Дослідження показало, що наявність домашнього улюбленця допомагає зберегти мозок молодим

Більшість любителів домашніх тварин не потребують досліджень, щоб переконати їх у перевагах наявності пухнастих друзів у домі. Але якщо ви хочете переконати скептично налаштованого партнера або сусіда по кімнаті, що пилососити шерсть і ділити обов’язки з вигулу варто, у вас є безліч доказів.

Попередні дослідження показали, що володіння собакою розвиває лідерські навички, обійми домашнього улюбленця є надзвичайно ефективним засобом від стресу (і навіть може продовжити ваше життя), а наявність собак в офісі підвищує доброзичливість і співпрацю. Коротше кажучи, наука майже впевнена, що домашні улюбленці корисні для вас. А нове дослідження додає ще одну потенційну користь від того, що ви відкриєте свій дім для пухнастого, пернатого чи навіть ластовидного друга.

Дослідження Мічиганського університету, Університету Флориди та Університету Співдружності Вірджинії, результати якого нещодавно були опубліковані в журналі Aging and Health, свідчать про те, що наявність домашнього улюбленця також допомагає зберегти мозок молодим.

Домашній улюбленець корисний для вашого мозку

Для дослідження вчені проаналізували дані національної репрезентативної вибірки з 20 000 американців старше 50 років про те, чи мали вони домашнього улюбленця протягом шестирічного періоду. Потім вони порівняли статус власника домашнього улюбленця з результатами когнітивних тестів. Виявилося, що домашній улюбленець – це не лише привід для того, щоб більше рухатися і займатися фізичними вправами. Наявність собаки також, схоже, сповільнює розумовий занепад.

Якщо учасник дослідження був старше 65 років і “володів домашнім улюбленцем більше п’яти років, дослідники виявили, що його короткострокова і довгострокова пам’ять на слова була набагато кращою, ніж у тих, хто не мав домашнього улюбленця, але був у такому ж віці. Кожного разу, коли учасники тестувалися протягом шести років, вони показували кращі результати, навіть коли вони неминуче ставали старшими”, – повідомляє Science Alert.
“Ми дійшли висновку, що тривале володіння домашніми тваринами може мати певний захисний ефект проти когнітивного зниження”, – коментує співавтор дослідження Дженніфер В. Епплбаум (Jennifer W. Applebaum).

Чому ваш мозок любить домашнього улюбленця?

Зв’язок між домашніми тваринами та уповільненням старіння мозку – це, звісно, лише кореляція. Це дослідження не може довести, що саме домашні тварини безпосередньо спричинили покращення результатів когнітивних тестів. Але вчені, які проводили дослідження, перерахували кілька причин, чому, на їхню думку, наявність домашнього улюбленця може мати позитивний вплив на мозок, що старіє.

По-перше, домашні тварини зазвичай спонукають людей бути більш фізично активними, а активність пов’язана з покращенням розумової діяльності. Позитивний вплив домашніх тварин також може бути соціальним. Домашні тварини є чудовим “криголамом” і можуть допомогти літнім людям зав’язати більше розмов і бути більш соціальними, що також пов’язано з когнітивними перевагами.

Існує й менш очевидна причина для такої користі. “Тварини також приносять нові бактерії в циркуляцію домогосподарства, що може покращити здоров’я нашого кишечника”, – припускає Science Alert, зазначаючи, що “зв’язок між кишечником і мозком, як нещодавно зрозуміли вчені, є набагато важливішим, ніж ми колись думали”.

Але, мабуть, найпростіше пояснення є і найпереконливішим. Домашні улюбленці роблять людей щасливими, а щастя – один з найкращих стимуляторів здоров’я. Любов і радість захищають наші тіла і розум від стресу, зносу і втоми. І якщо ви шукаєте гарантовану ін’єкцію любові та радості у свій дім, важко знайти щось краще за цуценя чи кошеня.

Вчені, які проводили це дослідження, визнають, що для остаточних висновків потрібні додаткові дослідження. Але з огляду на зростаючу кількість досліджень, які свідчать про користь домашніх улюбленців, немає потреби чекати, поки наука доведе, що пухнасті друзі корисні для мозку.

Усі докази вказують на просту істину: похід до місцевого притулку для тварин, щоб завести нового члена сім’ї, не лише допоможе вам залишатися щасливими та здоровими, але й бути кмітливішими з віком.

Схожі статі

Нейропластичність мозку. 10 рекомендацій, як покращити когнітивні функції мозку та зберегти їх до старості

Прості поради, що допоможуть збільшити працездатність мозку. Порівняємо мозок зі спортсменом чи спорткаром. Ось він займає позицію на старті, і якщо його мʼязи не готові…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)