Дослідження: у 2025 році в Європі імпорт авто перевищить експорт

Згідно з дослідженням у 2025 році до Європи імпортують більше автомобілів, ніж європейські виробники експортуватимуть. Головним імпортером буде Китай.

Десятиліттями автомобільна промисловість вважалася однією з найкращих у Європі – також тому, що вона масово експортувала свої автомобілі. Це принесло багато робочих місць і пов’язане з цим процвітання. Аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) у Франкфурті-на-Майні підготувала дослідження, згідно з яким Європа перетвориться з експортера автомобілів на імпортера автомобілів – і це вже у 2025 році.

Аналітики називають дві основні причини домінуючого імпорту з 2025 року: з одного боку, китайські виробники розробляють все більш конкурентоспроможні електромобілі, а з іншого боку, європейські та американські виробники переносять частину виробництва електромобілів до Китаю. Як приклад PwC наводить 2021 рік: тоді європейські виробники імпортували з Китаю до Європи 35 000 електромобілів. У 2022 році експерти очікують зростання до 66 000 імпортованих електромобілів, тобто майже вдвічі. У 2025 році має бути 800 тис. електромобілів, з яких 330 тис. – з китайських заводів європейських виробників.

Величезний профіцит європейського експорту залишився в історії

«Такий розвиток подій означає, що до 2025 року в Європі імпорт авто перевищить експорт на 221 000 транспортних засобів (авто з двигунами внутрішнього згоряння та електромобілі)», – прогнозують аналітики.

Для порівняння: у 2015 році Європа все ще мала профіцит експорту в 1,7 мільйона автомобілів. Йорн Нойхаузен, керівник відділу електромобільності стратегічного консультанта PwC Strategy Deutschland, наголошує, що порушення ланцюгів постачання та високі витрати на енергію створюють проблеми для виробників у Європі. США та інші штати будуть проводити активну промислову політику, яка сприятиме розвитку конкретних галузей промисловості та локалізації ланцюжків поставок.

Галузевий експерт PwC Фелікс Кунерт також зазначає, що європейські виробники зараз роблять ставку на дорогі електромобілі. У той же час китайські конкуренти постачають в Європу дешевші електромобілі з новими технологіями. Він зазначає, що не дарма жоден європейський електромобіль не фігурує в топ-5 електромобілів, що продаються у всьому світі.

До 2030 року частка Китаю на ринку досягне п’яти відсотків

PwC також розглядає роль німецьких автовиробників. Вони збільшили свою частку ринку в Китаї до 4,1 відсотка за перші три квартали 2022 року. З іншого боку, вони відчувають китайську конкуренцію на внутрішньому ринку. Незважаючи на те, що наразі це лише підпорядкована роль у Європі, аналітики припускають, що до 2030 року китайські виробники завоюють п’ять відсотків європейського ринку електромобілів.

Схожі статі

Європейські автовиробники прагнуть до більш тісної співпраці з китайським автопромом

У своєму недавньому посланні Генсек ACEA (Європейської асоціації автовиробників) г-н Йоннаерт підкреслив необхідність зміцнення співпраці між автомобільною промисловістю ЄС і Китаю.

Renault eWays ElectroPop: історичний крок вперед в реалізації стратегії Renault Group, орієнтованої на випуск конкурентоспроможних, екологічних і популярних електромобілів

Renault Group форсує свою стратегію розвитку електричного транспорту за рахунок технологічних і промислових ресурсів і 10-річного досвіду в цьому сегменті. Це допоможе компанії приймати сміливі…

Що пропонують українцям виробники автодеталей: зарплати, умови, «плюшки»

Робота на іноземну компанію вдома, як альтернатива закордону Україна стала однією з провідних світових локацій з виготовлення автомобільних деталей для відомих брендів. Іноземних інвесторів цієї…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)