Способи подолання стресу

Стрес – це природна вроджена реакція організму на зовнішню загрозу. І якщо кілька тисяч років тому це допомагало виживати, то в наш час обставини змінилися, а ось людина психологічно залишилася практично тією ж. Більшості не загрожує смертельна небезпека, але сучасні люди при виникненні побутових проблем можуть відчувати такий самий по силі стрес, що і давня людина перед смертельною сутичкою з дикою твариною.

Роберт Чалдіні в книзі «Психологія впливу» наочно демонструє, що вказування на негативні наслідки робить ситуацію тільки гіршою (викликає лише страх), якщо не показувати людині вихід з неї. Тому нижче зібрані деякі ефективні методи профілактики та подолоння стресу.

Існують три можливі варіанти поводження зі стресом. Перший: вчасно помітити дратівливість і попередити стрес. Другий: якщо перші ознаки стресу помічені не були, тоді слід виконати вправи для боротьби з ним. Третій: якщо вправи виконані не були, настає нервовий зрив. Як ви розумієте, найкраще зупинитися на першому варіанті. Але якщо не вийшло, тоді наведені нижче поради допоможуть мінімізувати збиток при другому і навіть третьому варіанті.

1. Медитація і відпочинок

Неможливо відчувати одночасно і стрес, і спокій. Тому, якщо ви відпочиваєте і розслабляєтеся, то фізично не можете відчувати стрес. Відпочинок рекомендується робити кожні 1,5-2 години. Якщо є можливість, полежіть з закритими очима.

Практика медитації допомагає відключити хаотичні думки і зосередитися на нейтральні речі. За цей час хвиля стресу і гніву відступає, і ви знову можете почати з чистого аркуша.

2. Мистецтво і хобі

Хобі в психології називають трудотерапією. Будь-яке цікаве для вас заняття не тільки піднімає вам настрій, але і прибирає непотрібні думки і розслабляє.

Мистецтво має щось близьке з дитячою щирою радістю створення чогось нового. Ви можете малювати, писати, ліпити, знімати відео, робити фотографії, займатися рукоділлям і писати музику.

3. Ауторегуляція дихання

Найпростіший спосіб зняти стрес, яким мало хто користується. Під час будь-якого стресу людина має властивість забувати про те, як дихає і що відчуває – вона зосереджується виключно на своїй роздратованості.

Зробіть глибокий вдих носом і видихніть ротом. Ці дії можуть бути однаковими по часу, або ж ваш видих може бути вдвічі коротший за вдих. Під час виконання вправи не думайте ні про що, стежте тільки за диханням.

4. Наведення порядку

Тут мається на увазі не тільки прибирання (хоча і це вітається), але і наведення ладу в своєму житті. Стрес є певною відповіддю на заплутані життєві проблеми. Причому, як не дивно, це можуть бути досить легко і швидко вирішувані ситуації. Вам може знадобитися всього один вихідний, щоб позбутися багатьох проблем, які викликають стрес. Наступного дня ви відчуєте сильне полегшення і спокій. Запишіть на аркуші паперу минулі проблеми, виділіть ті, на вирішення яких буде потрібен деякий час, також вирішіть їх. Глобальні складності розділіть на етапи і виконуйте по порядку.

5. Фізична активність

Фізична активність – один із способів позбутися негативних думок. Біг, танці, йога, футбол – все це допоможе забути про минулі помилки і невизначене майбутнє, або взагалі усвідомити, що багато проблем надумані. Існує рекомендація доводити все до абсурду: якщо ви знаходитися у кімнаті самі, почніть вести себе як герої з коміксів або вдавити якусь тварину. У такому стані ви просто не зможете відчувати стрес, тому що сама ситуація є комічною, а значить не залишає шансу для дратівливості.

Джерело: 4brain.ru

Related Articles

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Проблеми ментальності. Як вжитися в крос-культурній команді. Гід від експертки з консалтингу Марини Стародубської

Звійною мільйони українців змушені були не лише покинути свій дім, а й шукати роботу в інших країнах. Працювати в умовах різних культур виявилося складним завданням. Що цілком…

Responses

en_GBEnglish (UK)