Тренди в технологіях зовнішнього освітлення: світло як комунікатор

Сучасні фари можуть не тільки добре освітлювати, але й проектувати символи на дорогу. Це має не лише підвищити рівень безпеки для водія, а й попередити інших учасників дорожнього руху.

У випадку седанів преміум-класу, таких як Audi A8, легко побачити, які розумні додаткові функції можна реалізувати в фарах. Тут водій може скористатися світлодіодними фарами Matrix останнього покоління, які за допомогою понад мільйона мікродзеркал, які можна нахиляти 5000 разів на секунду, спрямовують світло на дорогу, як проектор. У результаті світло може бути частково приглушене, щоб, наприклад, не засліплювати зустрічний транспорт чи інших учасників дорожнього руху. Однак це лише частина функцій фари, тому що за допомогою матричної світлодіодної технології можна легко реалізувати додаткові функції.

За допомогою ближнього світла з функцією орієнтації, наприклад, можна освітлювати лише власну смугу, щоб водій міг зосередитися на цій зоні. Затемнені стрілки, які інтегруються  в «світловий промінь», показують водієві положення автомобіля. Це особливо корисно у вузьких місцях, таких як будівельні роботи на дорозі. Під час зміни смуги смуги фари починають освітлювати обидві смуги та, завдяки орієнтаційному світлу, показує водієві точне положення автомобіля на смузі.

Передні фари Range Rover можуть проектувати на дорогу анімоване зображення 

Ще одна функція – відображення на дорозі перед автомобілем протягом трьох секунд інформації про дорожній рух. Це може бути, наприклад, символ застереження про моживу небезпеку.

Відмежування від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння

Той факт, що світло використовується не лише для освітлення, а й для спілкування з іншими учасниками дорожнього руху, є тенденцією, яка стає все більш актуальною. За словами постачальника Valeo, виробники автомобілів також хочуть чітко відрізняти електричні та автономні автомобілі від звичайних автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Оскільки зникнення решітки радіатора сприяє створенню нових варіантів дизайну для освітлення, які виходять за рамки класичних передніх і задніх ліхтарів.

Наприклад, постачальник Hella розробив легкий пакет для Skoda Enyaq iV, основний акцент в якому приділяється динамічному освітленню решітки радіатора, відомому як «Crystal Face», яке надає повністю електричному позашляховику вражаючого вигляду. Решітка радіатора з підсвічуванням реалізована 131 окремим світлодіодом і 18 вертикальними ребрами. Разом із обробкою поверхні ребер це створює характерний кристалічний ефект решітки радіатора. Під час руху динамічне підсвічування решітки підтримує функції головної фари, та освітлює ділянку дороги. Під час відкривання та закривання автомобіля решітка також реалізує анімацію привітання або прощання. Таке освітлення решітки доступне як додаткова опція та є стандартним у версіях RS та Coupé Enyaq iV.

Використання лазерної технології

Незважаючи на те, що світлодіодна технологія тріумфує в галузі фар, інші технології, такі як лазерне світло, все ще популярні, оскільки лазер пропонує величезну перевагу: завдяки своєму величезному радіусу дії до 600 метрів він особливо добре підходить як дальнє світло. Компанія Magneti Marelli розробила друге покоління лазерних фар, у яких розмір модулів було зменшено, щоб можна було інтегрувати серводвигун для керування світлом.

Таким чином, в цій лазерній фарі останнього покоління можливе постійне дальнє світло, як і в матричних світлодіодних фарах, чого не було в першому поколінні. Щоб зберегти низьке енергоспоживання, Magneti Marelli використовує лише один лазерний діод. Це зменшує енергоспоживання вдвічі. Однак лазерна фара не працює без світлодіодів: світлодіоди все ще потрібні для широкого основного розподілу дальнього світла. Оскільки потужність лазерного світла лежить у  діапазоні з високою яскравістю. Тільки поєднання зі світлодіодною технологією дозволяє досягти яскравого і, перш за все, рівномірного освітлення до кінця діапазону, який становить приблизно 250 метрів перед транспортним засобом. Технологія буде використана в BMW X5.

Датчики в фарах

У майбутньому автономні автомобілі повинні мати можливість спілкуватися з іншими учасниками дорожнього руху за допомогою світла. Для цього їм потрібні такі датчики, як лідари, радарні датчики та камери, щоб мати можливість сприймати оточення та реагувати відповідним чином.

Однак ці датчики не тільки дорогі, їх також потрібно розміщувати в різних точках кузова. Особливо це помітно, наприклад, у новому ET7 від китайського виробника Nio. Тут сенсорна панель розташована на краю даху, що дуже помітно. Однак деякі датчики, наприклад камери, можна розмістити приховано. Тому австрійська компанія з освітлення ZKW Group досліджує рішення для сприйняття глибини за допомогою двох камер, вбудованих у фари. «Система стереокамер працює подібно до того, як наші очі фіксують зображення. Таким чином, безпілотні транспортні засоби можуть створювати зображення свого оточення та визначати точну відстань до об’єктів», — пояснюють винахідники Олександр Чистов і Мартін Брандштеттер з ZKW.

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Бренд Citroёn представляє новий Citroёn ë-C3: перший доступний європейський електромобіль

Бренд CITROЁN представляє четверте покоління популярної моделі CITROЁN C3 й знову сміливо кидає виклик звичним правилам для автомобілів B-класу, розроблених та виготовлених у Європі. Повністю…

Бренд Peugeot презентує нові електричні фургони e-Partner, e-Expert та e-Boxer

Бренд PEUGEOT творить нову власну історію, оновлюючи весь асортимент легких комерційних електромобілів одночасно! Ефективніші, ніж будь-коли раніше, нові електричні фургони PEUGEOT E-PARTNER, PEUGEOT E-EXPERT, PEUGEOT…

Абсолютно новий Renault Kardian: компактний, сучасний і технологічний кросовер, створений для завоювання міжнародних ринків

Запуск абсолютно нового Kardian знаменує собою ще один крок у стратегічному плані “Renaulution” – початок етапу “Оновлення” на міжнародних ринках Renault. Ця абсолютно нова модель…

Responses

en_GBEnglish (UK)