Генеральний директор Honda не бачить перспективи використання водню як паливо для легкових автомобілів

Керівник японської автокорпорації Honda Тосіхіро Мібе вважає використання водню як паливо для легкових автомобілів не перспективним через технологічні складнощі. Однак це не означає, що компанія відмовиться від цього хімічного елемента в інших видах транспорту, пише Electrek.

«Щодо водневих двигунів, то бачимо досить складні технологічні завдання. Близько 10 років тому ми вирішили, що вони не стануть основним напрямком», – сказав він в інтерв’ю Automotive News.

Honda Motor має дочірню компанію HondaJet з виробництва реактивних літаків, для яких застосування екологічно чистого палива, такого як водень, у майбутньому стало б хорошим рішенням. Honda все ще розглядає перший хімічний елемент у таблиці Менделєєва як життєздатне джерело палива для більших транспортних засобів далекої дії або як автономні блоки живлення. Мібе обіцяв поступово відмовитися від машин із ДВЗ до 2040 року, зосередившись на електромобілях та транспорті на паливних елементах для досягнення нульового рівня викидів.

У 2016 році Honda почала продавати в Японії автомобіль із водневими паливними елементами— Honda FCX Clarity, а Toyota з 2014 року — Mirai. Торік видання Nikke Asia повідомляло, що Honda навесні 2022-го закриє завод у Саямі, а разом з ним знімуть із виробництва всю родину Clarity, включаючи і FCX (електричну версію припинили виготовляти ще у 2019 році).

Тим часом водневий автомобіль Toyota Mirai побив світовий рекорд пробігу на одній заправці. Відмовлятись від нього не планують.

Однією з причин виробництва автомобілів з водневими паливними елементами є підтримка японського уряду, який має намір досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Джерело: itc.ua

Схожі статі

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

СТВОРЕННЯ HYVIA

HYVIA, СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ГРУПИ RENAULT І PLUG POWER, ПОБУДУЄ ІНТЕГРОВАНУ ЕКОСИСТЕМУ ДЛЯ ЛЕГКИХ КОМЕРЦІЙНИХ АВТОМОБІЛІВ НА ПАЛИВНИХ ЕЛЕМЕНТАХ, У ТОМУ ЧИСЛІ ВИРОБНИЦТВО ЕКОЛОГІЧНОГО ВОДНЮ І…

«Більше ніж 1000 км»: Серійний водневий автомобіль Toyota Mirai побив світовий рекорд пробігу на одній заправці

Японський автовиробник оголосив, що серійний водневий седан Toyota Mirai побив рекорд пробігу від одного повного бака водню. Зафіксована незалежними експертами дистанція склала 1003 км, при…

Електромобільність: виробники автомобілів продовжують розробляти паливні елементи

Представники промисловості погоджуються, що в майбутньому на світовому ринку будуть домінувати акумуляторні автомобілі. Однак у середньостроковій та довгостроковій перспективі деякі електромобілі також можуть працювати на…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)