Наступник Lamborghini Aventador V12 матиме потужність 1 015 к.с.

Повний гібридний привід складається з 6,5-літрового двигуна внутрішнього згоряння потужністю 825 к.с. і трьох електродвигунів …

Спадкоємець Lamborghini Aventador вже готовий: досі в інтернеті періодично зʼявлялися фотографії закамуфльованих прототипів, спійманих під час випробувань, але тепер є перша офіційна інформація про новий суперкар Lamborghini, якому Сант-Агата Болоньєзе поки що присвоїв ім’я LB744.

Бензиновий двигун – атмосферний 6,5-літровий V12. Його потужність – 825 к.с. при 9250 об/хв, а крутний момент – 725 Нм при 6750 об/хв. ДВЗ доповнюють три електродвигуни і доводять загальну потужність системи до 1015 к.с. Повний привід є стандартним. Два електродвигуни на передній осі (по одному на кожне колесо) і один електродвигун на задній осі в поєднанні з новою 8-ступінчастою коробкою передач з подвійним зчепленням за двигуном V12, яка замінила 7-ступінчасту коробку передач Aventador.

HPEV чи PHEV?

Отже, ми маємо гібридний суперкар, який вперше електрифікує атмосферний двигун V12, традиційний для всіх попередників Lamborghini. Літій-іонний акумулятор ємністю 3,8 кВт-год можна зарядити за 30 хвилин за допомогою змінного струму потужністю до 7 кВт або за 6 хвилин за допомогою рекуперації та двигуна V12 під час руху.

Але це ще не все: новий Lambo також побудований на новій платформі, яка створює технічний зв’язок з його предками Lamborghini Miura і Lamborghini Countach. Як і у Miura, трансмісія новачка також розташована поперечно за двигуном. Таким чином, коробка передач більше не знаходиться в центральному тунелі, що відокремлює пасажирів в салоні. Це технічне рішення було запроваджене на Countach і збережене на пізніших моделях Diablo, Murciélago та Aventador. У цьому новому просторі в центральному тунелі тепер розміщується літій-іонна батарея.

Таким чином, модель з проектною назвою LB744 має не суперконденсатор, як Lamborghini Sian, а “справжню” батарею, що робить її “PHEV” (тобто гібридним транспортним засобом, що підключається до електромережі). Або, згідно з Lamborghini, “HPEV”. Нова абревіатура, яку власне виробник розшифровує як “Високопродуктивний електрифікований автомобіль” (High Performance Electrified Vehicle).

Один двигун внутрішнього згоряння, три електродвигуни

Як і Aventador, Murciélago та Diablo, новий суперкар V12 має повний привід. Цього разу, однак, з двома електродвигунами на передніх колесах – які також впливають на керованість, контролюючи розподіл крутного моменту за допомогою векторизації крутного моменту. Електрична передня вісь поєднується з заднім приводом від двигуна внутрішнього згоряння, який підтримується третім електродвигуном потужністю 150 к.с.

Можливий 100-відсотковий електричний привід, але тільки з передньою віссю. Задні колеса вмикаються в міру необхідності. Задній електродвигун також служить для запуску бензинового двигуна V12 і працює як генератор, постачаючи енергію до акумулятора і передніх електродвигунів. 

Задній електродвигун з’єднаний з 8-ступінчастою коробкою передач з подвійним зчепленням зі спеціальною синхронізацією, завдяки якій передачу заднього ходу зазвичай беруть на себе два передніх електродвигуна, але задній також може втрутитися, коли потрібно більше імпульсу.

Коробка передач легша і компактніша

Нова коробка передач була розроблена інженерами в Сант-Агата Болоньєзе. Це блок з масляною ванною, встановлений поперечно за двигуном V12 і під заднім електродвигуном. Вона складається з двох валів. Один для парних передач і один для непарних, які з’єднуються з тим самим вторинним валом, зменшуючи кінцеву вагу і зберігаючи компактні габаритні розміри. Ця нова трансмісія також швидша і легша, ніж 7-ступінчаста система Lamborghini Huracán.

Двигун внутрішнього згоряння має індекс L545 і об’єм 6,5 літрів. Він легший і потужніший, ніж попередні 12-циліндрові двигуни марки del Toro – вага становить 218 кг (на 17 кг менше, ніж у Aventador). Кожен циліндр має впускний отвір, який був модифікований порівняно з попередніми моделями для збільшення об’ємного коефіцієнта впуску, що забезпечує оптимальний потік повітря в камеру згоряння. Згоряння також краще контролюється завдяки двокамерній системі іонізації, яка вже використовується в лінійці Aventador, а ступінь стиснення збільшено з 11,8:1 до 12,6:1.

Динаміка потоку вихлопної системи також була переглянута для зменшення протитиску на високих обертах і збільшення питомої потужності. Що стосується звуку, то була проведена робота над обертонами, характерними для роботи двигуна на низьких обертах, щоб створити ще більш природне крещендо з точки зору гучності і піків, що випливають звідти.

Схожі статі

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Бренди PEUGEOT, DS Automobiles та JEEP презентують на Паризькому автошоу 2022 свої світові новинки

Після довгого чотирирічного очікування Паризький автосалон нарешті повернувся в Porte de Versailles і одразу три Бренди концерну STELLANTIS презентують свої новинки на сучасних та оригінальних…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)