Білл Гейтс прогнозує, що скоро Amazon, Microsoft і Apple працюватимуть як компоненти штучного інтелекту

Співзасновник Microsoft Білл Гейтс попередив, що розвиток штучного інтелекту (ШІ), як-от ChatGPT, становить загрозу домінуванню пошукової системи Google. Також він вважає, що із розвитком ШІ такі компанії як Amazon, Microsoft і Apple працюватимуть як його компоненти. 

Нещодавно у подкасті Білл Гейтс сказав, що штучний інтелект (ШІ) є «найбільш важливою річчю цього десятиліття» і може змінити технологічний простір. Щоб підтвердити свої слова, Microsoft представила Bing на базі ChatGPT, щоб кинути виклик нинішньому королю пошуку Google. Ден Айвз із Wedbush, відомий аналітик, стверджував, що Microsoft наразі домінує у цій сфері.

Далі Гейтс пояснив, що наразі всі прибутки від пошуку належать Google, але швидкі дії Microsoft щодо штучного інтелекту кинуть виклик її домінуванню. Для порівняння, Microsoft повідомила про доходи від реклами в 18 мільярдів доларів у 2022 році порівняно з 224 мільярдами доларів Google.

За даними сайту вебаналітики Statcounter, Google контролює приблизно 93% світового ринку пошукових систем, а Bing становить лише 3%. Впродовж останніх двох десятиліть Google контролює пошукову індустрію.

Материнська компанія Google, Alphabet, нещодавно анонсувала Bard, сервіс штучного інтелекту, який поки лише тестується користувачами.

Зрештою Гейтс прогнозує, що штучний інтелект буде інтегрований у пошукові системи як персональний агент, який розуміє потреби та вподобання користувачів, усуваючи потребу в окремих послугах від різних технологічних компаній, наприклад, як Google домінує в пошуку, Amazon домінує в електронній комерції, Microsoft домінує в інструментах продуктивності та Apple сьогодні домінує на ринку пристроїв.

За словами Гейтса, за десять років штучний інтелект настільки увійде в наше життя, що нам не доведеться двічі думати про те, де купувати найвигідніше або якими послугами користуватися. Незалежно від того, який бізнес пропонує цю послугу, помічник на основі штучного інтелекту зможе зрозуміти наші бажання та вподобання настільки ретельно, що автоматично знайде для нас найвигіднішу пропозицію чи послугу.

Оскільки штучний інтелект набиратиме обертів впродовж наступних десяти років, ІТ-галузь зазнає значної реорганізації. Залишається спостерігати, чи буде успішною спроба Microsoft вийти на ринок пошукових систем за допомогою Bing на основі штучного інтелекту.

Хоча Google домінував у бізнесі пошукових систем впродовж останніх 20 років, прибутки пошукової системи, ймовірно, скоротяться в наступні роки. Це також означає, що відбудеться значна реструктуризація технологічного сектора, коли такі компанії, як Amazon, Microsoft і Apple, можливо, працюватимуть як компоненти штучного інтелекту, а не як незалежні підприємства.

Джерело: mc.today

Схожі статі

У 1990-х Michelin винайшли революційну шину. Вони мали стратегію, бачили незакриту потребу клієнтів – і зазнали провалу. Що насправді робить інновацію успішною?

Чому інноваціям Apple вдалося підкорити ринок, у той час як ідея Pfizer з інгаляційним інсуліном зазнала невдачі? Forbes публікує уривок із книжки «Широким поглядом», що…

Amazon і Stellantis починають спільну роботу над новими клієнтоорієнтованими технологіями та рішеннями

Amazon і Stellantis починають спільну роботу над новими клієнтоорієнтованими технологіями та рішеннями, які будуть імплементовані на мільйонах автомобілів та прискорять перетворення програмного забезпечення на головний…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)