Концепт CLA Class – стильна і перспективна новинка від Mercedes-Benz

Концепт CLA Class від Mercedes пропонує поглянути на візуально привабливу нову версію CLA. Але набагато важливіше те, що ховається під приємною оболонкою кузова електромобіля.

На виставці IAA Mobility (5-10 вересня) Mercedes відкриває наступну главу своєї стратегії електрифікації презентацією платформи MMA (Mercedes-Benz Modular Architecture). Нещодавні розробки стануть фундаментом майбутніх електричних моделей початкового рівня від бренду, які будуть випущені в 2024 році, матимуть великий запас ходу  і потужні обчислювальні можливості.

Концептом CLA Class автовиробник чарівно прикрасив нову платформу для виставкової презентації, одночасно давши конкретне уявлення про дизайн та інтер’єр майбутнього сімейства автомобілів, яке складатиметься щонайменше з чотирьох моделей, адже ще заплановані “шутінг брейк” та два позашляховика. Перша презентація концептуального CLA розпалює апетит до нового сімейства моделей, а перші подробиці про технології змушують уважно нашорошити вуха.

Це стосується, серед іншого, і системи приводу, яка не буде виключно електричною, адже на базі MMA все ще існуватимуть автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння. Вони залишатимуться затребуваними на деяких ринках ще довгі роки, саме тому Mercedes дотримується двоєдиної стратегії.

З іншого боку, за словами продукт-менеджера Крістіни Керрл-Хамель, плагін-гібриди на базі MMA виключаються. У будь-якому випадку, основна орієнтація платформи спрямована на електромобілі. Завдяки новій 800-вольтовій архітектурі та транспортному засобу, який у багатьох аспектах буде оптимізовано для підвищення ефективності, вони матимуть запас ходу до 750 кілометрів.

Наразі не повідомляється про формати акумуляторів, але відома інформація про низький рівень споживання – 12 кВт-год на 100 км. У поєднанні з новим електричним приводом (MB.EDU) ефективність від батареї до колеса становить 93%, що досить близько до 95% експериментального Mercedes EQXX, який у 2022 році проїхав 1 200 км на одному заряді батареї.

Бортовий зарядний пристрій майбутніх серійних автомобілів ММА також обіцяє можливість пробігу на великі відстані, оскільки передбачається, що він буде заряджати акумулятори потужністю до 250 кВт. 800-вольтова система дозволяє ще більше, але в Mercedes вважають, що знайшли хороший компроміс для клієнтів з 250 кВт. Адже навіть з такою потужністю 400 кілометрів запасу ходу можна “заправити” за 15 хвилин.

Однак більш захоплюючим, ніж ці цифри, є дизайн концептуального CLA, чий серійний аналог, запланований на кінець 2024/початок 2025 року, як очікується, буде дуже схожим на нього. Пофарбований у шикарний гранатово-червоний колір, концепт радує гармонійними пропорціями, а також елегантними вигинами. У той час як передня і задня частини деяких нинішніх чотиридверних купе від Mercedes практично не відрізняються один від одного збоку, CLA Concept з його довгою і плоскою передньою частиною, дугоподібною лінією даху і чіткою задньою частиною виглядає класично красиво і, незважаючи на четверо дверей, як справжнє купе. З таким дизайном Mercedes, швидше за все, знову знайде свого типового покупця.

Електричний серійний CLA не буде таким пласким, як шоу-кар. Незважаючи на те, що концепт демонструє дизайн, який вже близький до серійного виробництва, він залишається типовим шоу-каром, чиї рясні хромовані прикраси, блискучі 21-дюймові колеса із зоряним дизайном і численні зоряні символи, багато з яких також підсвічуються, безумовно, не потраплять у серійне виробництво.

Це стосується і багатьох деталей яскраво оснащенного та хромованого салону, який має низку вау-ефектів. Окрім безлічі притаманних концептам блискучих елементів, тут є й екологічні елементи, такі як екотекстиль, шкіра, вичинена кавовими зернами, або оздоблення з паперової тканини. Ці досить непомітні деталі покликані привернути увагу до екологічної ідеї, що також буде актуально для серійного автомобіля з компонентами, виготовленими, наприклад, з целюлози та конопляних волокон.

CLA буде випускатися в Німеччині спочатку на електротязі і спочатку із заднім приводом як одномоторна версія, а потім з повним приводом (4Matic) як двомоторний варіант. Також планується версія з двигуном внутрішнього згоряння з переднім приводом.

Особливу деталь CLA Concept можна знайти в центрі переднього простору для ніг у вигляді світлового поля з написом “MB.OS”. Цей компонент символізує нову цифрову основу Mercedes. Коробка містить суперкомп’ютер з водяним охолодженням, який у поєднанні з операційною системою MB.OS (Mercedes-Benz Operating System), розробленою компанією Mercedes, покликаний задовольнити дедалі вибагливіші вимоги цифрового автомобільного майбутнього.

Надскладні, цифрові та мережеві інформаційно-розважальні світи MBUX, надвеликі екрани, захоплюючий звук, нові функції штучного інтелекту та все нові і кращі інформаційно-розважальні функції та системи допомоги, що завантажуються “по повітрю”, повинні зробити MB.OS недосяжною для конкурентів. Пасажири повинні відчувати себе в автомобілях покоління MMA як у другій домівці і більше не сумувати в автомобілі за будь-яким цифровим комфортом. А в майбутньому вони зможуть насолоджуватися багатьма функціями автономного водіння. З моменту запуску транспортні засоби MMA повинні відповідати рівню 3. Ще одна невелика коробка зовні між лобовим склом і дахом CLA Concept вказує на відповідний сенсорний кластер з лідаром. Цей компонент, ймовірно, буде виглядати дещо інакше у серійній моделі, але клієнти мають поступово звикати до інтеграції нового покоління датчиків для високоавтоматизованих функцій водіння.

Платформа MMA знаменує собою важливий крок для Mercedes на шляху до досягнення “Амбіції 2039”, згідно з якою виробник взяв на себе зобов’язання досягти CO2-нейтральності в усьому ланцюжку створення вартості до 2039 року. Це стосується ланцюгів постачання, виробництва та логістики, балансу від свердловини до коліс і кінця життєвого циклу автомобілів. Саме тому, кажуть у Mercedes, MMA був розроблений, щоб бути стійким з самого початку. Серед іншого, виробництво елементів і катодів буде CO2-нейтральним, тому майбутні батареї вже зараз вироблятимуть на 40 відсотків менше парникових газів під час виробництва. Цілі кліматичної нейтральності та циркулярної економіки відносно легко досягти в деяких сферах, таких як текстиль, що використовується в транспортному засобі. Інші матеріали, такі як сталь, стикаються з більшими проблемами. Тут Mercedes залежатиме від того, наскільки швидко сталеливарна промисловість досягне успіху в своїй трансформації. Якщо до 2039 року не вдасться стати кліматично нейтральним у деяких сферах, автовиробник має намір компенсувати це, наприклад, за допомогою сертифікованих проектів із захисту клімату.

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Бренд Peugeot презентує нові електричні фургони e-Partner, e-Expert та e-Boxer

Бренд PEUGEOT творить нову власну історію, оновлюючи весь асортимент легких комерційних електромобілів одночасно! Ефективніші, ніж будь-коли раніше, нові електричні фургони PEUGEOT E-PARTNER, PEUGEOT E-EXPERT, PEUGEOT…

Responses

en_GBEnglish (UK)