Нанолінза розміром з крихту солі дає чітке зображення на 720 пікселів.

У процесі випробувань камери новий сенсор видав зображення з роздільною здатністю 720 на 720 пікселів у повному кольорі, вловивши довжини хвиль від 400 до 700 нм в природному світлі, з просторовою роздільною здатністю 214 пар прямих на мм. Кут огляду камери – 40 градусів, задня фокусна відстань щодо отвору об’єктива – 2. За словами винахідників, знімки виходять не гірше, ніж у традиційних лінз, які більше нового датчика в 500 тисяч разів.

Для створення крихітної камери вчені з США звернулися до технології метаповерхонь штучних матеріалів, що керують різними електромагнітними хвилями. Для цього вони нанесли на прозору панель концентричний візерунок діаметром 0,5 мм, що складається з 1,6 млн циліндрів, кожен з яких викривляє промені світла тільки певним чином.

Алгоритми постобробки підвищують якість зображення, розповідає New Atlas. Інша перевага пристрою – простота у виробництві. Це означає, що сенсор буде відносно нескладно почати випускати масово. Він виготовлений з нітриду кремнію, а наноструктури на його поверхні можна виконати за допомогою глибокої ультрафіолетової літографії — такий метод вже використовується у виробництві напівпровідників.

Серійне виробництво такої камери дозволило би оснастити потужною оптикою медичні прилади, роботів, а також перетворювати практично будь-яку поверхню — наприклад, всю задню кришку смартфона — на гігантську ultra-HD-камеру з тисячею датчиків.

«Можна буде придумати нові види створення пристроїв у майбутньому»,— сказав Фелікс Хайде, старший дослідник з Університету Прінстона.

Джерело: hightech.plus

Related Articles

Renault eWays ElectroPop: історичний крок вперед в реалізації стратегії Renault Group, орієнтованої на випуск конкурентоспроможних, екологічних і популярних електромобілів

Renault Group форсує свою стратегію розвитку електричного транспорту за рахунок технологічних і промислових ресурсів і 10-річного досвіду в цьому сегменті. Це допоможе компанії приймати сміливі…

Responses

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_GBEnglish (UK)