Навіщо та як досвідчені водії прогрівають амортизатори у морози

Багато водіїв спеціально прогрівають двигун та коробку передач перед поїздкою взимку. Але мало хто знає, що елементи підвіски сучасного автомобіля теж потребують підігріву, особливо коли на вулиці дуже холодно. Зараз ми розповімо, як їх правильно «утеплити», щоби потім не віддавати гроші на ремонт.

Ходова частина автомобіля також потребує підігріву, особливо амортизаторів. Але, на відміну від блоку живлення, вони нагріваються з невеликою швидкістю. При цьому дуже бажано, щоб дорога була рівною і без вибоїн. Інакше виникне ситуація, коли через виходу з ладу коліс на ямах густе масло амортизатора не зможе пройти каналами, що призведе до проблем у його циркуляції.

А при ударному навантаженні зростає ризик пошкодження ущільнень валу або втрати герметичності в ущільненнях, що призводить до витоку масла. З появою течі олії амортизатор підлягає заміні, оскільки він вже «помер».

Зараз ми розповімо вам скільки часу потрібно, щоб прогріти амортизатори. У нашому випадку важливий не час, а відстань. Якщо на вулиці температура близько мінус 10 градусів, то масло нагрівається і досягає стандартної робочої температури приблизно через 600 метрів. Нагадуємо, зі спокійним рухом і без штурму ям та вибоїн.

Також зазначимо, що прогрівання амортизаторів перед поїздкою недостатньо для їхнього «здоров’я». Справа в тому, що зі збільшенням швидкості амортизатори починають остигати від крижаного повітря, а якщо дуже холодно, то робоча температура мастила може впасти.

Це також знижує термін служби деталей. І ще виробники свідомо скорочують термін служби сучасних амортизаторів. Вони живуть близько 60 000 км, а важка експлуатація ще більше скорочує їхній життєвий цикл.

Джерело: ukrautoprom.com.ua

Related Articles

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Нейропластичність мозку. 10 рекомендацій, як покращити когнітивні функції мозку та зберегти їх до старості

Прості поради, що допоможуть збільшити працездатність мозку. Порівняємо мозок зі спортсменом чи спорткаром. Ось він займає позицію на старті, і якщо його мʼязи не готові…

Що пропонують українцям виробники автодеталей: зарплати, умови, «плюшки»

Робота на іноземну компанію вдома, як альтернатива закордону Україна стала однією з провідних світових локацій з виготовлення автомобільних деталей для відомих брендів. Іноземних інвесторів цієї…

Без води: навіщо міняти гальмівну рідину

Автомобілі стають все досконалішими, проте базові принципи їх роботи залишаються незмінними. Наприклад, гальмівна система: як би не удосконалювалися її компоненти, без гальмівної рідини безпечно зупинити автомобіль досі неможливо.

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)