Циклічна економіка: стратегія 4R від Stellantis

Французький автовиробник Stellantis оголосив про комплексний план для свого бізнес-підрозділу циклічної економіки. Очікується, що продажі нового підрозділу до 2030 року перевищать 2 мільярди євро і компанія досягне амбітної мети нульового чистого викиду вуглецю до 2038 року. Плануються регіональні центри та «місцеві схеми», а термін служби компонентів має бути збільшений у чотири рази.

Будучи одним із семи бізнес-напрямків, оголошених у стратегічному плані Dare Forward 2030, бізнес-підрозділ циклічної економіки розширює свій послідовний 360-градусний підхід на основі стратегії 4Rs – Reman, Repair, Reuse and Recycle (відновлення, ремонт, повторне використання та переробка). Таким чином компанія виконує свою етичну відповідальність за майбутнє та створює фінансову цінність.

«З нашим підходом 4R ми почали послідовно розширювати свої потужності, команди та приміщення, а також створювати розумну інтегровану екосистему для кращого управління дефіцитом матеріалів і досягнення нашої мети вуглецевої нейтральності».

Основними цілями бізнес-підрозділу циклічної економіки є максимально можливе продовження терміну служби транспортних засобів і запасних частин, а також повернення матеріалів і транспортних засобів, що вийшли з експлуатації, у виробничий цикл для нових транспортних засобів і продуктів. Ця методологія також доповнює принципи «концепції економіки замкнутого циклу» навколо нового Citroën «oli», універсального концептуального сімейного автомобіля, який поєднує в собі легкі та перероблені матеріали, екологічні виробничі процеси, доступність, довговічність та відповідальну переробку в кінці терміну служби.

Стратегія 4R циркулярної економіки

Stellantis розробив комплексну бізнес-модель на основі стратегії 4Rs: Reman, Repair, Reuse and Recycle:

  • Reman (Відновлення) – зношені або дефектні деталі повністю розбираються, очищаються та знову збираються відповідно до специфікацій виробника. Доступно майже 12 000 запасних частин для 40 лінійок продуктів, включаючи акумулятори для електромобілів.
  • Repair (Ремонт) – зношені деталі ремонтуються та повторно встановлюються в автомобілі клієнтів. У 21 місці по всьому світу центри електронного ремонту працюють над акумуляторами для електромобілів.
  • Reuse (Повторне використання) – близько 4,5 мільйона запчастин різних марок із запасів, які все ще знаходяться в хорошому стані, вилучаються зі зношених транспортних засобів і продаються в 155 країнах через платформу електронної комерції B-Parts.
  • Recycle (Переробка) – виробничий брухт і транспортні засоби, що вийшли з експлуатації, переробляються для використання у новому виробничому процесі. Лише за шість місяців підрозділ досяг позначки в 1 мільйон перероблених деталей.

Центри доповнюються «місцевими каналами».

План бізнес-підрозділу Stellantis Circular Economy включає значне збільшення обсягів і експансію в нові країни. Як було оголошено у вересні, Stellantis відкриє свій флагманський центр циклічної економіки в Мірафіорі, Італія, у 2023 році. Це дозволить розширити поточну діяльність Stellantis і підтримати загальноєвропейську бізнес-модель циклічної економіки. Центр займається ремонтом та демонтажем транспортних засобів, а також відновленням запасних частин. Планується подальше глобальне розширення. Цілі підрозділу також доповнюються придбанням у 2016 році компанії Aramis, європейського лідера онлайн-купівлі та продажу вживаних автомобілів різних марок, яка (до кінця року) матиме сім власних центрів 4R в Західній і Центральній Європі.

Відновлення запасних частин

На додаток до центрів циклічної економіки компанія планує використовувати «місцеві канали» для переміщення продуктів і матеріалів у межах національних кордонів, таким чином прискорюючи доставку клієнтам. У Бразилії ключові запасні частини, такі як стартери та генератори для автомобілів під брендом Stellantis, відновлюються, розповсюджуються та продаються через приблизно 1000 місцевих дилерів, підтримуючи філософію циклічної економіки та прагнення до вуглецевої нейтральності. Планується чотирикратне збільшення доходу від деталей і послуг із подовженим терміном служби та десятикратне збільшення доходів від переробки до 2030 року порівняно з 2021 роком. 

Власний бренд SUSTAINera

Для розширенням діяльності в сфері циклічної економіки компанія заснувалу нову марку SUSTAINera для запасних частин і аксесуарів, яка забезпечує економію до 80% матеріалів і і до 50% енергії у порівнянні з виробництвом нових запчастин. 

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Citroën Oli – унікальний концепт-кар майбутнього

Сьогодні Citroën представляє унікальний концепт-кар  – повністю електричний пікап Citroën Oli. Ця новинка символічно представляє нову інтерпретацію логотипу Citroën із двома шевронами, який буде використовуватися…

Які нові пільги для електрокарів діють у різних країнах Європи

Європейська Асоціація автовиробників АСЕА оприлюднила оновлений перелік пільг та бонусів, які у різних країнах євроспільноти надаються електричним, електрифікованим та іншим транспортним засобам із мінімальним рівнем…

Responses

en_GBEnglish (UK)