Як повернутися до справ після відпустки: 13 порад

Виходити на роботу після відпустки непросто. Здавалося, щойно відпочинок розпочався, як вже потрібно розгрібати завали завдань, що накопичилися за відсутності на робочому місці.

У перші дні після відпустки часто відчувається надмірна стомлюваність та апатія. Адже усвідомлення, що наступна відпустка аж через рік, а попереду – робочі будні, не радує. Пропонуємо поради, які допоможуть легко ввійти у робочий режим після відпочинку.

1. Не працюйте у відпустці

Все, звісно, залежить від посади, яку займаєте, але якщо це можливо, навіть не перевіряйте робочу електронну пошту. Проте якщо вам періодично потрібно бути на зв’язку з колегами чи клієнтами, виділіть для цього час, краще зранку. Плюс – ви будете в курсі всіх робочих моментів, тому повертатися до роботи буде простіше, мінус – не відпочинете повноцінно, бо відволікатиметеся на роботу.

Для тих, хто може собі це дозволити, можна влаштувати відпустку у форматі digital detox, або принаймні кілька digital detox днів. У ці дні не підключайтеся до інтернету та не користуйтеся ґаджетами.

2. Не починайте працювати завчасно

Наприклад, напередодні виходу на роботу. Так гарантовано витратите половину дня, або просидите до ночі, перевіряючи пошту та відповідаючи на листи. Заздалегідь підготуватися до першого дня в офісі не вдасться, адже справ накопичилося чимало.

3. З літака на роботу – погана ідея

Якщо ви відпочивали за кордоном/за містом, залиште в запасі принаймні день-два для відпочинку вдома, щоб переключитися, а не одразу з літака поспішати на роботу. Підготуйтеся, розберіть валізи, перегляньте фільм, почитайте, відпочиньте та виспіться напередодні.

4. Виходьте на роботу посеред тижня

Наприклад, в середу чи четвер. За пару днів увійдете робочий режим і одразу відпочинете на вихідних. Якщо розпочнете роботу з понеділка, тиждень триватиме для вас особливо довго, встигнете втомитися, буде відчуття, ніби й не відпочивали.

5. Складіть план роботи

Все залежить від ситуації, яка склалася на момент виходу на роботу:

  1. Визначте важливі та термінові завдання, заплануйте роботу на найближчий тиждень. Виконайте насамперед невідкладні, термінові справи, а решту перенесіть на найближчий час.
  2. Не варто одразу починати виконувати складні завдання, це непросто зробити у перший робочий день, навряд чи ви будете продуктивними. Розпочніть з найпростішого. У перший робочий день не плануйте важливі справи. Краще перевірте пошту, відповідайте на листи, зробіть телефонні дзвінки, спілкуйтеся з колегами, щоб зрозуміти, що відбувалося за період вашої відсутності.

6. Не поспішайте

Не намагайтеся за один робочий день виконати всі завдання, що накопичилися за період відпустки. Розставте завдання за пріоритетом і починайте виконувати їх послідовно, у звичайному робочому ритмі. Не приймайте важливі та відповідальні рішення одразу після повернення, спочатку увійдіть у курс справ.

7. Не беріться одночасно за декілька завдань

Так розсіюватимете увагу, а бажаного результату не отримаєте. Знизиться якість роботи, можуть зірватися дедлайни, ви нервуватимете, не зможете зосередитися. Починайте виконувати нове завдання, якщо закінчили попереднє.

8. Приберіть на робочому столі

Скоріше за все накопичилися документи та нагадування. Не відкладайте, розберіть їх у перший день, підготуйте комфортне місце для роботи.

9. Перевірте пошту

Посортуйте листи за важливістю та в такій послідовності їх перечитуйте (від найважливіших до тих, що можуть почекати), видаліть рекламні повідомлення та спам. Вимкніть автовідповідач-повідомлення про вашу відсутність.

10. Перевірте щоденник

Та з’ясуйте, чи всі заплановані заходи актуальні, чи не змінилися дедлайни, можливо, щось можна відтермінувати або щось взагалі відмінилося. Встановіть нагадування важливих подій на телефон, так зможете не хвилюватися, що пропустите щось важливе.

11. Не забувайте про звичні ритуали

Якщо збиралися з колегами вранці перед роботою на каву, займалися йогою, відвідували тренажерну залу – зробіть це, ходили на обід у кафе – не пропустіть, прогулювалися парком після роботи, ходили в кіно – не позбавляйте себе цього. Намагайтеся не приходити раніше у перший робочий день та не засиджуватися допізна, поставте нагадування про те, що час іти додому.

12. Не відволікайтеся на соцмережі

Принаймні у перший робочий день. Відключіть звук у месенджерах та не відповідайте на повідомлення друзів, які запитують про враження після відпустки, просять скинути світлини. Це відволікатиме від справ.

13. Релакс-вечір

Краще заплануйте на вечір зустріч з друзями. Зберіть найближчих та поділіться приємними моментами відпустки, покажіть фотографії, чудово, якщо це буде взаємний обмін емоціями, які надихнуть на нові подорожі. Працювати стане простіше, адже з нетерпінням чекатимете на цю зустріч.

Джерело: rabota.ua

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Перезавантаження: що таке саббатікал, і як він допомагає відкрити «друге дихання» в роботі

Продуктивність і ефективність в роботі давно перестала асоціюватися з кількістю робочих годин. Більше — не означає краще. Саме тому співробітники і топ-менеджери сучасних компаній прагнуть…

Responses

en_GBEnglish (UK)