У РФ впав ринок автопродажів

У березні продажі автомобілів у Росії практично зупинилися, а ціни різко зросли. Винятком стали лише китайські авто.

У Росії у березні практично зупинилися продажі автомобілів американських, європейських та японських марок через відсутність нових поставок, а ціни в автосалонах зросли в рази. Про це повідомляє Forbes Russia із посиланням на автодилерів.

Зазначається, що винятком стали лише китайські автобренди: на думку експертів, за березень вони зможуть збільшити частку на ринку до 30%.

Продажі нових автомобілів у Росії за підсумками березня 2022 року впадуть у натуральному вираженні щонайменше вдвічі порівняно з показниками лютого – такий прогноз зробив керівник аналітичного агентства Автостат Сергій Целіков.

За даними Асоціації європейського бізнесу (АЕБ), продажі легкових автомобілів та легкого комерційного транспорту в Росії в лютому знизилися на 4,8% (у порівнянні з лютим 2021 р.) і досягли 114 349 машин. Показники за березень АЄБ буде опубліковано 6 квітня.

Ринок очікує безпрецедентне падіння продажів“, – заявив Роман Єшкілєв, експерт маркетплейсу Банкавто.

За його словами, причин цього є кілька. По-перше, самі дилери, навіть маючи складські залишки за багатьма марками, були готові їх розпродувати, не розуміючи, що буде з наступними поставками автовиробників.

По-друге, на авторинку різко збільшилися ставки за автокредитами, а деякі банки припинили їхню видачу. Усе це сукупно призвело до критичного падіння попиту.

Основною причиною падіння ринку дилери називають заяви найбільших автоконцернів щодо зупинки відвантажень машин.

Ситуація складна. Машин мало. Дилери не хочуть розлучатися з автомобілями і притримують їх, значно підвищуючи ціни, щоб шоуруми не стояли порожніми“, – кажуть експерти.

Видання зазначає, що кожен учасник ланцюжка від виробництва до продажу збільшив свою частку маржі, що призвело до підвищення цін. У результаті з початку року до кінця березня нові автомобілі подорожчали від 50% до 100% і більше. Причому зростання цін було за всіма марками, навіть за російськими. Наприклад, Lada за рекомендованою (виробником) ціною 1,1 млн рублів для кінцевого клієнта буде коштувати трохи більше 2 млн рублів.

Раніше повідомлялося, що у Росії різко подорожчали автомобілі. Це пов’язано з дефіцитом запчастин, логістичними проблемами, зростанням курсу рубля та нестачею авто у дилерів.

Джерело: korrespondent.net

Related Articles

Група Renault оновлює свій фінансовий прогноз 2022 і прискорює трансформацію

“Група Renault рішуче проводить глибинну трансформацію і реалізує зміну своєї діяльності. Дані результати першого півріччя є яскравим тому доказом: попри усі перешкоди, що пов’язані із…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

У 1990-х Michelin винайшли революційну шину. Вони мали стратегію, бачили незакриту потребу клієнтів – і зазнали провалу. Що насправді робить інновацію успішною?

Чому інноваціям Apple вдалося підкорити ринок, у той час як ідея Pfizer з інгаляційним інсуліном зазнала невдачі? Forbes публікує уривок із книжки «Широким поглядом», що…

Responses

en_GBEnglish (UK)