ЕКС-ІНЖЕНЕРИ SPACEX ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПОРТАТИВНИЙ АТОМНИЙ РЕАКТОР

Компанія з Каліфорнії Radiant розробляє компактний портативний і недорогий ядерний мікрореактор потужністю 1 МВт. Розробка дозволить забезпечити енергією жителів віддалених районів, військових та постраждалих від катастроф і катаклізмів.

Компанія була заснована екс-інженерами SpaceX, які торік залучили на проект $1,2 млн.

Ядерний мікрореактор Radiant спроектований так, щоб поміститися в транспортному контейнері, і його можна легко транспортувати по повітрю, на кораблі або по дорозі, пише New Atlas.

Розробка досі на стадії створення прототипу, але за задумом проектувальників такий міні реактор може працювати до 8 років, забезпечуючи достатню потужність для підтримки більше 1000 будинків на блок, а кілька таких реакторів можуть дати енергію цілому місту або військовій базі. Це дозволить також знизити залежність від викопного палива.

У його конструкції використовується сучасне паливо з твердих частинок, яка не плавиться і витримує більш високі температури в порівнянні з традиційним ядерним паливом. Це усуне не тільки викиди нинішніх дизельних генераторів, а й необхідність постійно привозити для цієї мети вантажівки, повні пального.

Крім того, використання гелієвих холодоагентів значно знижує ризики корозії, кипіння і забруднення, пов’язані з більш традиційними водяними холодоагентами.

Джерело: processer.media

Related Articles

Без води: навіщо міняти гальмівну рідину

Автомобілі стають все досконалішими, проте базові принципи їх роботи залишаються незмінними. Наприклад, гальмівна система: як би не удосконалювалися її компоненти, без гальмівної рідини безпечно зупинити автомобіль досі неможливо.

Stella Vita — прототип будинку на колесах із живленням від сонячних батарей, який зацікавив фахівців Mobilize

Електромобілі, які працюють на сонячній енергії, — нездійсненна мрія чи реальність, яка вже не за горами? Для команди студентів Solar Team з Ейндховенського технологічного університету…

Renault eWays ElectroPop: історичний крок вперед в реалізації стратегії Renault Group, орієнтованої на випуск конкурентоспроможних, екологічних і популярних електромобілів

Renault Group форсує свою стратегію розвитку електричного транспорту за рахунок технологічних і промислових ресурсів і 10-річного досвіду в цьому сегменті. Це допоможе компанії приймати сміливі…

Responses

Your email address will not be published.

en_GBEnglish (UK)