Як виконувати нецікаві завдання? 7 порад та стратегій

Як переконати себе зробити те, чого ви не хочете? Де шукати натхнення та сили для виконання нецікавих завдань? Що робити, коли розум переконує, що це абсолютно необхідно, а емоції настільки активно проти? Розповідаємо про те, як не відкладати на потім неприємні справи, а нарешті почати їх виконувати. У цій статті – 7 порад та стратегій, які допоможуть вам перестати тікати від нецікавих завдань та знайти ефективні методи самомотивації.

Зосередьтеся на причинах свого небажання

Запитайте себе: чому ви не бажаєте виконувати це завдання? У деяких випадках нам просто не вистачає зацікавленості та мотивації, а іноді справа в дещо іншому. Можливо, ви заздалегідь впевнені, що у вас нічого не вийде через минулий досвід або страх зробити помилку. Серед інших причин – неправильне розміщення пріоритетів, проблеми з тайм-менеджментом, перфекціонізм, страх порушити свій комфорт.

Все це призводить до відчуття небажання чи навіть відторгнення. З такими психологічними бар’єрами та налаштуваннями мозку можна і потрібно боротися. Знайдіть свій страх, прийміть його та не тікайте. Відкрийтесь труднощам, приймайте виклики і навіть шукайте таких ситуацій. Захочете зробити те, чого раніше уникали.

Знайдіть переваги у цій справі

Ми впевнені, що навіть нецікаві і, здавалося б, непотрібні завдання корисні. Спробуйте просто глянути на них з іншого ракурсу. Наприклад, тривале виконання монотонної роботи дозволить вам відірватися від думок та переживань. А завдання, що вимагає зосередженості та вдумливості, допоможе вашому мозку заспокоїтися та зосередитись. Робота над нудним проектом змусить вас вирости як професіонала, адже саме завдання, які нам не дуже подобаються, допомагають зростати.

Розглядайте будь-яку небажану справу як можливість розвитку. І якщо вам не вдається знайти в задачі непідробний інтерес, знайдіть щось інше.

Не забувайте про підготовку

Передчуття народжує бажання. Можливо, ви просто не готові розпочинати завдання. Таке також може бути. Вам потрібно внутрішньо налаштуватися та «дозріти». Оцініть свої можливості, наберіться сил, знайдіть ресурси, встановіть дедлайн, розробіть стратегію виконання та підготуйте покроковий план дії.

Тримайте фокус на результаті

Процес точно не менш важливий за результат, проте якщо він абсолютно точно не принесе вам задоволення, думайте про те, що ви отримаєте за підсумками. Чим виконання цього завдання буде корисним для вашої роботи, вашої компанії і для вас самих? Зрозумійте, навіщо це потрібно зробити. Коли ви матимете мету, вам буде легше знайти стимул, якого вам так не вистачає.

Чим раніше ви впораєтеся з нецікавою справою, тим швидше вона закінчиться. Пам’ятайте це та використовуйте відчуття подальшої свободи як додаткове джерело мотивації. Орієнтуйтесь на перспективу, візуалізуйте образ майбутнього результату та зосередьтеся на тих перевагах, які отримаєте.

Розділіть завдання на кроки

Небажання виконувати складні та нецікаві справи часто обумовлено тим, що вони здаються нескінченними і, отже, нездійсненними. Нам складно діяти, коли немає підтвердження, що ми рухаємось у правильному напрямку. Якщо розділимо велике і неприємне завдання на кілька маленьких, ми бачитимемо результат і прогрес у виконанні його кожної дрібної частини. Це зробить справу в наших очах реалістичною і не такою вже й складною. І все, що нам потрібно – зробити перший крок. А коли розпочата справа вже набуває сенсу, форми, значення, вам уже самим захочеться довести її до завершення.

Спробуйте “правило двох хвилин”

Якщо завдання може бути виконане за дві хвилини – виконайте його. Звичайно, не все можна зробити так швидко, але цього часу достатньо, щоб почати. А коли приступите до завдання, вам буде складно зупинитися. Ви переконаєте свій мозок, що витратите «тільки дві хвилини», а потім усвідомите, що вже минула година. Досить згадати, як ми заходимо в YouTube або Instagram на кілька хвилин, а проводимо там майже весь вечір. Такий самообман справді працює. А отже, варто спробувати отримувати з нього користь.

“Увімкніть” обмежувальні механізми

Створіть (нехай навіть штучно) такі умови, за яких вам буде важче (або неможливо) ухилятися від виконання завдання. Обхитріть свій мозок і знайдіть те, що точно стимулюватиме вас. Якщо вам бракує внутрішньої мотиваційної структури та власного ресурсу, шукайте зовнішні стимули. У тонусі для виконання нецікавої задачі вас можуть підтримувати два простих аспекти мотивації – отримання винагороди або запобігання покарання.

Встановіть дедлайн, пообіцяйте комусь нарешті взятися за справу, попросіть колегу проконтролювати вас або просто не дозволяйте собі дивитися наступну серію улюбленого серіалу, поки не зробите принаймні частину завдання.

Знаходьте істинний інтерес, тренуйте силу волі, шукайте мотивацію. І пам’ятайте, що ніхто, крім вас, цього не зробить. Упевнені, у вас все вийде.

Схожі статі

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Нейропластичність мозку. 10 рекомендацій, як покращити когнітивні функції мозку та зберегти їх до старості

Прості поради, що допоможуть збільшити працездатність мозку. Порівняємо мозок зі спортсменом чи спорткаром. Ось він займає позицію на старті, і якщо його мʼязи не готові…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)