Стратегія китайського автовиробника NIO: «Ми все оцифровуємо»

NIO — китайський виробник автомобілів зі штаб-квартирою в Шанхаї, що спеціалізується на проектуванні та розробці електромобілів. «Ми не хочемо бути «ще одним виробником автомобілів», — кажуть китайці. Наша місія полягає в іншому.

«Ми все оцифровуємо». Стратегія китайського автовиробника Nio не могла бути сформульована більш стисло, ніж це зробив віце-президент групи Хуей Чжан на галузевому саміті IfA 2022. Компанія знайшла своїх партнерів для страхування, підписки на автомобілі та лізингу, а після завоювання внутрішнього ринку, тепер також хоче підкорити Європу своїми повністю електричними автомобілями преміум-класу – перші поставки в цю країну почалися цього тижня.

Група трактує свою роль і функцію як універсального постачальника мобільності: «Ми не хочемо бути «просто ще одним постачальником автомобілів». Наша місія — формувати стиль життя наших клієнтів», — пояснив китайську стратегію Хуей Чжан. Крім автомобілів, Nio пропонує інфраструктуру акумуляторів, додаток, велику кількість цифрових послуг і сервісів штучного інтелекту, мобільні та стаціонарні сервісні автомобілі, а також «будинки Nio», в яких зацікавлені клієнти можуть отримати набагато більше, ніж просто подивитися на моделі автомобілів.

Усі зусилля зосереджені на користувацькому досвіді: «Ми хочемо бути компанією з найвищим рівнем задоволеності клієнтів», — сказав Хуей Чжан, який також є заступником голови Китайської торгової палати. Цифрова комунікація є основним напрямком для цього: хоча Nio наразі поставила «лише» 250 000 автомобілів, додаток Nio є одним із найрозповсюджених у Китаї.

Nio також особливо пишається цифровою розумною панеллю управління з цифровим помічником зі штучним інтелектом «Nomi», який є внутрішньою розробкою. «Якщо ви розмовляєте з Nomi, тренуєте її, вона стає розумнішою з кожним днем», — високо оцінив можливості системи Хуей Чжан.

Nio: «Від онлайну до офлайну»

Менеджер підкреслив, що концепція станцій заміни акумуляторів випереджає конкурентів: «Nio зробив станцію заміни батарей популярною як основну технологію в Китаї». Ніхто інший не має стільки ноу-хау та даних.

Хуей Чжан: «Наша модель — від онлайну до офлайну. Ось чому у нас є Nio House як точка продажу». І найближчим часом їх кількість буде зростати.

На фоні такої кількості ейфорії та інновацій є невеличкий нюанс – автомобілі можна взяти лише в лізинг. За словами Хуей Чжана, продаж Nio «поки не планується».

 

Схожі статі

Amazon і Stellantis починають спільну роботу над новими клієнтоорієнтованими технологіями та рішеннями

Amazon і Stellantis починають спільну роботу над новими клієнтоорієнтованими технологіями та рішеннями, які будуть імплементовані на мільйонах автомобілів та прискорять перетворення програмного забезпечення на головний…

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Renault eWays ElectroPop: історичний крок вперед в реалізації стратегії Renault Group, орієнтованої на випуск конкурентоспроможних, екологічних і популярних електромобілів

Renault Group форсує свою стратегію розвитку електричного транспорту за рахунок технологічних і промислових ресурсів і 10-річного досвіду в цьому сегменті. Це допоможе компанії приймати сміливі…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)