Що таке Промисловість 4.0?

Четверта промислова революція — поняття, що означає розвиток і злиття автоматизованого виробництва, обміну даних і виробничих технологій в єдину саморегульовану систему, з якнайменшим або взагалі відсутнім втручанням людини у виробничий процес.

Компоненти спілкуються з виробничою системою, машини самостійно ініціюють ремонт, а матеріали автоматично змінюють замовлення – саме так виглядає Промисловість 4.0.

Після механізації, конвеєра та автоматизації ми зараз перебуваємо на етапі цифровізації та водночас у четвертій промисловій революції.

Що означає Промисловість 4.0?

Розумний дім, розумний годинник, смартфон і Smart TV. Все стає розумним, включаючи промисловість. За весь час існування галузі вона розвивалася. Нові інновації та технології призводять до зміни виробничих процесів і ці зміни відносно постійні. Якщо зміни відбуваються стрибками, то це називається революцією.

Метою Промисловості 4.0 є незалежний та інтелектуальний зв’язок усіх машин у виробництві. Проте спілкування по мережі відбувається не лише на «інтелектуальних фабриках», а й у межах компаній та галузей. Ця мережа дозволяє компаніям реалізовувати та впроваджувати виробництво та логістику в режимі реального часу.

Коротко кажучи, Промисловість 4.0 описує інтелектуальне об’єднання людей, машин і промислових процесів за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.

У центрі уваги Промисловості 4.0 не комп’ютер, а Інтернет.

Що таке Розумна Фабрика?

Розумна фабрика, також відома як інтелектуальна фабрика, є результатом Промисловості 4.0 і базується на інтелектуальних одиницях – роботи розумно співпрацюють з людьми під час збирання, самохідні транспортні засоби виконують логістичні замовлення, а машини самостійно координують різні виробничі процеси.

Від ідеї через розробку до виробництва та використання – весь життєвий цикл продукту визначається Промисловістю  4.0.

Промисловість 4.0: можливості

Щоб бути на хвилі інновацій в бізнесі, потрібно використовувати можливості Промисловості 4.0. Процеси створення вартості зміняться, з’являться нові бізнес-моделі та нові перспективи для працівників. Цифрові та інтелектуальні виробничі процеси так само важливі для малих і середніх підприємств, як і для великих компаній.

Клієнтоорієнтовані рішення

Промисловість 4.0 вже дає можливість створювати індивідуальний дизайн продукції. У майбутньому виробники та споживачі стануть ще ближче один до одного. За згодою користувача розумні продукти можуть надсилати відповідні дані виробнику. Ці дані про використання дозволяють покращувати продукти та орієнтовані на клієнта послуги.

Оптимізований товаропотік

Логістика компанії отримує велику користь від інтелектуальної мережі. Алгоритми розраховують маршрути доставки, а необхідний матеріал перезамовляється самостійно – ніщо не заважає безперебійному виробництву. Крім того, потужності можуть бути використані оптимально.

Ресурсозбереження

Навіть під час виробництва продукти розглядаються протягом усього життєвого циклу. Ступінь, до якого матеріали можна переробити, можна визначити ще на етапі проектування.

Модульні виробничі лінії

Підвищення продуктивності та прибутковості за допомогою модульних виробничих ліній. Продукцію можна виготовляти відповідно до індивідуальних вимог замовника та пропонувати за ціною товарів масового виробництва – станції обробки можна гнучко адаптувати до мінливого асортименту продукції.

Виробництво та логістика в режимі реального часу

Зазвичай у виробництві продукту беруть участь кілька компаній. Цифрова мережа забезпечує оптимальний зв’язок між компаніями, а використання машин можна краще спланувати.

Оптимальна масштабованість

Узагальнюються та аналізуються різноманітні дані про виробничий процес і стан продукту. Ці дані можна використовувати для визначення того, як продукти можна виробляти ефективніше. Крім того, аналіз отриманих даних може створити нові бізнес-моделі та послуги.

Автоматизовані методи аналізу

Вимоги до технічного обслуговування та ризики відмови визначаються автоматизованими методами аналізу. Більш індивідуальне та ефективне виробництво завдяки Промисловості 4.0 також створює величезні можливості для зростання та конкурентні переваги для бізнесу.

Промисловість 4.0: виклики

Збільшення мереж і оцифрування промисловості неминуче призводить до великої кількості інтерфейсів і збільшення потоку даних. ІТ-безпека, захист даних, єдині норми і стандарти відіграють центральну роль для компаній. Але ці ключові питання не можуть бути вирішені окремими компаніями чи секторами. Лише об’єднання відповідних учасників із науки, політики, суспільства та бізнесу може – з урахуванням усіх важливих факторів – зробити четверту промислову революцію успішною.

Компанії стикаються з проблемою фінансування модернізації. Співробітників необхідно перенавчати, найняти ІТ-спеціалістів і придбати нове програмне та апаратне забезпечення. Не можна забувати про машини, сумісні з Промисловістю 4.0, які дозволяють підключатися до мережі та оновлюватися. 

Інтернет речей

У зв’язку з Промисловістю 4.0 все частіше використовується термін «Інтернет речей», або скорочено IoT (Internet of Things“). Тут мається на увазі мережа між «розумними» пристроями. Ця інтелектуальна мережа може створюватися як локальна, так і зовнішня – за допомогою Інтернету.

Різноманітні об’єкти, так звані Розумні обʼкти (Smart Objects), оснащені процесорами і певними датчиками та можуть забезпечувати зв’язок через IP-мережу. Цей процес також відомий як M2M (machine-to-machine). Кожний розумний об’єкт можна ідентифікувати за власною інтернет-адресою та «контролювати» через Інтернет. Однак керування інтелектуальними пристроями можливе лише в обмеженій мірі. Завдяки підключенню до Інтернету розумні об’єкти здатні діяти незалежно, адаптуватися до мінливих ситуацій і «діяти» правильно.

Мета Інтернету речей — розірвати межі між реальним і віртуальним світом. Будь-який реальний об’єкт як частина IoT повинен мати можливість надавати існуючу інформацію.

Промисловість 4.0 у глобальному контексті

Об’єднання машин в мережу працює не лише на виробничому майданчику, а й у всьому світі. Можна уникнути великих складських приміщень і пов’язаних з цим витрат – постачальники можуть доставляти напряму за потреби та в будь-який час. Крім того, розумні фабрики також можуть реагувати на збої або короткочасні зміни та вживати заходів для їх усунення. У разі невдачі постачальника інтелектуальні технології можуть запропонувати альтернативу в режимі реального часу.

 

Промисловість 4.0: люди та зміни на ринку праці

Незважаючи на цифровізацію, люди все ще залишаються в центрі виробництва. Виробничі процеси контролює так званий «доповнений оператор». ІТ-системи допомоги надають співробітникам необхідну інформацію швидко та легко.

Навіть якщо люди залишаться центральною частиною виробництва, деяких професійних сфер у майбутньому більше не буде – це помітно вже сьогодні в автомобільній промисловості, де машини збирають інші машини, а від допомоги людей можна повністю відмовитися. З іншого боку, також з’являться нові професійні сфери, необхідні для «Індустрії 4.0».

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Responses

en_GBEnglish (UK)