Ремонт систем допомоги водієві. Дорога автономність

Навіть найменше пошкодження може вивести системи автономного водіння з ладу. Щоб мати змогу усунути пошкодження, майстерні повинні радикально модернізуватися.

Mercedes вже має їх, незабаром до них приєднається BMW – мова про автомобілі, які дозволяють високоавтоматизоване водіння відповідно до рівня 3. Але багато хто все ще скептично ставиться до нового еволюційного етапу водіння. У нещодавньому опитуванні Forsa, проведеному на замовлення Dekra, 60 відсотків респондентів заявили, що ставитимуться до високоавтоматизованих автомобілів з більшою обережністю, ніж до автомобілів, якими керує людина.

Зростання чи зменшення скептицизму в довгостроковій перспективі повністю залежить від того, наскільки ретельно контролюватимуться системи водіння. “Найменше пошкодження, наприклад, нерівність на парковці, може призвести до втрати калібрування радарних або лідарних датчиків”, – попереджає Карл Обермайр, директор з питань мобільності майбутнього в TÜV Rheinland (Німеччина). Автомобілі часто не можуть діагностувати це самостійно і як наслідок – несправності або помилки під час водіння. “Тому надзвичайно важливо, щоб вони регулярно перевірялися в майстернях і на головному техогляді”, – каже Обермайр. “Системи допомоги при керуванні повинні регулярно перевірятися за допомогою незалежного  тесту, такого як, наприклад, тест на викиди вихлопних газів”, – каже майстер Федеральної гільдії Детлеф Петер Грюн.

Багатьом компаніям доведеться робити величезні інвестиції

Це, ймовірно, ставить багато підприємств перед дилемою: обладнання для майстерень для технічного обслуговування та калібрування систем коштує величезних сум. “Багато компаній змушені інвестувати величезні кошти в обладнання для майстерень, щоб мати можливість обслуговувати і ремонтувати сучасні транспортні засоби”, – каже Грюн. І ця тенденція продовжується з появою все більшої кількості систем.

Він не бачить альтернативи модернізації: “Якщо ви не інвестуєте, ви не зможете вижити”. “Не всі майстерні виживуть”, – каже Обермайр. Крім того, за його словами, слід очікувати спеціалізації та сегментації галузі. “Маленькі універсальні майстерні в майбутньому більше не існуватимуть. Це буде під силу лише дуже великим підприємствам”.

Але нова технологія відкриває і нові можливості. Особливо з огляду на те, що вона є дорогою в обслуговуванні і все більше і більше помічників є обов’язковими, інвестиції можуть окупитися. 

Вас може зацікавити тренінг для СТО Калібрування систем допомоги водію (ADAS)

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Бренд Peugeot презентує нові електричні фургони e-Partner, e-Expert та e-Boxer

Бренд PEUGEOT творить нову власну історію, оновлюючи весь асортимент легких комерційних електромобілів одночасно! Ефективніші, ніж будь-коли раніше, нові електричні фургони PEUGEOT E-PARTNER, PEUGEOT E-EXPERT, PEUGEOT…

Бренд Citroёn представляє новий Citroёn ë-C3: перший доступний європейський електромобіль

Бренд CITROЁN представляє четверте покоління популярної моделі CITROЁN C3 й знову сміливо кидає виклик звичним правилам для автомобілів B-класу, розроблених та виготовлених у Європі. Повністю…

Responses

en_GBEnglish (UK)