Відновлений концепт Hyundai Pony Coupé: повернення через майже 50 років

Це подія, якою бренд пишається, адже за пропозицією шеф-дизайнера Люка Донкервольке він вже кілька років інтенсивно займається власним минулим. Pony, перший самостійний автомобіль марки, з’явився в 1975 році і був символом національної гордості Південної Кореї.

Ескіз купе Pony Coupé вже був показаний роком раніше. Як і седан, його автором став Джорджіо Джуджаро, творець таких ікон, як VW Golf I або Fiat Uno.  

Лінії купе Pony Coupé нагадують інші проекти Джуджаро того часу, такі як “Asso di Picche” 1973 року для Audi, різні Maserati або оригінальну версію DeLorean DMC-12 1975 року. Відроджений Hyundai із заднім приводом має чотирициліндровий двигун: 1238 куб.см, 82 к.с.

Яка подальша доля концепту? Hyundai говорить про це так: “В рамках проекту глобальної спадщини Hyundai Motor оголосила, що розширить свою нову платформу бренду Hyundai Reunion для подальшого поширення свого бачення і напряму бренду”. Самі здогадуйтеся, що мається на увазі )

Хоча перша модель Hyundai як незалежного виробника не випускалася серійно через світову економічну кризу в 1970-х роках, її дух і стиль збереглися до наших днів. Лише п’ятидверний “нормальний” Pony пішов у серійне виробництво в 1975 році з технологією Mitsubishi і стилем Джуджаро.

Це був перший самостійний автомобіль марки Hyundai. У травні 1976 року з’явилася версія пікап, у квітні 1977 року – універсал, а в березні 1980 року – тридверний седан. У 1978 році почався експорт до Європи, спочатку до Бельгії та Нідерландів. Пізніше Pony також постачали до Іспанії та Греції.

Але повернемося до Pony Coupe: як уже згадувалося, концепт став натхненням для кількох моделей Hyundai в останні роки, таких як Ioniq 5 і N Vision 74. Останній спорткар з технологією водневих паливних елементів – поки що лише концепт, і корейський бренд поки що спростовує чутки про можливе серійне виробництво.

Втім, цілком можливо, що Pony Coupe і надалі надихатиме на творчість дизайнерів Hyundai, таких як володар нагороди “Всесвітня автомобільна особистість 2023 року” СангЮп Лі (SangYup Lee).

Спорткар, показаний на Villa d’Este, характеризується не лише кутастими лініями (в них трохи проглядається дизайн VW Джуджаро того часу), але й мінімалістичним і строго стилізованим інтер’єром. Деякі з цих деталей можуть сформувати моделі завтрашнього дня, адже корейський бренд працює над низкою цікавих інновацій.

У зв’язку з цим неминучим є вихід на ринок Ioniq 5 N, найспортивнішої версії електричного кросовера, яка буде представлена в липні 2023 року. Пізніше на ринок може вийти і серійна версія Ioniq 6 N. Тож давайте почекаємо і подивимося, що Hyundai приготував для нас далі.

Схожі статі

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)