“Евробляхерам” дали останній шанс, але пощастило не всім: кому не вдасться уникнути штрафів


Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №2288 про відстрочку штрафів за порушення ввезення “евроблях” до 31 грудня 2019 року, який вже підписав президента Володимир Зеленський. Однак документ стосується не всіх власників авто на єврономерах.

Рішення підтримали 311 народних депутатів при необхідних 226 голосів. Крім цього, народні депутати також домовилися скоротити терміни підготовки документа до другого читання.

Проект закону №2288 про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового порядку застосування статей 470 і 481 передбачає створення передумов для комплексного врегулювання питання митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні.

Крім того, законопроект має на меті забезпечення дотримання митних правил при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення та транзиту, а також врахування інтересів всіх верств населення при вирішенні зазначеного питання.

Однак, якщо власник “євробляхи” прострочив транзит авто до 10 днів, то йому могли виписати штраф до 5100 гривень. Якщо більше 30 днів, то 170 тис. гривень з ймовірністю конфіскації авто.

У разі, якщо водій їздить на нерозмитненій “євроблясі”, то його можуть оштрафувати на 8500 гривень. А якщо протягом року його знову впіймають на нерозмитненому авто, то штраф зросте до 17 тис. гривень. До того ж, в цей раз власника авто позбавлять прав на рік і можуть вилучити машину.

Закон в даний момент вже набрав чинності, але відстрочка, передбачена ним, діє тільки на ті авто, які розмитнили.

Джерелоavtovod.com.ua

Related Articles

Штрафи для працедавців за дискримінацію у вакансіях: що потрібно знати

З 8 січня 2022 року в Україні набирає чинності Закон, згідно з яким із працедавців стягуватимуть штрафи у розмірі 65 000 грн, якщо вони вказуватимуть у вакансіях стать працівників, вік…

Сomments and feedback