“День інвестора”: Tesla хоче вдвічі знизити ціни на електромобілі

На дні інвестора генеральний директор Tesla Ілон Маск не зміг надати очікуваних деталей щодо майбутніх моделей виробника електромобілів. Інвестори, відповідно, не були вражені: акції Tesla втратили більше шести відсотків під час доринкових торгів у четвер.

Головний інженер Tesla Ларс Мораві заявив, що витрати на виробництво наступного покоління автомобілів можуть бути скорочені на 50 відсотків. Це наблизило б модель вартістю 25 000 доларів до того, що колись передбачав Ілон Маск. За останні тижні Tesla знизила ціни на деякі зі своїх поточних автомобілів, що викликало питання серед оглядачів галузі про те, чи не починає Маск цінову війну, маючи за спиною підвищення ефективності. На заході в четвер увечері він підкреслив, що ціна для багатьох є найбільшою перешкодою для купівлі автомобіля Tesla.

В останні місяці Маск також говорив про транспортний засіб, спеціально розроблений для послуг роботаксі. Під час презентації, яка тривала понад три години, на екрані були показані дві моделі, лише завуальовані. Подробиці про майбутні транспортні засоби будуть представлені на окремих презентаціях. Для їх виробництва в Мексиці планується побудувати додатковий завод, але конкретних деталей про нього також не було.  

Стале майбутнє з відновлюваними джерелами енергії

На заході Маск представив свій третій “майстер-план”, як він називає анонси стратегії на майбутнє. Цього разу основна ідея полягала в тому, що з широкою електрифікацією економіки стане можливим стале майбутнє з відновлюваними джерелами енергії. За словами Маска, Tesla хоче відігравати важливу роль на цьому шляху, аж до можливого входження в бізнес теплових насосів. Компанія вже пропонує не тільки електромобілі, але й активно працює як постачальник систем зберігання енергії для приватних домогосподарств, зокрема, в США. Наступне покоління двигунів Tesla також має обходитися без рідкоземельних елементів.

Маск має неоднозначну репутацію щодо попередніх генеральних планів. Перший план був про масштабне виробництво електромобілів і він спрацював. Другий, який передбачав масштабне розширення модельного ряду, процвітання сонячного бізнесу, безпілотні автомобілі і платформу роботів-таксі, так і залишився здебільшого планом на папері.

Менеджери Tesla, яким Маск приділив багато місця на презентації, також розповіли, як компанія покладається на програмне забезпечення та оцінку даних. Наприклад, система автоматичного затягування ременів безпеки була адаптована на основі інформації, зібраної під час аварій. Програмне забезпечення піднімає деякі моделі перед нерівностями на дорозі – тому що воно знає з даних інших Tesla, де вони знаходяться. Коли компоненти встановлюються на заводі, бортовий комп’ютер одразу ж перевіряє, чи працюють вони належним чином.

Tesla повідомила про постачання близько 1,3 мільйона автомобілів у 2022 році. Одна з цілей – виробляти близько 20 мільйонів електромобілів на рік до 2030 року. Це буде дорого коштувати: фінансовий директор Tesla Зак Кіркхорн підрахував, що для досягнення цієї довгострокової мети компанії доведеться інвестувати в шість разів більше, ніж досі. За його словами, вартість цього може скласти 175 мільярдів доларів.

Виробництво Cybertruck розпочнеться цього року

Компанія Tesla підтвердила, що виробництво електричного пікапа Cybertruck, який був представлений у 2019 році, розпочнеться цього року після численних затримок. Востаннє Ілон Маск говорив про перспективу випуску більшої кількості пікапів у 2024 році. Пікапи є найважливішим сегментом на домашньому ринку Tesla, в США, де домінують такі лідери, як Ford.

Том Чжу, який відповідає за глобальне виробництво в компанії, зазначив, що до цієї дати Tesla випустила загалом чотири мільйони автомобілів. “Нам знадобилося дванадцять років, щоб виготовити перший мільйон, і близько 18 місяців для другого мільйона. На третій мільйон – одинадцять місяців. А на четвертий мільйон – менше семи місяців”.

Наразі Tesla має виробничу потужність трохи менше двох мільйонів автомобілів на рік. У порівнянні з класичними автомобільними компаніями це порівняно мало. Volkswagen, наприклад, у свій найкращий рік випускав трохи менше одинадцяти мільйонів автомобілів.

 

Схожі статі

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Група Renault оновлює свій фінансовий прогноз 2022 і прискорює трансформацію

“Група Renault рішуче проводить глибинну трансформацію і реалізує зміну своєї діяльності. Дані результати першого півріччя є яскравим тому доказом: попри усі перешкоди, що пов’язані із…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)