ТОП-10 способів зняти стрес в домашніх умовах


Як зняти стрес, напругу і втому? Як по-справжньому розслабитися і наповнитися енергією? Як звільнитися від тривожних думок і негативу?

Дуже просто! За допомогою нашого тіла. Будь-який стрес – це перенапруження м’язів. Накопичене внутрішнє напруження провокує так званий м’язовий зажим, який з часом під впливом наступних стресів посилюється.

М’язовий зажим («м’язовий панцир», «м’язовий блок») – це стан хронічної напруги різних груп м’язів, відповідальних за вираження емоцій (в тому числі й зажими на внутрішніх органах). Такі зажими є майже у кожної людини. Все це результат невиражених емоцій і дитячих травм, про які ми можемо навіть не пам’ятати. Чим більше м’язових зажимів, тим швидше людина втомлюється, тим більше у неї негативу, тим бідніше й одноманітніше її емоційне життя.

Як зняти зажими (розслабитися) самостійно, без проходження спеціальної терапії? Отже, ТОП-10 способів, зростаючих за ступенем ефективності.

10 місце: Зверніть увагу і подихайте

Прямо зараз зверніть увагу на своє тіло. Де ви відчуваєте зайве перенапруження? Напевно, більше, ніж потрібно підняті плечі, можливо напружена щелепа і мімічні м’язи обличчя … Зробіть круговий рух плечима і головою; розімніть кисті, зробіть 2 скидаючі рухи руками.

Потім зробіть 5 глибоких повільних вдихи, і з кожним видихом розслабляйтеся все більше. Ця вправа так само знімає стрес і зайве хвилювання (наприклад, перед публічним виступом).

Зверніть увагу і дихайте

9 місце: Плач

Всім нам відомо, що ми плачемо, як правило, після пережитого стресу. Таким чином наш організм знімає м’язове перенапруження, яке ми отримали в результаті цього стресу. Ізолюйте себе від всіх і поплачте. Це не складно, просто спробуйте. І ви відчуєте, як тіло скаже вам «спасибі», і прийде приємна втома і розслаблення.

8 місце: Скажена рука

Ця вправа приїхала до нас з Голлівудської школи акторської майстерності Інституту Лі Страсберга. Вона допомогла розслабитися таким зіркам, як Аль Пачіно, Роберт де Ніро, Дастін Хоффман, Анджеліна Джолі.

Її найкраще виконувати на самоті. Уявіть, що ваша ліва рука сказилася і зійшла з розуму. Її неможливо утримати! Вона хаотично смикається, б’ється в конвульсіях і т.п. А тепер – права рука. Потім – ноги, таз і все тіло! .. Через 5 хв, встаньте рівно і відновіть дихання.

7 місце: Подушка

Візьміть свою подушку. Уявіть, що це ваш найлютіший ворог, якого ви ненавидите всім серцем. І почніть бити її щосили! Кричати і матюкатися! 😉 Це одна з найефективніших терапевтичних вправ в тілесно-орієнтованій психотерапії.

Подушка

6 місце: Лазня

Пори шкіри розширюються, жар проникає в м’язи і внутрішні органи і знімає майже всі зажими. Саме тому після лазні так добре; зовсім не хочеться думати про проблеми, і тим більше з кимось лаятися. Будь-який стрес – це м’язові зажими. Коли їх немає – стресу теж немає.

5 місце: Крик

Артур Янов – один з найвідоміших психотерапевтів в Америці, відкрив в 1968 р метод «Первинної терапії» за допомогою гучного крику. Свого часу ця терапія допомогла набути впевненості і душевного комфорту Стіву Джобсу і Джону Леннону, який потім випустив пісню Mother. Терапія криком – один з найпотужніших способів позбутися негативних емоцій і психологічних травм ще з самого дитинства. Покричіть! Від душі! Голосно, люто, істерично … як завгодно! Це моментально знімає стрес і напруження.

А ще можна і на атракціонах покричати від задоволення і захоплення! Це теж розслабляє!))

4 місце: Танець

Заведіть собі мр3 – альбом улюбленої музики. Знайдіть для себе 10 хв часу і «відірвіться» так, як ніколи не дозволите собі цього на дискотеці (коли «усі дивляться»). Але якщо на дискотеці ви дозволяєте собі все, то це теж – класне розслаблення і терапія!
Танок

3 місце: Секс з коханою людиною

В одному зі своїх експериментів з мухами академік І.П. Павлов відірвав “самцеві” під час спарювання голову. І що ви думаєте сталося? .. Нічого! Самець як ні в чому не бувало продовжив спарюватись і довів розпочату “справу” до кінця. Ще один цікавий факт: у 50% випадків статевий акт у богомолів починається з того, що самка відриває самцю голову. Так що, пам’ятайте головне – під час сексу голова не потрібна!

2 місце: Масаж

У масажі є 4 види дотиків:

  • погладжування,
  • надавлювання,
  • постукування,
  • щипання.

Ваш партнер, який робить масаж, повинен постаратися відчути який тип дотику хоче ваше тіло в різні моменти. І тоді масаж перетвориться в захоплюючу подорож і справжню творчість. І, звичайно, буде потужною терапією по зняттю зажимів.

Масаж

1 место: Спорт!

Йога, танці і майже будь-який вид спорту знімає зажими і розслабляє. Біг, наприклад, знімає ще й зажими на внутрішніх органах. Починає “колоти” печінка, селезінка, легені? .. Але ще зусилля, ще трохи бігу і … біль відпускає і відкривається друге дихання. Напевно, ви не раз чули про те, що “колоти” під час бігу починає там, де є проблеми. Цією “проблемою” часто є внутрішній зажим, перенапруження того чи іншого органу. Біг, як і багато інших видів спорту знімають подібні зажими.

Джерело: 5sfer.com

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Responses

en_GBEnglish (UK)