Літій більше не потрібен: нова гібридна батарея заряджається лише за 72 секунди

Пристрій поєднує в собі конструкцію звичайного акумулятора й ультраконденсатора, витримуючи в десятки разів більше циклів заряджання, ніж літій-іонні аналоги.

Швейцарський стартап Morand розробив технологію eTechnology, яка дозволяє заряджати батареї за лічені хвилини. Про це пише видання New Atlas.

Пристрої eTechnology є сумішшю традиційних акумуляторів і ультраконденсаторів. Розробники запевняють, що під час незалежного тестування, проведеного фірмою Geo Technology, прототип потужністю 7,2 кВт-год зміг зарядитися до 80% лише за 1,12 хв, до 98% — за 2 хв і до 100% — за 2,5 хв зі струмом до 900 А/360 кВ. Крім того, витримав понад 50 тис. циклів зарядки-розрядки, що десятки разів краще за традиційні літій-іонні батареї.

Експериментальний пристрій набагато слабший за акумулятори сучасних електромобілів, адже в деяких моделей потужність перевищує 100 кВтг. Однак Morand це не особливо хвилює, адже компанія робить ставку на дрони, велосипеди й інші невеликі види транспорту, яким потрібна швидка та часта зарядка. Водночас eTechnology цілком підійде для невеликих електрокарів, таких, як Citroen Ami з акумулятором потужністю 5,5 кВтг.

Інженери підрахували, що за допомогою невеликого пристрою потужністю 3,2 кВт велосипед із батареєю ємністю 6 Аг може заряджатися за шість хвилин. Це значно швидше, ніж наявні аналоги, зарядка яких займає години. Технологія може зробити електровелосипеди більш популярним і зручним засобом для щоденних поїздок, ніж електромобілі.

Morand у співпраці з виробником-партнером готується запустити дрібносерійне виробництво eTechnology, щоб скласти конкуренцію літій-іонними батареями. Команда також шукає інвесторів, які дадуть грошей збільшення виробництва в майбутньому.

Джерело: focus.ua

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Бренд Peugeot презентує нові електричні фургони e-Partner, e-Expert та e-Boxer

Бренд PEUGEOT творить нову власну історію, оновлюючи весь асортимент легких комерційних електромобілів одночасно! Ефективніші, ніж будь-коли раніше, нові електричні фургони PEUGEOT E-PARTNER, PEUGEOT E-EXPERT, PEUGEOT…

Бренд Citroёn представляє новий Citroёn ë-C3: перший доступний європейський електромобіль

Бренд CITROЁN представляє четверте покоління популярної моделі CITROЁN C3 й знову сміливо кидає виклик звичним правилам для автомобілів B-класу, розроблених та виготовлених у Європі. Повністю…

Responses

en_GBEnglish (UK)