Емоційно-інтелектуальні люди використовують 3 прості слова, щоб перемогти перфекціонізм і працювати швидше (і краще)

Джастін Барісо: я борюся з перфекціонізмом. Дуже сильно. Роками я нічого не випускав у світ, якщо це не було саме так, як я хотів, до найдрібніших деталей. На виконання завдань йшли тижні замість днів, місяці замість тижнів.
І це шкодило моєму бізнесу.

Одного разу я спробував щось змінити. Прочитавши поради про те, як запустити мінімально життєздатний продукт (MVP) – ранню версію продукту з достатньою кількістю функцій, щоб привернути інтерес і побачити, чи є на нього справжній попит, – я запустив онлайн-курс, яким не дуже пишався.

Я, звичайно, багато над ним працював, але він не був близький до того, що я хотів. Інформація була цінною, але не було ні відео, ні химерних ефектів, нічого з того, що я задумав.

Тому я був вражений, коли цей курс розійшовся у великій кількості. Зрештою, я взяв цей курс і зробив його основою для свого флагманського продукту – нової та вдосконаленої версії курсу, з усіма додатковими функціями, які я хотів з самого початку.

Цей досвід навчив мене, що перфекціонізм шкодить моєму бізнесу. А згодом я зрозумів, що він шкодить і моїм стосункам. Тому я почав використовувати просту фразу з трьох слів, яка допомагає мені зупинити свій перфекціонізм на півдорозі: “Робота в процесі”.

Як ця проста фраза може зробити вас, вашу роботу і навіть тих, з ким ви працюєте, кращими? Відповідь пов’язана з емоційним інтелектом. Давайте розберемося, що це таке. 

“Робота в процесі”

Якщо ви справжній перфекціоніст, ви можете не бачити необхідності змінюватися. Зрештою, ця тенденція може послужити вам на користь – часом. Коли ви навчалися в школі, вона мотивувала вас залишатися допізна, переробляючи і покращуючи свої роботи, гарантуючи, що те, що ви здавали, було першокласним, і часто призводило до отримання кращих оцінок.

Це тому, що школи традиційно оцінюють вас за “готовий продукт” – те, що ви здаєте. Проте є одна проблема…
У житті не буває готових продуктів. Все можна вдосконалити.

Ось тут і вступає в дію емоційний інтелект, вміння розуміти емоції та керувати ними. Розумієте, емоційний інтелект – це спектр. Тобто ви, як і всі, маєте емоційні сильні та слабкі сторони. Ключ у тому, щоб використовувати сильні сторони і пом’якшувати слабкі. Як і будь-яка риса або якість, перфекціонізм може нашкодити вам так само сильно, як і принести користь. Наприклад, ви можете хронічно відкладати справи або здавати їх із запізненням – тому що хочете, щоб вони були “як треба”. Або ви можете пред’являти до людей необґрунтовані вимоги, тому що хочете, щоб все було зроблено певним чином, не залишаючи іншим можливості спробувати зробити все по-своєму.

Як же досягти балансу? Як перейти від перфекціоніста до того, що я люблю називати “професіоналом” – того, хто знає, як зберегти хорошу частину перфекціонізму (високі стандарти), не дозволяючи поганій частині (нерозумності) взяти гору?

Коли ви або хтось із ваших близьких відштовхує вас від ваших перфекціоністських тенденцій, знайдіть хвилинку, щоб відступити назад і повторіть цю фразу про себе: “Ми всі в процесі роботи”. Коли ви приймаєте мислення “робота в процесі”, ви відчуваєте численні переваги.

Ви краще сприймаєте критику

Ви розглядаєте будь-яку роботу, яку ви здаєте, або будь-яку річ, яку ви робите, як перший проект або версію вашої роботи. Не очікується, що чернетка буде найкращою версією. Тому критика – це не напад, а спосіб зробити ваш проект кращим.

Звичайно, ви завжди хочете запропонувати найкращу роботу. Але ця зміна перспективи також допоможе вам зробити більше і швидше.

Ви бачите в помилках можливості

Є два погляди на помилки: невдачі або можливості.

Реальність така, що ми усі робимо помилки. Отже, проблема з розглядом помилок як невдач полягає в тому, що ми судимо себе – і інших – за стандартом, якого неможливо досягти.

На противагу цьому, будучи “в процесі роботи”, ви (і ті, з ким ви працюєте) продовжуєте вчитися і зростати. Якщо розглядати помилки під таким кутом зору, то вони дають можливість збирати дані і вдосконалюватись.

Ви переходите від судді до партнера по команді

Ми всі ненавидимо, коли нас судять. Але ми всі цінуємо хорошого товариша по команді.

Коли ти дивишся на інших як на незавершене виробництво, ти розумієш, що ніхто не досягнув свого повного потенціалу, тому що завжди є куди рости. Це допомагає вам не концентруватися на тому, що інші можуть робити краще. Замість цього, ви зосереджуєтесь на тому, що ви можете зробити, щоб зробити інших кращими.

Отже, якщо ви боретеся з тим, щоб бути перфекціоністом, використовуйте свої сильні сторони і пом’якшуйте свої слабкості. Дотримуйтесь своїх високих стандартів, але не бійтесь робити помилки і дозволяйте іншим робити помилки.

Тому що, врешті-решт… ми всі ще працюємо над собою.

Автор: Джастін Барісо

Схожі статі

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)