6 небезпечних проблем в авто, які може спричинити спека

Під час спеки автомобіль може нагрітися до температури, яка вдвічі перевищуватиме температуру на вулиці. Це може негативно вплинути на безліч компонентів машини.

Висока температура може зіпсувати пластик. Він і так втрачає свої властивості з часом, але через спеку може почати змінювати свою форму. Розширюються стики панелей, у кришки бардачку починають стирчати краї, заїдають запори. Також можливе здуття деяких поверхонь, яке неможливо потім виправити.

Небезпечна спека і для лобового скла. Зазвичай його внутрішня поверхня нагрівається до 80 і більше градусів, і тоді застарілі подряпини дають тріщини. Вони ще й можуть збільшитися, якщо на них направити повітря кондиціонеру.

Також спека може вплинути на перегрів бензонасоса. Якщо у вас зношена паливна помпа, то будьте обережні. В спеку щільність бензину стає нижчою, він починає частково випаровуватися, тиск у магістралі падає, а двигун втрачає потужність і починає працювати з ривками.

Сильна спека може стати причиною відмови гальм і електропроводки. На автомобілях без системи ABS в спеку ефективність гальмування знижується через перегрів або підклинювання поршнів супортів і циліндрів. Можливо при сильній спеці затирання і перекіс колодок. Не переносить спеки стара або неякісна гальмівна рідина.

Висока температура негативно впливає і на газобалонне обладнання. Це стається на старих карбюраторних та навіть на сучасних інжекторних машинах. Якщо у вас мультиклапан у нормальному стані, то він не допустить небезпечного підвищення тиску у ГБО, але краще не лишати авто з повним балоном у спеку під сонячними променями.

Крім того, спека може і пошкодити шини. На сучасну гуму це не впливає, але якщо в ній є тріщини або погано залатані дірки, від високого тиску, який з’явиться через високу температуру, через них може виходити повітря.

Джерело: obozrevatel.com

Схожі статі

Без води: навіщо міняти гальмівну рідину

Автомобілі стають все досконалішими, проте базові принципи їх роботи залишаються незмінними. Наприклад, гальмівна система: як би не удосконалювалися її компоненти, без гальмівної рідини безпечно зупинити автомобіль досі неможливо.

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Щоб гальма не «кипіли»: міняємо гальмівну рідину правильно та вчасно

Гальмівна система – ключовий елемент безпеки на дорозі. Саме тому потребує регулярного обслуговування. Що саме потрібно робити, щоб гальма не підвели в найвідповідальніший момент? Ключова…

Правила безпеки: чому важливо перевіряти гальма при кожному відвідуванні СТО

Гальмівні колодки — це важливі для безпеки деталі, які зношуються, тому регулярний огляд колодок та якість змінних компонентів мають велике значення. Коли слід міняти гальмівні…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)