До якої температури потрібно прогрівати двигун взимку перед поїздкою

Кожного холодного сезону це питання знову виникає у більшості водіїв. Тому напередодні новорічних свят ми розповімо вам про оптимальну «ступінь прогріву» двигуна. По-перше, заспокоїмо наших читачів. Якщо запустити відразу після запуску двигуна, серйозних проблем із двигуном не виникне.

Мінімальні теплові проміжки забезпечують нормальну роботу холодного агрегату. Єдина проблема – це товщина олійної плівки, яка буде на поверхнях тертя.

Зазвичай, на холодному двигуні цієї «плівки» не вистачає, тому згодом пристрій, який так працює, зношується швидше. Ось чому рекомендується дати двигуну трохи попрацювати на холостому ходу, а потім запустити. Але як визначити оптимальну температуру антифризу, олії та самого двигуна?

Найкраще орієнтуватися на обороти двигуна, тому що всі сучасні автомобілі оснащені режимом підігріву, що допомагає антифризу швидше досягти робочих температур. Електронний блок управління спочатку трохи збільшує швидкість, а потім знижує її, коли рідина, що охолоджує, вже нагріта.

Для більшості моделей ми рекомендуємо орієнтуватися на тахометр, а коли обороти двигуна впадуть нижче 1000, майте на увазі, що нагрівання охолоджуючої рідини вже становить близько плюс 30 градусів, а це означає, що масло вже почало нагріватися і густота масла плівки на частинах двигуна, що труться, достатньо. Тоді ви можете почати рух, не переймаючись за авто.

Джерело: ukrautoprom.com.ua

Related Articles

До якої температури потрібно прогрівати двигун взимку перед поїздкою

Кожного холодного сезону це питання знову виникає у більшості водіїв. Тому напередодні новорічних свят ми розповімо вам про оптимальну «ступінь прогріву» двигуна. По-перше, заспокоїмо наших…

Без води: навіщо міняти гальмівну рідину

Автомобілі стають все досконалішими, проте базові принципи їх роботи залишаються незмінними. Наприклад, гальмівна система: як би не удосконалювалися її компоненти, без гальмівної рідини безпечно зупинити автомобіль досі неможливо.

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)