, і вона успішно реалізується завдяки електричним Megane E-Tech, Arkana та Austral, настав час для Renault зробити наступний крок у D-сегменті. Першим було повне оновлення сімейного абсолютно нового Espace, а другим – створення нової сміливої моделі: абсолютно новий Rafale.

Тепер, коли Renault оновив свій арсенал технологій гібридних силових установок, шасі та електронного обладнання, він більше не може позбавити своїх клієнтів автомобіля, створеного для задоволення від водіння – або ж позбавити бренд нового флагмана. Новий Renault Rafale – це і те, і інше.

Rafale – це французьке слово, що асоціюється з вітром, а також є відсилкою до авіації. Авіація відігравала важливу роль в історії Renault: Caudron-Renault Rafale, який у 1934 році розвинув рекордну швидкість 445 км/год, є лише одним із прикладів.

Абсолютно новий Renault Rafale – це перший серійний автомобіль, повністю розроблений відповідно до нової візуальної манери, яку запровадив Жиль Відаль на посаді керівника відділу дизайну Renault. Він відкриває нову еру в дизайні Renault: далекоглядний, сміливий, ідеально співзвучний своєму часу і створений спеціально для періоду, коли все рухається все швидше і тільки авангардні моделі залишаються привабливими протягом усього свого життєвого циклу.

Новий Renault Rafale також оснащений найсучаснішими засобами зв’язку та 200-сильною гібридною силовою установкою E-Tech, яка є настільки ж ефективною, наскільки й економною, та використовує перероблені матеріали.

Він був створений для того, щоб підняти задоволення від водіння на ще більшу висоту, а з новим силовим агрегатом E-Tech 4х4 потужністю 300 к.с. він стане ще кращим завдяки технологічним проривам, які дозволять йому посісти високе місце у всесвіті високопродуктивних автомобілів.

Компанія Renault створила свою ДНК навколо оптимального задоволення від водіння – але не егоцентричного: задоволення, яке водій отримує разом з пасажирами в “автомобілі для життя і відпочинку”. Задоволення від водіння є пріоритетом, але ніколи не за рахунок пасажирів, які мають достатньо простору та зручностей, щоб насолоджуватися ними. Новий Renault Rafale – це купе-позашляховик, що приносить задоволення, він виглядає так само яскраво, як і відчувається за кермом, і це можливість розділити захоплюючі враження від водіння з друзями або дітьми – незалежно від того, скільки їм років.

Новий гібридний Renault Rafale потужністю 200 к.с. E-Tech з’явиться на ринках навесні 2024 року.

“Абсолютно новий Renault Rafale займає центральне місце в епосі Відродження, символізує наш перехід у вищий клас і демонструє, що ми належимо до кожного сегменту клієнтів. Завдяки своєму захоплюючому дизайну купе-позашляховика, створеному для яскравих вражень, він забезпечує безпрецедентне задоволення від водіння завдяки гібридним силовим установкам та шасі, що задає стандарти, сповненому пристрасті та ноу-хау від інженерів Renault”.

Фабріс Камболів, генеральний директор, бренд Renault

“Абсолютно новий Rafale є яскравою ілюстрацією нової концепції дизайну бренду Renault. Він відповідає своїй ДНК завдяки щедрим вигинам, обробленим з великою точністю, у поєднанні з лініями напруги та технічними деталями, які надають характеру та витонченості всьому автомобілю. Завдяки своєму безпрецедентному стилю, якісній обробці та пропорціям, абсолютно новий Renault Rafale демонструє свою силу та індивідуальність на дорозі.

Жиль Відаль, віце-президент з дизайну, бренду Renault

ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД

Сміливий та динамічний купе-позашляховик

Новий Renault Rafale побудований на платформі CMFCD останнього покоління Альянсу. Дизайн автомобіля є безпрецедентним, а його дизайнери створили оригінальний, сміливий кузов з чистого аркуша. Такий підхід призвів до створення нової візуальної концепції, яка відображає ідентичність бренду та сяє вільно, енергійно та спонтанно.

Потужний статусний купе-позашляховик

Трохи піднятий кузов типу “фастбек”, вкритий деталями глибокого глянцевого чорного кольору, відносить новий Renault Rafale до категорії купе-позашляховиків.

Силует автомобіля яскравий і спортивний. Його довгий горизонтальний капот вказує на потужність. Носова частина під ним виточена і має нову радіаторну решітку та фірмовий світловий візерунок, який Renault представила на новому Clio. Виступаючий капот і скульптурний передній бампер, здається, підштовхують автомобіль вперед.

Виступаючі плечі утворюють масивність навколо задніх коліс, натякаючи на потужність, що рухає автомобіль. Відчувається, що він рветься вперед. Пластина протиковзання, що з’являється з-під заднього бампера, також, здається, штовхає автомобіль вперед. А похила лінія даху з останнім виступом вказує на швидкість.

“Щоб дизайн працював, він має бути однаково потужним та ефективним, незалежно від того, чи стоїте ви на відстані 50 метрів, 10 метрів чи 50 сантиметрів. Здалеку вас вражає потужна зовнішність і пропорції нового Renault Rafale. Коли ви підходите ближче, вас вражає плавність ліній. А зблизька – увага до деталей, яка приковує погляд і викликає інтерес”.

Алексіс Марто, керівник відділу дизайну екстер’єру, Renault

Ідеальні пропорції

Новий Renault Rafale має 4,71 метра в довжину і 1,86 метра в ширину, що точно відносить його до D-сегменту. А його висота становить 1,61 метра, що робить його квінтесенцією спортивного позашляховика.

Завдяки довгій колісній базі (2,74 метра, як у нового Espace), лінія даху нового Renault Rafale бездоганно вигнута, щоб забезпечити достатньо місця на задніх сидіннях і не заважати задньому лобовому склу.

Заднє лобове скло нахиляється на 17 градусів, що є оптимальним для аеродинамічної ефективності. І робить задні склоочисники непотрібними, що зберігає лінію автомобіля чистою.

Ширша колісна доріжка (на 4 см більше, ніж у нового Espace) надійно заземлює автомобіль і максимально використовує чорні частини коліс як у вертикальній перспективі (колеса злегка виступають), так і в горизонтальній (20-дюймові колеса заповнюють арки).

“Новий Renault Rafale має такі розміри, які надають йому аури статусного авто-символу, яскравий дизайн і потужну індивідуальність. Тож він природно виділяється як новий флагман бренду Renault“.

Агнета Дальгрен, директорка проекту CMF-CD Design

Нова візуальна концепція

Дизайн абсолютно нового Renault Rafale втілює нову візуальну концепцію бренду від Жиля Відаля, яку ми представили в концепті Scenic Vision у 2022 році і вперше застосували до дорожнього автомобіля New Clio у 2023 році. Він втілює ДНК моделей Renault у виточених формах і щедрих вигинах, містить різноманітні технічні деталі і тепер включає характерні лінії, які немов розтягують шкіру по тілу, створюючи згини, розгортаючись і зникаючи в контурах автомобіля.

У новому Rafale гнучкі об’єми в поєднанні з кольорами кузова створюють цікавий контраст з чорними поверхнями, що мають сувору геометричну форму та огранену поверхню.

Нові лінії та вигини додають кузову точно відкалібровані промені світла, які зливаються в приємне візуальне враження.

“Ми створювали дивовижні ефекти скрізь, де тільки могли. Куди б ви не подивилися на тіло, завжди щось відбувається. Куди б не впав погляд, скрізь є особлива привабливість”.

Алексіс Марто, керівник відділу дизайну екстер’єру, Renault

Рухлива радіаторна решітка

Нова радіаторна решітка абсолютно нового Renault Rafale побудована навколо фірмового діаманта бренду. Він складається із сузір’я маленьких діамантів, які утворюють тривимірний простір навколо емблеми посередині.

Цей діамантовий візерунок глибокого глянцевого чорного кольору є відсиланням до решіток радіатора, що прикрашали елітні автомобілі в минулі часи. Він виділяється на тлі синіх або сланцево-сірих відтінків (залежно від версії), які з’являються і зникають на задньому плані залежно від того, звідки ви дивитеся на нього – немов витвори оптичного мистецтва 1970-х років. Таким чином Renault знімає капелюха перед Віктором Вазарелі, верховним жерцем руху оп-арту, і перед сімейством, яке залишило свій слід в історії Renault: Син Віктора, Іварал Вазарелі, розробив логотип 1972 року, якому бренд віддає “зворушливу” данину своїм новим логотипом Nouvel’R.

“Абсолютно нова решітка Rafale рухається так само, як одяг рухається по шкірі; гра тіней, відблисків і кольорів оживляє її, вона виглядає як жива”.

Алексіс Марто, керівник відділу дизайну екстер’єру, Renault

Дизайн радіаторної решітки, що має дуже складну структуру, був створений за допомогою штучного інтелекту в програмі параметричного моделювання. Ця технологія дозволяє випробувати безліч моделей і варіантів взаємодії в просторі, змінюючи розміри, кути, ситуації та інші параметри.

Цей тип програмного забезпечення широко використовується в архітектурі. Наприклад, воно допомогло спроектувати олімпійський стадіон “Пташине гніздо” в Пекіні.

Новий фірмовий світловий візерунок

Новий Clio став першим автомобілем у лінійці Renault, який отримав нові фірмові фари, а абсолютно новий Rafale буде другим. Візерунок беззаперечно вказує на Renault: він ромбоподібний, сильний і міцний, візуально збільшує автомобіль.

“У тому, що з’являється тема діамантів, є щось радісне, а також багато свободи. У дизайні це відчувається скрізь. Вогні повторюють той самий візуальний візерунок, що й наш логотип, а косі лінії природним чином нагадують про бренд”.

Агнета Дальгрен, директорка проекту CMF-CD Design

Розширююче освітлення

Щоб візуально збільшити ширину автомобіля і додати йому врівноваженості, два задні ліхтарі максимально віддалені один від одного. Вони виглядають як скульптури, вбудовані в краї.

Їх форма була натхненна китайськими головоломками танграм (великий квадрат, розділений на п’ять трикутників, паралелограм і менший квадрат). Завдяки мікрооптичній технології вони оживають, коли їх увімкнено, і створюють ефект “плаваючого кубику льоду”, коли їх вимкнено

Два нових кольори

Новий Renault Rafale буде доступний у п’яти кольорах кузова, включаючи два кольори, які раніше не були представлені: білий перламутровий сатин і новий відтінок альпійського синього.

Перший додає чіткості, спрямовуючи погляд на лінії кузова. У ньому використовується та ж інноваційна технологія, що і в кольорі Shale Grey Satin в асортименті Austral, яка забезпечує його атласно-матовий вигляд виключно завдяки лаку і робить його стійким до ультрафіолетових променів, роликів автомийки та інших агресивних впливів, яким автомобіль піддається щодня.

Абсолютно новий Rafale – перша модель бренду Renault, яка отримала колір Alpine Blue. Цей відтінок ніколи не стояв на місці в історії бренду, що базується в Дьєппі. І він знову змінився, хоча й не суттєво: на новому Rafale він на відтінок глибший, ніж на Alpine A 110.

Три інші кольори, які доступні для нового Rafale: полум’яно-червоний, зоряно-чорний та глянцевий сланцево-сірий.

Платформа та силові установки задоволення від водіння від самого початку

Новий Renault Rafale побудований на модульній платформі CMFCD Альянсу, яка пропонує безпрецедентні можливості для технологічного наповнення ходової частини, силових установок та технологічного обладнання. Повністю гібридна бензинова силова установка ETech потужністю 200 к.с. у поєднанні з багаторежимною автоматичною коробкою передач забезпечує найдовший запас ходу, а викиди CO2 – найнижчі у своєму сегменті. Незабаром з’явиться нова високопродуктивна версія ETech 4x4 потужністю 300 к.с.

Шасі: точність заради задоволення

Задоволення від водіння – одна з головних цілей Renault при розробці нової ходової частини Rafale – досягла нових висот у цьому автомобілі, який поєднує в собі багатоважільну задню вісь та останню версію системи повного приводу 4CONTROL Advanced.

Багатоважільна підвіска забезпечує найбільш ефективні налаштування для зчеплення з дорогою без шкоди для комфорту та приглушує більшу частину шуму від ходової частини.

Система повного приводу 4CONTROL Advanced значно покращує керованість на низьких швидкостях, а також підвищує маневреність і енергійність на середніх і високих швидкостях.

При проходженні повороту на швидкості менше 50 км/год задні колеса повертаються дуже незначно (до 1 градуса) в тому ж напрямку, що і передні, зменшуючи інерцію задніх коліс і покращуючи стійкість автомобіля. На низьких швидкостях задні колеса повертаються на 5 градусів у зворотному напрямку, забезпечуючи неперевершену маневреність і скорочуючи радіус повороту нового Renault Rafale до 10,4 метра (як у міського автомобіля).

У той час як Austral і новий Espace також оснащені багатоважільною задньою віссю і системою 4CONTROL Advanced, новий Rafale додатково оснащений системою Vehicle Motion Control 2 (VMC 2) – модернізованою електронною системою, що керує задніми колесами. Вона більш ефективно попереджає втрату зчеплення з дорогою, тому ви можете швидше проходити повороти і бути впевненими, що всі чотири колеса знаходяться в оптимальному положенні на нерівних та пошкоджених дорогах. Новий Rafale також має на 4 см ширшу колію, ніж новий Espace, ширші колеса (245 мм) та спеціальні налаштування пружин, амортизаторів і стабілізаторів поперечної стійкості, які оптимізують комфорт так само, як і динамічність.

Нарешті, маневреність шасі – з системою 4CONTROL Advanced або без неї – посилюється калібруванням рульового управління та його передаточним відношенням (13), завдяки чому ви можете насолоджуватися захоплюючими враженнями від хірургічної точності системи на поворотах.

“Новий Renault Rafale – це результат еталонного прикладу. Коли Лука де Мео обійняв посаду генерального директора Renault, він попросив нас витягти весь потенціал з кожної платформи. Новий Rafale робить саме це: він максимально використовує платформу CMFCD з точки зору габаритів, технологій та емоційної сили автомобіля”.

Грегорі Лоне, керівник з продуктивності продукту, Renault Rafale

Силова установка: гібридна на вищому рівні

Як і новий Espace, новий Renault Rafale вийде на ринок з 200-сильною гібридною бензиновою силовою установкою E-Tech, з’єднаною з багаторежимною автоматичною коробкою без зчеплення.

Ця силова установка є потужною, економічною, автоматичною та самозаряджається. Вона забезпечує найкраще на ринку співвідношення продуктивності та споживання (4,7 л на 100 км та 105 г CO2/км, очікує на сертифікацію) та запас ходу, який спонукає вас вирушити в дорогу (до 1100 км). Ви можете насолоджуватися оптимальним досвідом водіння кожного разу, і навіть покращити його за допомогою власного вибору налаштувань MULTI-SENSE.

“Абсолютно новий Rafale поєднує в собі дві лінійки Renault: автоспортивну спадщину високопродуктивних седанів, таких як R21 Turbo і Safrane Baccara Biturbo, з одного боку, та інноваційний дух, який породив такі концепції, як пасажирські автомобілі, турбо-технології та гібридні силові агрегати ETech, з іншого”.

Грегорі Лоне, керівник відділу продуктивності Renault Rafale

Високотехнологічні механізми

Повністю гібридна силова установка E-Tech потужністю 200 к.с. має “послідовно-паралельну” архітектуру. Вона складається з 3-циліндрового 1,2-літрового бензинового двигуна внутрішнього згоряння з турбонаддувом потужністю 130 к.с. (96 кВт), що видає 205 Нм крутного моменту, і двох електродвигунів. Навіть сам по собі двигун внутрішнього згоряння є технологічною перлиною, поєднуючи в собі цикл згоряння Міллера, рециркуляцію вихлопних газів низького тиску, турбонагнітач зі змінною геометрією та довгоходову архітектуру, подібну до дизельних двигунів. Результатом є надзвичайний коефіцієнт енергоефективності 41%. Головний електродвигун видає 50 кВт (70 к.с.) і 205 Нм. Він живиться від літій-іонної батареї ємністю 2 кВт-год/400 В, що забезпечує повністю електричний привід. Вторинний електродвигун – це високовольтний стартер-генератор (HSG) потужністю 25 кВт і 50 Нм, який запускає двигун і забезпечує перемикання передач у коробці без зчеплення.

Ефективні та довготривалі заряди

Завдяки повністю електричній системі запалювання та рекуперації енергії, яка автоматично вмикається при уповільненні або гальмуванні, ви можете їздити в електричному режимі 80% часу в містах і використовувати на 40% менше пального, ніж з еквівалентним двигуном внутрішнього згоряння з цією повною гібридною силовою установкою E-Tech. Ви отримуєте всі переваги електромобіля і не відчуваєте жодних обмежень під час заряджання.

Зарядка відбувається автоматично за допомогою інтелектуальної коробки передач, яка підключається до двигуна та електродвигунів, щоб поповнити заряд акумулятора. Однак водій може керувати інтелектуальною коробкою передач, обираючи один з чотирьох рівнів рекуперативного гальмування за допомогою підрульових пелюсток на кермі.

Багаторежимна коробка

Багаторежимна автоматична коробка, запозичена з технології Формули-1, поєднує в собі дві передачі головного електродвигуна та чотири передачі двигуна внутрішнього згоряння. 15 можливих способів комбінування електродвигунів і двигуна оптимізують задоволення від водіння, витрату палива або викиди CO2 залежно від того, який з них ви оберете.

Розумна багаторежимна коробка автоматично обирає режим роботи силової установки, яка може бути повністю електричною, повністю з двигуном внутрішнього згоряння, динамічним гібридом (двигун і електродвигуни разом обертають колеса), електроприводом (електродвигун обертає колеса, а двигун заряджає батарею) або рекуперацією (електродвигун використовує кінетичну енергію).

“Наша нова повністю гібридна силова установка ETech потужністю 200 к.с. максимально використовує електронні двигуни, незалежно від обставин, для оптимізації споживання. Той факт, що ви можете використовувати електродвигун до 80% часу в містах, робить автомобіль одним з найкращих у своїй категорії”.

Гвенаель Ле Меррер, головний інженер, Renault Rafale

Високопродуктивна версія ETech 4x4 потужністю 300 к.с. в розробці

Абсолютно новий Renault Rafale, створений для задоволення від водіння та рівня продуктивності, небаченого раніше в модельному ряді Renault, згодом буде доповнений суттєво модернізованою гібридною силовою установкою, всі налаштування якої оптимізовані для вивільнення 300 к.с.

Оптимізація різноманітних функцій допоможе досягти 300 к.с., але більша частина приросту буде отримана завдяки двом технічним змінам. Перше – це додатковий електродвигун на задній осі, який рухатиме колеса безпосередньо, перетворюючи новий Rafale на повнопривідний купе-позашляховик. Потім він стане плагін-гібридом, тож ви зможете використовувати новий Rafale у повністю електричному режимі практично для всіх повсякденних поїздок, а також насолоджуватися його достатнім запасом ходу під час тривалих подорожей, ні про що не турбуючись – і не втрачаючи при цьому жодної можливості отримати задоволення від водіння.

На додаток до чотирьох ведучих і чотирьох поворотних коліс (з системою 4CONTROL Advanced), ця високопродуктивна версія нового Renault Rafale з повним приводом E-Tech 4×4 потужністю 300 к.с. буде оснащена шасі, доопрацьованим для інтелектуального управління ходовою частиною нового покоління.

ЖИТТЯ НА БОРТУ

Високотехнологічний пасажирський салон, який подобається кожному

Всередині абсолютно новий Renault Rafale має новенький дах із затемненого скла Solarbay. Два екрани OpenR на приладовій панелі не є абсолютно новими, але графіка інтерфейсу змінилася. А сидіння – це окремий клас: вони включають в себе високотехнологічний геніальний задній підлокітник для пасажирів ззаду і новаторський вибір кольорів і матеріалів. Салон на 100% орієнтований на задоволення від водіння, але автомобіль, тим не менш, вірний ДНК Renault і, відповідно, балує всіх своїх пасажирів.

Solarbay, новий дах із затемненого скла

Новаторський, вражаючий панорамний скляний дах Solarbay розміром 1 470 мм на 1 117 мм був розроблений компанією Saint-Gobain, і абсолютно новий Renault Rafale є першим автомобілем, який використовує його. Технологія AmpliSky замінює стандартні екрани на повністю активну систему, яка затемнює кожен з сегментів на вимогу, використовуючи електричні поля для переміщення молекул. Вона забезпечує максимальний захист від сонця за лічені секунди, а послідовне затемнення дев’яти сегментів по всій поверхні скла викликає захоплення. Цим розумним скляним дахом можна керувати голосом за допомогою Google Assistant, а біля світильника на стелі є вимикач.

Водій і пасажири можуть обирати між чотирма налаштуваннями даху: повністю світлий, повністю темний, світлий спереду і темний ззаду, і навпаки. Це більш практично, ніж стандартний сонцезахисний дах, оскільки пасажири ззаду можуть впускати сонячне світло, навіть якщо люди спереду воліють цього не робити. Дах Solarbay також забезпечує додаткові 30 мм простору над головою, що має велике значення, особливо для пасажирів, які сидять ззаду в купе. Автомобіль не відчувається як теплиця або морозильна камера: Ламіноване скло Сен-Гобен підтримує комфортну температуру влітку і взимку, подібно до автоматичних сонцезахисних навісів. Скло автоматично затемнюється, коли ви виходите з автомобіля.

Скляні дахи Solarbay використовують технологію полімерного диспергованого рідкого кристалу (PDLC), запозичену з будівельної індустрії та адаптовану для автомобілів. Досі її використовували лише автовиробники ультра преміум-класу. Новий Renault Rafale – це перший автомобіль від автовиробника з повною лінійкою, який використовує її з функцією часткового затемнення даху.

“Цей затемнюючий скляний дах Solarbay є ідеальним прикладом корисної та простої у використанні технології, яку ми хотіли використати для нового Renault Rafale. Він ефективніший за стандартний сонцезахисний дах за всіма параметрами. Крім того, він розумніший і простіший у використанні. І це створює той самий вау-ефект!”

Гвенаель Ле Меррер, головний інженер, Renault Rafale

Спортивні сидіння

Абсолютно нові сидіння Renault Rafale мають посилені бокові частини, щоб відповідати динамічній поведінці автомобіля, а також ретельну бічну та поздовжню підтримку. Серед інших переваг, вони покращують зчеплення шасі з дорогою на поворотах, що робить їх ще більш захоплюючими.

Оббивка сидінь з алькантари допомагає утримувати водія у вертикальному положенні, додає відчуття спортивності та є екологічно чистою (це перша алькантара, яка на 61% складається з переробленої сировини).

“Щоб підсилити ефект “”Grand Tourisme””, бічні підсилювачі на сидіннях гаптовані, подібно до підсилювачів на байкерських куртках”.

Франсуа Фаріон, директор з дизайну, відділ кольору та оздоблення, Renault Group

Світловий логотип на сидіннях

У новому Renault Rafale в оздобленні Esprit Alpine алькантара на сидіннях перфорована, тому ви можете побачити синю тканинну підкладку та її переливчастий ефект, що нагадує радіаторну решітку. Логотип A-and-Arrow у верхній частині спинки сидінь буквально спалахує і блимає синхронно з людським серцем, що б’ється – алегорія хвилювання, яке ви відчуваєте, коли наближаєтесь до автомобіля. Підсвічування підлаштовується під колір, який ви вибрали в налаштуваннях MULTI-SENSE. Лампи вбудовані в абсолютно гнучку тканину, тому вони анітрохи не роблять спинку сидіння жорсткішою. Ця технологія використовується тут вперше у світі.

“Новий Renault Rafale розпізнає водія, який наближається до нього, а підсвічування логотипу Alpine на сидіннях б’ється як серце, вказуючи на тісний зв’язок між ними. Запрошення до задоволення від водіння ще ніколи не було висловлене з такою пристрастю”.

Агнета Дальгрен, директорка проекту CMF-CD Design

Триколірні оверлочні шви

Для виготовлення червоно-біло-блакитного оздоблення салону нового Renault Rafale в стилі Esprit Alpine знадобилося побудувати нову триголкову машину для одночасного прошивання трьома нитками.

Кермо, яке ви ніколи раніше не відчували

Рульове колесо нового Renault Rafale, з невеликими змінами, запозичене у електричних Megane E-Tech та Austral. Тут косі лінії емблеми Renault перенесені в центр, а яскраво-чорний медальйон зник. Оздоблення Esprit Alpine має вставку з алькантари всередині нижнього обода. А щоб замінити всі продукти тваринного походження, Renault використала матеріал, схожий на ТЕП (включаючи 34% переробленого матеріалу на зворотному боці), який на дотик навіть кращий за шкіру, не впливаючи на задоволення від водіння та не зменшуючи спокусливих відчуттів. Renault підтвердила свою мету – відмовитися від використання шкіри до 2024 року.

Натуральні, інноваційні матеріали

Новий Renault Rafale – це перший у світі автомобіль, салон якого оздоблено фарбованою пробкою та сланцем. В оздобленні Esprit Alpine сланець нагадує про альпійський всесвіт у дуже реальний спосіб. Ним оздоблено приладову панель з боку пасажира та підлокітник. Ці надтонкі сланцеві листи анітрохи не шорсткі і згинаються навколо форм так само легко, як і листи з дерева. Оздоблення Techno на панелі приладів має коркове покриття, пофарбоване в чорний колір, що надає їй вишуканого вигляду. Окрім декоративної функції, вона надзвичайно легка і не відбиває світла.

Щедрі розміри

Задоволення від керування автомобілем орієнтоване на водія, але подорожувати приємніше разом з іншими. Новий Renault Rafale є безкомпромісним у цьому питанні і не шкодує коштів, щоб потішити пасажирів: його пасажирський салон має великий простір по всьому периметру. Довга 2,74-метрова колісна база автомобіля (абсолютно новий Rafale має ту ж платформу і колісну базу, що і абсолютно новий Espace) відкриває комфортний радіус колін ззаду 302 мм. Довга колісна база також забезпечує більше простору під похилим дахом – 880 мм на задньому сидінні (майже стільки ж, скільки у нового Espace – 892 мм) – не впливаючи на силует купе.

Оскільки довгі подорожі часто пов’язані з великою кількістю багажу, новий Rafale має дуже місткий багажник об’ємом 647 літрів.

“Після того, як ви возили свою сім’ю на позашляховику або легковому автомобілі, абсолютно новий Rafale – це автомобіль, який ви обираєте, коли хочете отримати повне задоволення від водіння – і комфортно розмістити двох людей на задньому сидінні”.

Грегорі Лоне, керівник з продуктивності продукту, Renault Rafale

“Геніальний” задній підлокітник

Одним із прикладів турботи про комфорт та комунікації пасажирів на задніх сидіннях є інноваційний задній підлокітник нового Renault Rafale, який призначений для мультимедійних пристроїв, що роблять життя на борту більш приємним. Цей високотехнологічний підлокітник має дві USB-розетки, місце для зберігання планшетів і смартфонів, а також дві відкидні підставки для зручного перегляду.

Нова екранна графіка

Цифровий салон Renault Rafale з технологією OpenR, яка була представлена в електричному Megane E-Tech, а потім адаптована для Austral і нового Espace, складається з двох суміжних плиток, розташованих у формі літери L: горизонтальний TFT-дисплей площею 321 кв. см. 12,3-дюймовий дисплей на приладовій панелі (1920 x 720 пікселів, альбомний формат) і вертикальний 453 кв. см. сенсорний екран діагоналлю 12 дюймів посередині консолі (1250 x 1562 пікселів, книжковий формат).

OpenR розташовано так, щоб його було легко побачити та дістати, щоб водій міг насолоджуватися мультимедійною системою, не відволікаючись від дороги. Система навігації з вбудованим сервісом Google пройшла численні випробування і стала еталоном у своїй галузі. Візуальний інтерфейс системи є абсолютно новим, відповідає безпрецедентному, вражаючому зовнішньому вигляду нового Rafale та підкреслює характер і технологічність автомобіля.

Дизайнери інтерфейсу користувача створили нову, новаторську візуальну атмосферу. Як і дизайн екстер’єру та інтер’єру автомобіля, вона походить від нової емблеми бренду і передає її візуальну силу. Діамант присутній підсвідомо, у вигляді діагонального сегмента, що піднімається під кутом 28°. Ця діагональна лінія є скрізь, забезпечуючи візерунок для відображення інформації на приладовій панелі та центральній плитці, які разом утворюють екран OpenR.

На дисплеї приладової панелі, зверненої до водія, звичне коло замінено на лінію з діагоналлю під кутом 28° – лінію швидкості, яка змінює колір, коли двигун набирає обертів або коли автомобіль прискорюється. Новий шрифт на екранах – жирний і плаский, тому дисплей чудово поєднується з новітніми цифровими інтерфейсами на екранах смартфонів і ноутбуків. Кольори – це поп, який любить бренд Renault, з шовковистим відтінком, що стало можливим завдяки фантастичному дисплею екрану OpenR.

У центральний дисплей вбудовано Google для природної, інтуїтивно зрозумілої навігації. Це виглядає і відчувається як перегляд сторінок на смартфоні. Кожне налаштування MULTI-SENSE відображає нову приладову панель зі своїми власними чіткими кольорами, а форма автомобіля на екрані має той самий колір, що й кузов автомобіля.

“Коли ми представили мультимедійну систему OpenR Link на електромобілі Megane ETech, вона перевернула уявлення про водіння і стала еталоном у своїй галузі. У новому Rafale ми адаптували стиль і звуковий ландшафт, щоб він відповідав яскравій індивідуальності автомобіля. Тонкі відтінки кольорів – це не те, що ви часто бачите у взаємодії людини з машиною. Враження від цього автомобіля важливіші за саму подорож!”

Ромен Мотьє, керівник відділу дизайну досвіду, Renault Group

Оновлений дисплей на лобовому склі

Новий Renault Rafale віддає данину поваги своєму імені та світу авіації завдяки новому, вдосконаленому та надзвичайно великому (9,3-дюймовому) дисплею на лобовому склі. Дані про швидкість автомобіля, активні системи допомоги водієві, попередження про перевищення швидкості та напрямок руху проектуються безпосередньо на лобове скло, що забезпечує оптимальну видимість за будь-яких обставин. Таким чином, водій може повністю зосередитися на дорозі – для ще більшого задоволення від водіння.

Регульований світловий режим

Щоб покращити враження від перебування в салоні, абсолютно новий Renault Rafale пропонує безліч цікавих та приємних можливостей у налаштуваннях MULTI-SENSE. Ви можете, наприклад, обрати бажаний колір підсвічування Living Lights, яке простягається через світлодіодну стрічку на приладовій панелі та дверних панелях.

Для розслаблення освітлення має автоматичний режим, який підлаштовується кожні 30 хвилин відповідно до ваших 24-годинних циркадних годинників і часу доби (з холодними кольорами вдень і теплими вночі).

ЗВ’ЯЗОК І БЕЗПЕКА

ПЕРЕДОВІ ТА ІНТУЇТИВНО ЗРОЗУМІЛІ ТЕХНОЛОГІЇ

Новий Renault Rafale оснащений повним набором технологій для ультрасучасної платформи CMFCD Альянсу – платформи, яку вже використовують Austral та новий Espace. Вона включає передові системи допомоги водієві (ADAS) та OpenR Link, найбільш інтуїтивно зрозумілу мультимедійну систему на ринку. OpenR Link постачається з кількома новими функціями, а штучний інтелект надає нові послуги для водія та пасажирів. Його всесвіт є відкритим і масштабованим, щоб завжди тримати автомобіль на передовій технологій.

Безперешкодне поєднання

З абсолютно новим Renault Rafale не існує кордонів між вашим цифровим життям зовні та всередині автомобіля, а також між вашим смартфоном і мультимедійною системою OpenR Link з вбудованим Google.

Система постачається з Картами Google, Google Assistant та багатьма іншими додатками (50 і більше залежно від країни та версії), які можна завантажити з Google Play. Це як користуватися смартфоном, але з більшим екраном і функціями, призначеними для автомобіля. Інтерфейс також повністю налаштовується і сумісний з Android Auto або Apple Carplay, використовуючи дротове або бездротове з’єднання.

Окрім нового дизайну (див. стор. 24), мультимедійна система OpenR Link на новому Rafale використовує Android Automotive 12 (замість Android Automotive 10), що, серед інших покращень, полегшує з’єднання пристроїв через Bluetooth та спрощує навігацію в деяких меню. Функція прогнозованого технічного обслуговування також стала більш досконалою: тепер вона може попередити водія про необхідність регулювання коліс і про те, що механізм кондиціонера потребує технічного обслуговування.

OpenR Link масштабується і підключається до хмарного сховища для автоматичного завантаження рекомендованих оновлень за допомогою технології FOTA (Firmware Over The Air). Таким чином, немає необхідності зупинятися в автосервісі або дилерському центрі, щоб залишатися в курсі подій.

У новому Renault Rafale є кілька функцій на основі штучного інтелекту, і всі вони покликані допомогти водієві та пасажирам. У багатьох випадках система проактивно робить пропозиції – наприклад, вимкнути кондиціонер, якщо вікно відчинене, або увімкнути його, якщо в салоні занадто тепло. Ці проактивні рекомендації ґрунтуються на “рутинних” патернах, які система штучного інтелекту вловлює та аналізує з плином часу.

Підвищена безпека без зменшення задоволення

Для оптимального задоволення від водіння без стресу новий Renault Rafale оснащений 32 сучасними системами допомоги водієві (ADAS), розділеними на три категорії: водіння, безпека та паркування. Відтепер до них входить інтелектуальна система контролю швидкості (Intelligent Speed Assist, ISA), яка автоматично попереджає водія, якщо швидкість автомобіля перевищує ліміт, вказаний на дорожніх знаках.

Більше того, Safety Score та Safety Coach забезпечують додатковий спокій для водія.

Розумне, ефективне освітлення

Нові фари Renault Rafale оснащені технологією, яка оптимізує їх роботу за будь-яких обставин. Усі версії оснащені технологією LED Adaptive Vision, яка налаштовує ближнє світло фар відповідно до умов руху. Завдяки технології LED Matrix Vision, доступній у більш високих комплектаціях, водій може постійно увімкнути дальнє світло, покращуючи свій візуальний комфорт і не засліплюючи водіїв інших автомобілів.

Система активної допомоги водієві

Цей асистент нового покоління відповідає рівню 2 автономного водіння на всіх типах доріг (а не лише на швидкісних автомагістралях). Це досягається завдяки поєднанню адаптивного круїз-контролю з асистентом утримання в смузі руху, а також даних геолокації та спеціальних карт, які дозволяють автомобілю прогнозовано адаптуватися до дорожньої обстановки.

Вбудована в систему Active Driver Assist технологія зчитування дорожніх знаків і попередження водія про перевищення швидкості (Over Speed Prevention, OSP) також може використовуватися самостійно. Для більшого спокою водій може також дозволити системі OSP взяти на себе керування круїз-контролем автомобіля.

Для повного контролю над системою Active Driver Assist на приладовій панелі також може відображатися модель положення автомобіля на своїй смузі руху в режимі реального часу, а також інші люди, автомобілі та об’єкти на дорозі.

Інші системи активної допомоги водієві (ADAS)

Водіння: Круїз-контроль / Адаптивний круїз-контроль (ACC) з функцією Stop & Go / Попередження про перевищення дистанції (DW) / Монітор кругового огляду (AVM, що забезпечує 3D-обзор на 360°) / Система допомоги при старті на підйомі (HSA)

Безпека: Активна система екстреного гальмування (AEBS) і задня AEB, включаючи попередження про перехресний рух / попередження про сліпі зони (BSW) / система допомоги при утриманні смуги руху (LKA) / система попередження про виїзд зі смуги руху (LDW) / система попередження про зміну смуги руху (LCW) / система попередження про увагу водія (DAA) / система стабілізації причепа (TSA)

Паркування: Передня, задня та бічна система допомоги при паркуванні, система попередження про перехресний рух ззаду (RCTA) / система огляду з висоти пташиного польоту / система попередження про безпечний вихід пасажирів (OSE)

Якість

ГОЛОВНИЙ ПРІОРИТЕТ ПІД ЧАС РОЗРОБКИ

Поряд з електричним Megane ETech, Austral і абсолютно новим Espace, новий Rafale є частиною оновлення бренду Renault в сегментах C і D, яке зосереджується на надзвичайних продуктах, що пропонують якісну майстерність і найсучасніші технології.

Інтенсивні та різноманітні випробування

Новий Renault Rafale побудований на платформі CMF-CD, яка була вдосконалена на основі досвіду, накопиченого за два роки її використання компанією Austral.

Як і всі інші нові моделі Renault, починаючи з електромобіля Megane E-Tech, абсолютно новий Rafale пройде підтверджувальні випробування – додатковий протокол тест-драйву в реальних умовах, запроваджений в рамках стратегічного плану з якості. Ці випробування проводяться на додаток до сертифікаційних циклів професійними водіями-випробувачами на треках випробувального центру в Обевуа та зовнішніх випробувань в екстремально спекотну та холодну погоду. Мета підтверджувальних заїздів – передбачити відгуки клієнтів, довіривши кілька автомобілів великій кількості співробітників Групи Renault до того, як модель вийде на ринок. Цей новий процес генерує широкий спектр відгуків, що охоплює широкий спектр випадків використання, щоб визначити остаточні можливості для доопрацювання автомобіля і забезпечити його відповідність найвищим стандартам задоволення від водіння, якості та надійності.

Паленсія, завод флагманів

Новий Renault Rafale буде вироблятися на заводі в Паленсії в Іспанії. Група інвестувала значні кошти в цей завод у рамках підготовки до запуску Austral та абсолютно нового Espace. Усі три моделі використовують однакову платформу CMF-CD і збираються на заводі в Паленсії. Ці інвестиції забезпечують найвищу якість виробництва та експлуатації трьох автомобілів та їхнього обладнання. Наприклад, було встановлено два нових ультрасучасних калібрувальних стенди, щоб переконатися, що технологічне обладнання останнього покоління працює належним чином і надійно.

Крім того, дах нового Renault Rafale приварений до кузова паянням. Цей шов абсолютно непомітний на кузові, тому він є покращенням у порівнянні зі звичайними місцями зварювання (немає необхідності додавати пластикову накладку навколо даху, щоб приховати місця зварювання). У поєднанні з надзвичайно тонким і ультрасучасним дизайном даху ця технологія покращує сприйняття якості автомобіля. Ви також можете відчути якість всередині, наприклад, у новій повстяній тканині, що покриває бардачок та відсіки для зберігання речей у дверях.

ТЕХНІЧНІ ДАНІ

Розміри та вага

Загальна довжина: 4,71 м

Загальна ширина: 1,86 м

Висота: 1,61 м

Колісна база: 2,74 м

Передній звис: 942 мм

Задній звис: 1029 мм

Дорожній просвіт: 180 мм

Вага: близько 1653 кілограмів

Об’єм багажника: 647 літрів

Силові установки

ETech повний гібрид 200 к.с.

ДВЗ: 1,2 л 96 кВт (130 к.с.) і 205 Нм

Електричні двигуни: 50 кВт і 205 Нм / 25 кВт і 50 Нм

Акумулятор: 2 кВт-год / 400 В

Коробка передач: багаторежимна автоматична коробка dog box

ETech 4x4 300 к.с.

Буде доступне пізніше

Про Renault

Renault, історичний бренд мобільності та піонер електромобілів у Європі, завжди розробляв інноваційні транспортні засоби. Зі стратегічним планом “Відродження” Renault розпочала амбітну трансформацію, спрямовану на створення доданої вартості, рухаючись до більш конкурентоспроможного, збалансованого та електрифікованого модельного ряду. Її мета – втілити сучасність та інновації в технологіях, енергетиці та послугах мобільності в автомобільній промисловості та за її межами.

Про вбудовані функції Google

Google, Android, Google Play, Google Maps та інші є товарними знаками компанії Google LLC.Щоб використовувати Android Auto на автомобільному дисплеї, вам знадобиться телефон з Android під управлінням Android 8 або новішої версії, тарифний план і додаток Android Auto. Для бездротового використання Android Auto на автомобільному дисплеї потрібен сумісний смартфон Android з активним тарифним планом. Ви можете перевірити, які смартфони сумісні, на сторінці g.co/androidauto/requirements.

 

 

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Бренди PEUGEOT, DS Automobiles та JEEP презентують на Паризькому автошоу 2022 свої світові новинки

Після довгого чотирирічного очікування Паризький автосалон нарешті повернувся в Porte de Versailles і одразу три Бренди концерну STELLANTIS презентують свої новинки на сучасних та оригінальних…

Бренд Citroёn представляє новий Citroёn ë-C3: перший доступний європейський електромобіль

Бренд CITROЁN представляє четверте покоління популярної моделі CITROЁN C3 й знову сміливо кидає виклик звичним правилам для автомобілів B-класу, розроблених та виготовлених у Європі. Повністю…

Бренд Peugeot презентує нові електричні фургони e-Partner, e-Expert та e-Boxer

Бренд PEUGEOT творить нову власну історію, оновлюючи весь асортимент легких комерційних електромобілів одночасно! Ефективніші, ніж будь-коли раніше, нові електричні фургони PEUGEOT E-PARTNER, PEUGEOT E-EXPERT, PEUGEOT…

Responses

en_GBEnglish (UK)