П’ять найбільших трендів для стартапів в автомобільній галузі

Автомобільна промисловість змінюється, а разом з нею і світ стартапів. Нові розробки створюють інновації та захоплюючі ідеї. Ось п’ять найбільших поточних тенденцій для нових стартапів.

1. Технологія акумуляторів

Великі гравці також проводять дослідження в цій галузі, але стартапи можуть зробити різницю в нюансах. Електричний привід з акумулятором як накопичувачем енергії – це привід з найвищими темпами зростання. У секторі акумуляторів також з’являється все більше областей, де відбуваються цікаві розробки. Будь то на рівні елементів, на хімічному рівні або на рівні конструкції упаковки.

Наступною великою темою тут будуть повністю твердотільні акумулятори. Крім того, з’являються нові компанії, які привносять революційне мислення в сферу акумуляторних технологій. Наприклад, компанія Next Energy застосовує абсолютно новий підхід до пакування. Завдяки новому розташуванню окремих елементів батареї в межах цілого акумуляторного блоку можна досягти щільності енергії на більше, ніж 50 відсотків . Промислове виробництво таких батарей на сьогодні є одним із викликів.

Ще одна сфера, яка викликає інтерес, – це можливість перевіряти та оцінювати стан батарейок в усьому світі. Виникає питання: як збирати ці дані, чи з’явиться колись єдиний паспорт батареї? Як ми можемо гарантувати термін служби батареї залежно від специфікацій на різних ринках? Зараз у цій сфері багато чого розвивається.

2 Переробка та циркулярна економіка

Мова йде про те, що відбувається з елементами баnареї наприкінці їхнього терміну служби. Які можливості існують у секторі вторинної переробки батарейок, як можна переробити хімічні речовини, що містяться в батарейках? Стартапи вже сьогодні мають справу з цими цікавими питаннями.  

Багато стартапів вже думають про те, що буде з батареями, які тільки ще виробляються. Наприклад, Cylib з Аахена та ToZero з Мюнхена працюють над відновленням літію, що може допомогти зробити європейських виробників менш залежними від літієвих шахт, а також повністю відповідає ідеї циклічності. Нові ідеї у сфері переробки стосуються не лише питання, як правильно сортувати суміш матеріалів у транспортному засобі, що переробляється, а й, наприклад, що відбувається із зарядженими батареями, які потрібно утилізувати. Їх не можна просто викинути в шредер. Ці батареї необхідно попередньо розрядити з якомога меншими зусиллями. Тут ще можна заощадити багато коштів і оптимізувати процеси. В окремих ланках ланцюга поставок все ще існують хороші можливості для стартапів.

Зацікавленість виробників у цій сфері дуже висока. Переробка тільки з’являється як додаткова опора у сфері закупівлі сировини. Коли ціни на сировину високі, переробка завжди має сенс.

3. Цифровізація

Спосіб планування заводів у промисловості радикально змінюється. Розробляються цифрові двійники, за допомогою яких можна віртуально планувати виробничі підприємства. Для цього існуючі будівлі фіксуються за допомогою 3D-сканування, так що доступний не тільки план будівництва заводу, але й реальний фактичний стан у 3D-моделі. У світі стартапів багато чого відбувається. Скрізь, де є локальні, власні системи, які функціонують автономно і сьогодні повинні підтримуватися локально, стартапи можуть привнести інновації завдяки хмарним технологіям.

У цій сфері основну роль грають люди, які вже мають досвід роботи в автомобільній промисловості. Стартапи у сфері цифровізації – це програмне забезпечення, яке розпізнає, що робить робот, і гарантує, що рука робота рухається належним чином. Розробка робота, який здатний навчатися, який зупиняє процес виконання лише один раз на можливій перешкоді і наступного разу виконує його правильно, є дуже привабливою для галузі. Стартапи, особливо у співпраці з університетами, користуються тут великим попитом.

4. Штучний інтелект

ChatGPT показав нам, що раптом стало можливим у цій галузі. Штучний інтелект – це більше, ніж Alexa або Siri. Вперше відбувається справжня розмова, яка дає відповіді, з якими ми можемо ефективно працювати. Наразі виробники шукають компанії, які реалізують принцип ChatGPT у даних компанії. Це означає, що потрібні стартапи, які пропонують рішення, що працює так само добре на основі даних компанії, як ChatGPT працює у відкритому доступі. Розглянемо простий приклад: Ми шукаємо систему, яка може легко сказати мені, скільки синіх автомобілів я продав за певний період часу на певному ринку, і ця відповідь також повинна відображатися у вигляді графіку. Раніше для цього потрібно було знати SQL, але сьогодні достатньо підказки на природній мові. Таке програмне забезпечення з’являється вже зараз, і воно заощадить неймовірну кількість часу при аналізі даних з ринків. Важливо, що б компанія могла сама контролювати базу навчання, тобто вхідні дані – так одразу є впевненість, що ці дані правильні.

Раніше існувало кліше, що роботи з часом замінять людей на виробництві. Сьогодні ми знаємо, що це не станеться так швидко. У США є компанії, які проводять дослідження у сфері розпізнавання об’єктів. Мета полягає в тому, щоб розвантажити людей на виробництві, які повинні перевіряти особливо дрібні компоненти і чиї завдання дійсно дуже напружені. Якщо машина може робити це більш надійно, то ця сфера є цікавою для промисловості. У BMW, наприклад, вже використовують подібні системи для остаточного контролю фарби.

5. Зв’язок на низькій навколоземній орбіті

Питання полягає в тому, як забезпечити стовідсоткове покриття мережі в будь-який час для зростаючої кількості транспортних засобів. Чи то для розважальних і телефонних функцій, чи то для систем автономного водіння. Таке покриття не може бути забезпечене лише за допомогою антен. Лише перехід від загальнонаціональних мереж 4G до мереж 5G означає подвоєння кількості передавальних веж, необхідних для забезпечення приблизно такого ж покриття. Частотні діапазони для мереж 5G відрізняються, а отже, і покриття не таке велике. Тут виникає ідея забезпечити покриття за допомогою супутників – у зоні, яка називається низькою навколоземною орбітою. Подібно до мережі Starlink Ілона Маска. Маючи певну кількість супутників, можна досягти кожної “білої плями” в покритті мережі. Багато компаній зараз працюють над відповідними рішеннями.

Звичайно, це сфера, яка вимагає найбільших інвестицій для досягнення мети, адже одного супутника на орбіті недостатньо. Швидше, потрібно кілька сотень. Звичайно, це великий обʼєм івестицій на перших порах.

Стартапи в цій галузі передбачають, що в якийсь момент з’явиться щось на кшталт співпраці глобальних бізнес-підприємств у власній супутниковій мережі. Коло потенційних користувачів виходить далеко за межі автомобільної галузі. Тут багато стартапів працюють разом. Молоді компанії, які реалізують запуск, і провайдери, які розробляють антени.

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Бренд Citroёn представляє новий Citroёn ë-C3: перший доступний європейський електромобіль

Бренд CITROЁN представляє четверте покоління популярної моделі CITROЁN C3 й знову сміливо кидає виклик звичним правилам для автомобілів B-класу, розроблених та виготовлених у Європі. Повністю…

Responses

en_GBEnglish (UK)