Тривалі перерви в роботі. Чи впливають на карʼєру та як їх пояснити роботодавцю?

Перерви в карʼєрі раніше могли відлякати будь-якого роботодавця. З часом зʼявилось розуміння та прийняття потреби працівника відпочити від тривалої зайнятості на стресовій роботі, відновитися після вигорання чи просто змінити картинку для розуміння самого себе. Але чи не забув такий працівник азів, чи не пропустив тренди, які зʼявились за цей час та чи зможе повернутися до ефективної роботи? Розберімося, чи шкодить насправді тривала перерва вашій карʼєрі та як її пояснити майбутньому роботодавцю.

Причини тривалої перерви в карʼєрі

Тривала перерва у роботі може виникнути і через особисті бажання, і через причини, які майже не залежать від вас та ваших планів. Серед найпоширеніших можна назвати:

  • декретна відпустка (кожен обирає для себе її тривалість сам, але на деякий час більшість батьків випадає з робочого середовища і має прогалину в резюме);
  • емоційне або психологічне вигорання (за таких умов від роботи доводиться відпочивати доти, доки не відчуєте стабільність та ресурс на нові карʼєрні звершення);
  • тривалі пошуки нової роботи після звільнення;
  • час на навчання чи зміну спеціалізації, які не виправдали себе і ви повертаєтеся до галузі, в якій працювали раніше;
  • сімейні обставини, через які ви змушені залишити роботу на деякий час.

Причини можуть бути інші, але кожна з них має свій сенс та не викличе у свідомого роботодавця підозр, якщо ви правильно їх поясните. До того ж тривала відпустка може принести багато позитивних змін, які також оцінять роботодавці.

Плюси для карʼєри від тривалої перерви

Якщо ви берете перерву для творчої відпустки чи перезавантаження після емоційного вигорання, то це не відлякає роботодавця. Навпаки — така перерва покаже керівнику, що ви намагаєтеся вдосконалити свій професіоналізм, навчитися нового та піклуєтеся про своє ментальне здоровʼя.

Перерва, повʼязана із вимушеним переміщенням за кордон, також може піти вам на користь. Долучайтеся до волонтерської роботи, візьміть підробіток — це відкриє для вас нові перспективи та дасть змогу здобути нові навички. Для українських роботодавців це буде плюсом – ви будете знати корисні кейси закордонних бізнес-процесів та станете більш гнучкими.

Тривала перерва у роботі з будь-яких причин може стати трампліном для вашої карʼєри. Адже, опинившись наодинці із собою, без робочої рутини, яка вже перетворилася на звичку, — ви раптом можете усвідомити, що вже не отримуєте бажаного ефекту від своєї поточної діяльності. Під час такої перерви ви можете спробувати себе в новій ролі та це стане таким перехідним етапом між попередньою роботою та новою справою, яка дійсно буде приносити вам задоволення та бажані фідбеки.

Як пояснити «пробіл» у карʼєрі потенційному роботодавцю?

Під час пошуку роботи вас із великою ймовірністю запитають про причини «пробілу» в досвіді у резюме. Тут не може бути універсальної відповіді, яка задовольнить кожного роботодавця. Але з огляду на ваші причини, це можна пояснити без негативних наслідків.

Причина — декретна відпустка

«Я рік перебувала у декретній відпустці. Проте у цей час читала профільну літературу та відвідала ось такі вебінари зі своєї спеціалізації: …».

Причина — вигорання

«Я понад 10 років працював/ла на одній посаді з високою навантаженістю. Останні роки відчував/ла збільшення обовʼязків і відповідальності, але це мене ніяк не драйвило. Тому вирішив/ла взяти відпустку на пів року, щоб відпочити від рутини і зрозуміти себе. Після закінчення творчої відпустки зрозумів/ла, що переріс/ла свою посаду та час рухатися далі, щоб залишатися в ресурсі».

Причина — тривалі пошуки

«На попередній роботі у мене була висока посада та відома компанія, тому я хотів/ла знайти те, що дасть мені розвиток і дуже виважено підійшов/ла до пошуків».

Причина — зміна спеціалізації чи виду діяльності

«Ми з дружиною/чоловіком відкрили власний бізнес. Я курував/ла фінансові питання, тому що це моя основна спеціалізація. Під час цього мені вдалося досягти: …, здолати такі кризові моменти … . Проте з часом зрозумів/ла, що працювати разом важко для наших стосунків, тому вирішив/ла повернутися до роботи за наймом, але вже з новим здобутим досвідом».

Причина — сімейні обставини

«З початком війни мені довелось виїхати за кордон та звільнитися з попередньої роботи. Після повернення я готова з новими силами та знаннями поринути у виконання своїх обовʼязків».

Джерело: budni.robota.ua

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Перезавантаження: що таке саббатікал, і як він допомагає відкрити «друге дихання» в роботі

Продуктивність і ефективність в роботі давно перестала асоціюватися з кількістю робочих годин. Більше — не означає краще. Саме тому співробітники і топ-менеджери сучасних компаній прагнуть…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Responses

en_GBEnglish (UK)