Тренди: автовиробники зароблятимуть гроші лише з новими технологіями

Основні сфери електромобільності, автономного водіння, програмного забезпечення та послуг складатимуть майбутнє автомобільної промисловості – це здається безсумнівним. Але коли виробники та продавці зароблятимуть на цьому гроші? Аналіз дає відповіді на ці питання. Для двигуна внутрішнього згоряння все виглядає похмуро.

На думку галузевих оглядачів, інвестиції автомобільної промисловості та її постачальників у нові технології та бізнес-моделі, ймовірно, будуть приносити стабільний прибуток ще кілька років. Моделі з двигунами внутрішнього згоряння, однак, цілком ймовірно, матимуть дедалі складніші часи, вважає консалтингова компанія Boston Consulting Group (BCG).

У своєму нещодавньому аналізі вона припускає, що майже все зростання галузі до 2035 року буде забезпечене за рахунок електромобільності, автономного водіння, програмного забезпечення та транспортних послуг. Хоча в короткостроковій перспективі маржа прибутку все ще знижується, експерти BCG прогнозують, що в середньому вона становитиме понад шість відсотків у довгостроковій перспективі.

Перехід основної галузі на менш шкідливі для клімату двигуни та підвищення рівня зв’язку вимагає величезних витрат. Багато гравців галузі переконані, що в кінцевому підсумку це також окупиться економічно. Таким чином, злиття індивідуальних роботизованих автомобілів з рештою транспортної системи може призвести до створення нової суперіндустрії – BCG підрахувала, що до середини наступного десятиліття її загальний оборот досягне 8,3 трильйона доларів США (490 мільярдів євро), а загальний прибуток – 524 мільярди доларів США (490 мільярдів євро). Експерти проаналізували перспективи легкових і легких комерційних автомобілів.

Традиційні дизельні та бензинові двигуни більше не мають майбутнього

У багатьох випадках захисники довкілля закликають до набагато швидших і рішучіших змін, і ці зміни не обійдуться без значних потрясінь у сфері праці, коли йдеться про кваліфікованих працівників та їхню подальшу кваліфікацію. Згідно з очікуваннями BCG, традиційні дизельні та бензинові двигуни, на компонентах і технології виробництва яких часто спеціалізуються дрібні постачальники, де-факто вже не мають майбутнього. До 2035 року консультанти вважають можливим, що прибутки в традиційному секторі скоротяться на 60 відсотків – включно з плагін-гібридами.

Компаніям європейського автопрому також доведеться поспішати, щоб не відставати від Китаю і США в перспективних галузях. Очікується, що обидві країни отримають найбільше додаткових можливостей для бізнесу, в той час як в Європі можливе лише помірне зростання прибутків.

З огляду на нещодавнє значне скорочення продажів, в тому числі через проблеми з поставками мікрочіпів, аналітики підкреслили:

“Зниження класичних прибутків буде особливо помітним на розвинених автомобільних ринках, де ми не бачимо подальшого зростання загального обсягу продажів, таких як США і Європа”. Загалом, у найближчі кілька років потрібні “сміливі, активні кроки для переосмислення того, як проектуються, будуються, продаються, обслуговуються та експлуатуються автомобілі”.

Схожі статі

Група Renault оновлює свій фінансовий прогноз 2022 і прискорює трансформацію

“Група Renault рішуче проводить глибинну трансформацію і реалізує зміну своєї діяльності. Дані результати першого півріччя є яскравим тому доказом: попри усі перешкоди, що пов’язані із…

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)