У ПАР розробили дивовижне аеротаксі Macrobat

Африканський стартап Phractyl запропонував незвичайну концепцію аеротаксі — з крилами, кабіною, що нахиляється  та “пташиними” лапами, передає New Atlas.

Модель назвали Macrobat. Вона може злітати і сідати практично вертикально і не потребує спеціально обладнаного майданчика. Аеротаксі оснащені гусеницями для їзди бездоріжжям.

Максимальна швидкість таксі – 180 км/год, запас ходу – 150 км. Транспортний засіб може взяти на борт одну особу або 150 кг вантажу.

У Phractyl обгрунтовує свою розробку тим, що Африка перебуває у досить унікальній ситуації, оскільки має мало можливостей для інфраструктури наземного транспорту.

За заявою компанії-розробника, Macrobat долає нерівну місцевість, витримує вітер, негоду, вибоїни, апарат не чутливий до розподілу ваги в салоні.

Наразі автори Macrobat працюють над створенням прототипу масштабної моделі, а також активно шукають фінансування свого проекту.

Розробкою літаючих таксі займаються відразу кілька компаній. Так, на авіасаміті в Тулузі була представлена модель CityAirbus NextGen. Це повітряне судно оснащене електродвигуном і схоже на вертоліт із лопатями, як у спіннера. Апарат вміщує чотирьох пасажирів та розвиває швидкість до 120 км/год. Але його використання потребує створення спеціальної інфраструктури.

Йдуть роботи над моделями з вертикальним зльотом. У Японії стартап SkyDrive провів перший демонстраційний політ свого літального автомобіля з людиною всередині. Незважаючи на те, що за кермом автомобіля був пілот, автоматичні системи допомагали забезпечувати стабільність та безпеку польоту. У компанії стверджують, що їхній прототип — найкомпактніший у світі електричний літальний апарат з вертикальним зльотом та посадкою. У планах SkyDrive до 2023 року зробити вже комерційний продукт, який матиме попит у розвинених країнах через завантаженість доріг.

А американська компанія Joby Aviation має намір почати надавати послуги аеротаксі у 2024 році.

Джерело: delo.ua

Related Articles

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Renault eWays ElectroPop: історичний крок вперед в реалізації стратегії Renault Group, орієнтованої на випуск конкурентоспроможних, екологічних і популярних електромобілів

Renault Group форсує свою стратегію розвитку електричного транспорту за рахунок технологічних і промислових ресурсів і 10-річного досвіду в цьому сегменті. Це допоможе компанії приймати сміливі…

MOBILIZE ЗАЯВЛЯЄ ПРО АМБІТНУ МЕТУ В СФЕРІ ПОСЛУГ І ТЕХНОЛОГІЙ: 20% ТОВАРООБІГУ ГРУПИ RENAULT ДО 2030р.

• Mobilize (Мобілайз) веде Групу Renault до змін задля створення нових виробничо-торгових зав’язків і підтверджує свою ціль – досягти 20% частки бренду в товарообігу Групи…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)