Як працює автоматизоване керування автомобілем

Що потрібно автомобілю, щоб їздити автоматично? А які системи вже використовуються сьогодні? Дізнайтеся про поточний стан техніки та виклики, пов’язані з автоматизацією.

Відеокамери на автоматизованому автомобілі спрямовані вперед, назад і вбік. Вони надають реальні зображення дороги, дорожніх знаків та інших учасників дорожнього руху. Вони визначають відстань до об’єктів і допомагають розпізнавати пішоходів і велосипедистів.

Радарні датчики постійно вимірюють відстань між автомобілем і іншими учасниками дорожнього руху та речами в безпосередній близькості. Система GPS приймає сигнали від супутників і таким чином забезпечує огляд найближчих околиць. Додаткові датчики прискорення визначають, чи їде він у бажаному напрямку, чи його заносить.

Автоматизований автомобіль може обмінюватися інформацією з іншими транспортними засобами та джерелами даних через мобільний зв’язок або WLAN (C2X-комунікація). Це уможливлює ранні попередження про несподівані перешкоди.

Зрештою, програмне забезпечення на борту оцінює всі дані та коригує стиль автономного водіння. Автомобіль може самостійно гальмувати, прискорюватися або керувати. Програмне забезпечення також знає і враховує правила дорожнього руху.

Як комп’ютер бачить дорожній рух

Щоб орієнтуватися в русі, автоматизовані автомобілі розділяють навколишнє середовище на різні об’єкти: де дорога, де дорожні знаки, де знаходяться люди та інші автомобілі? Цей етап дуже важливий, оскільки, наприклад, від автомобіля можна очікувати іншої послідовності рухів, ніж від людини.

Якщо автомобіль розпізнає пішохода, напрямок і швидкість його руху, він розраховує подальший рух на основі ймовірностей. Якщо пішохід може зробити крок із небезпечної зони за півсекунди, то автомобіль не може. Відповідно, автоматизований автомобіль повинен по-різному реагувати на різних учасників дорожнього руху.

Людське око проти комп’ютерного зображення

Датчики, особливо радар, неперевершені, коли справа доходить до обчислення відстані та швидкості. Комп’ютер може точно розрахувати, коли станеться зіткнення за тих самих параметрів, і може розпочати гальмування з точністю до сантиметра. Люди можуть лише здогадуватися. Крім того, на відміну від датчиків, люди іноді відволікаються, а в складній ситуації параметри ніколи не залишаються незмінними.

Сильними сторонами людей є сприйняття складних ситуацій і невербальне спілкування. За допомогою зорового контакту, наприклад, люди можуть визначити, чи помітив пішохід ситуацію, чи він неуважно вийшов на вулицю. Хоча камери фіксують лінію видимості людей, це не справжній зоровий контакт.

Швидкого помаху або моргання також може бути достатньо, щоб повідомити або вирішити складну ситуацію. Комп’ютер цього не розуміє. Він враховує лише правила дорожнього руху і результати вимірювання.

Джерело: adac.de

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Абсолютно новий Renault Kardian: компактний, сучасний і технологічний кросовер, створений для завоювання міжнародних ринків

Запуск абсолютно нового Kardian знаменує собою ще один крок у стратегічному плані “Renaulution” – початок етапу “Оновлення” на міжнародних ринках Renault. Ця абсолютно нова модель…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Responses

en_GBEnglish (UK)