Незважаючи на кризу: BMW відзвітувала про найбільший прибуток в історії

Незважаючи на нестачу мікрочіпів, обмеження Covid та зростання цін на сировину, німецька BMW Group зафіксує 2021 рік як найкращий рік у своїй історії – принаймні з фінансової точки зору. Виробник автомобілів преміум-класу з Мюнхена звітував про рекордний річний виторг у 111,2 млрд євро, що на 12% більше, ніж у 2020 році.

Чистий прибуток становить 12,46 млрд євро – теж найкраще досягнення за весь час. Для порівняння, минулого року прибуток склав лише 3,9 мільярда євро. Доподаткова маржа підскочила з 5,3% рік тому до 14,4% зараз — це один із найвищих показників для галузі загалом.

Важкі поставки через кризу мікрочіпів позбавили компанію значних доходів, але на практиці збільшили розмір прибутку, оскільки BMW випускала більш дорогі та прибуткові моделі. Додатковий ефект у розмірі близько мільярда євро дав перегляд положень, відведених для вже завершених антимонопольних розслідувань Європейської комісії.

Після чудового року рада директорів пропонує розподілити дивіденди у розмірі 5,80 євро на одну звичайну акцію — майже вп’ятеро більше, ніж минулого року. Прибуток на акцію становить 18,77 євро. Для порівняння, Tesla цей показник становить 4,90 долара на 2021 рік (4,46 євро).

Баварська компанія відносно менше постраждала від нестачі мікрочіпів, ніж її конкуренти, але все ж таки була змушена серйозно обмежити виробництво в другій половині року. Проте поставлено автомобілів 2521514 одиниць, що на 8,4% більше, ніж у 2020 році. З них 2,214 мільйона припадає на марку BMW, 302 тисячі – на MINI, а рекордні 5586 – на Rolls-Royce.

Кількість проданих електрифікованих моделей збільшилася на 13% і становить 328 тисяч. До цього слід додати 194261 мотоцикл, проданий підрозділом BMW Motorrad – 14-процентний зростання в річному обчисленні.

У 2021 році компанія встановила ще один рекорд: найвищі витрати на дослідження та розробки. Вони сягають 6,3 млрд євро, що приблизно на мільярд більше на рік.

Джерело: ukrautoprom.com.ua

Схожі статі

Група Renault оновлює свій фінансовий прогноз 2022 і прискорює трансформацію

“Група Renault рішуче проводить глибинну трансформацію і реалізує зміну своєї діяльності. Дані результати першого півріччя є яскравим тому доказом: попри усі перешкоди, що пов’язані із…

Rolls-Royce Spectre: гігантське дводверне електричне купе вийде на ринок наприкінці 2023 року

Наразі Spectre проходить випробування на екстремальну спеку у двох місцях у Південній Африці: Ограбі в Північному Кейпі та Франшгуку, “Французький куточок” у виноградниках Західного Кейпу.…

Stellantis повідомляє про чистий виторг за третій квартал у розмірі 32,6 млрд євро

Значні комерційні заходи та запуск нових продуктів пом’якшили вплив дефіциту напівпровідників Річні прогнозні показники підтвердились – За збірними відвантаженнями (1) обсягом 1131 тис. од. спостерігається…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)