МВС роз’яснило як відновити документи автомобілісту на деокупованих територіях

Багато українців під час тимчасової окупації втратили посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію ТЗ. Попри те, що документів може не бути у застосунку «Дія», оскільки були оформлені до запуску електронної сервісної послуги, їх можливо поновити.

Під час брифінгу в Military Media Center речниця МВС України Альона Матвєєва відповіла на запитання щодо відновлення документів автомобілістів на деокупованих територіях.

«Насправді документи є в реєстрі з 2013 року, а в сервісних центрах є документи з 2008 року, тому відновити їх не проблема, – зазначила речниця. – Щодо відновлення посвідчення водія, слід звернутися до найближчого сервісного центру, надавши паспорт та ідентифікаційний код. Щодо поновлення технічного паспорта на автомобіль необхідно надати паспорт, ідентифікаційний код та документ на автомобіль. В цей же день ви зможете отримати дублікат технічного паспорта. Навіть не треба довго чекати, адже ваш автомобіль є в базі й вам виготовлять дублікат технічного паспорта».

Часто через воєнні дії втрачено не лише документи, а й сам транспортний засіб, чимало машин просто знищено або викрадено росіянами.

Як зазначила речниця МВС, у разі викрадення автівки або її втрати передбачена так звана процедура вибракування. Власник, який хотів би зняти автомобіль з реєстрації у зв’язку з втратою або викраденням, повинен звернутися до сервісного центру з паспортом, ідентифікаційним кодом та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу – тоді його автомобіль знімають з обліку. Крім того, слід написати заяву в поліцію про викрадення автомобіля.

Якщо автівку вдається знайти і власник хоче відновити своє право на транспортний засіб, слід знову написати заяву до сервісного центру МВС і дочекатись рішення суду.

Джерело: autoua.net

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Новий Peugeot 2008 вже прямує в Україну – дізнавайтесь ціну прямо зараз

Новий компактний кросовер PEUGEOT 2008 готується подарувати українським шанувальникам ще більше позитивних вражень – від привабливого дизайну, технологічного оснащення, широкого вибору комплектацій. Автомобіль вже доступний…

Проблеми ментальності. Як вжитися в крос-культурній команді. Гід від експертки з консалтингу Марини Стародубської

Звійною мільйони українців змушені були не лише покинути свій дім, а й шукати роботу в інших країнах. Працювати в умовах різних культур виявилося складним завданням. Що цілком…

Responses

en_GBEnglish (UK)