Очікується, що повністю безпілотні Tesla з’являться до кінця року

«Повністю автономне водіння» (FSD) від Tesla тривалий час перебуває в стадії бета-тестування. Тепер бос Tesla Ілон Маск знову заявляє, що незабаром буде запущене серійне виробництво. 

Заява Ілона Маска

«Чемпіон світу по анонсам», як величають Маска, знову був у своїй стихії. На енергетичній конференції в Норвегії Ілон Маск не тільки озвучив перспективу запуску космічного корабля своєї компанії SpaceX на орбіту до кінця року, але й заявив про ще одну мету — довести технологію автономного керування Tesla до серійного виробництва. «Принаймні в США і, можливо, також в Європі», хоча останнє залежатиме від схвалення регулюючих органів.

Цікавим є точне формулювання заяви Маска. У Норвегії він дослівно сказав: «Отримайте технологію автономного керування у великих масштабах» або «беріть Tesla, щоб мати можливість автономного керування». Досі Tesla завжди називала технологію «Повне самостійне водіння» (FSD). Це можна заперечити, тому що версія серії FSD мала урізані функції автономного водіння. Незважаючи на всю привабливість нинішнього покоління системи, вже є багато фактів її вкрай некоректної роботи.

Технологія повного автономного водіння (FSD) вже давно використовується в автомобілях американських клієнтів. Однак наразі це все ще бета-тест. На нинішньому етапі розробки здається більш ніж малоймовірним досягнення 4 рівня автономності у Tesla. На цьому рівні автомобіль діє значною мірою незалежно в усіх ситуаціях водіння. Однак автомобіль може вимагати взяти керування на себе, якщо цього вимагає ситуація. Повна відмова від керма і педалей можлива тільки на 5 рівні.

Те, що Tesla пропонувала як опцію «Повний потенціал для автономного водіння», — це не що інше, як система допомоги рівня 2. Вона включає в себе такі функції, як помічник зі зміни смуги руху, автоматичне паркування, виклик на стоянках або розпізнавання дорожніх знаків і світлофорів. З 5 вересня 2022 року ціна в США на цю систему зросла з 12 000 до 15 000 доларів . В Європі Tesla бере 3800 євро за базову систему «Enhanced Autopilot» і додаткові 7500 євро за потенційну покращену опцію на її основі.

Критика автопілота Tesla

Технологія Tesla, яка в основному працює з даними камери, регулярно помиляється у виявленні нерухомих об’єктів, що в поєднанні з неуважними водіями вже призвело до серйозних аварій. Ось чому так званий автопілот піддається масовій критиці з моменту його виходу на ринок у середині жовтня 2015 року та викликає великі суперечки навіть серед водіїв Tesla.

У дискусіях на форумах більшість водіїв часто виступають проти покупки опції автопілота, а інші підкреслюють її переваги з точки зору комфорту водіння. Це не завадило генеральному директору Tesla Ілону Маску постійно підвищувати ціну на пакет допомоги водієві. Можливо, поєднання високої ціни та ненадійних технологій призвело до того, що клієнти Tesla не замовляють автопілот, можливо, існують інші економічні міркування – у будь-якому випадку Tesla тепер також пропонує пакет допомоги в оренду або за підпискою.

Водії Tesla можуть орендувати функцію автономного водіння за 199 доларів США на місяць, при цьому опцію можна скасувати в будь-який час. Однак є кілька обмежень: без додаткових вимог оренда можлива лише для моделей Tesla, які оснащені комп’ютерним обладнанням FSD 3.0 (HW3 – використовується в перших моделях з квітня 2019 року). Всі інші повинні спочатку придбати оновлення апаратного забезпечення на 1500 доларів, щоб закласти основу для відповідного оновлення програмного забезпечення.

Можлива покупка і оренда одночасно

Ілон Маск роками думав вголос про відповідну модель підписки. Деякі зацікавлені водії Tesla були стурбовані тим, що опція автопілота буде доступна лише за підпискою, але ці побоювання зникли зі швидким зростанням ціни на цю опцію. Тепер паралельно існує модель купівлі та підписки. Поки що невідомо, чи скоро опція покупки зникне і коли європейські клієнти також зможуть орендувати пакет допомоги для напівавтономного водіння.

Той, хто прийме пропозицію оренди в США, отримає електронний лист від Tesla з переліком набору орендованих функцій: допоміжна навігація, автоматична зміна смуги руху, автономне паркування, виклик (положення: автомобіль їде автономно на парковці для водіїв, що очікують зовні), розпізнавання світлофорів і знаків зупинки. Після цього йде чітке зауваження, що заброньовані функції вимагають постійного контролю з боку водія та не дозволяють автономне водіння.

Ще в 2018 році Tesla обіцяла автономно проїхатися з Лос-Анджелеса до Нью-Йорка. Ця подія так і не відбулася, як і заява Ілона Маска про запуск парку роботизованих таксі в 2020 році. Тепер бос Tesla обіцяє запустити серійний випуск безпілотних моделей Tesla на кінець 2022 року. Нам не доведеться довго чекати, щоб перевірити правдивість цього оголошення. 

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Бренд Peugeot презентує нові електричні фургони e-Partner, e-Expert та e-Boxer

Бренд PEUGEOT творить нову власну історію, оновлюючи весь асортимент легких комерційних електромобілів одночасно! Ефективніші, ніж будь-коли раніше, нові електричні фургони PEUGEOT E-PARTNER, PEUGEOT E-EXPERT, PEUGEOT…

Бренд Citroёn представляє новий Citroёn ë-C3: перший доступний європейський електромобіль

Бренд CITROЁN представляє четверте покоління популярної моделі CITROЁN C3 й знову сміливо кидає виклик звичним правилам для автомобілів B-класу, розроблених та виготовлених у Європі. Повністю…

Responses

en_GBEnglish (UK)