97% автомеханіків не вміють працювати з електромобілями


До такого висновку прийшли дослідники британського Інституту автомобільної промисловості. За їхніми підрахунками, якби плани по електрифікації транспорту стали реальністю сьогодні, то всі ці електромобілі і електробуси просто нікому було б обслуговувати.

Вчені уточнюють, що решта 3% автомеханіків теж не зможуть обслуговувати велику кількість електромобілів. Велика частина цих кваліфікованих фахівців уже влаштована в сервісні центри самих виробників електротранспорту.

Брак фахівців – проблема не тільки для покупців і користувачів електромобілів, вважають автори дослідження. За їхніми словами, це виклик для держав, які приймають рішення про заборону ДВЗ і тотальному переході на електродвигуни. Такі ініціативи не зможуть ефективно працювати, поки не буде достатньо фахівців, щоб покрити потреби зростаючого парку електромобілів в ремонті і обслуговуванні.

Дана проблема не тільки європейська. У США автомеханіки також розповідають про непідготовленість до електричної ери. Автомеханік Крейг Ван в інтерв’ю Chicago Tribune казав, що на Середньому Заході США і зовсім активно пручаються освоєнню нових знань, вважаючи, що прихід електромобілів покладе край професії автомеханіка. «Фактор страху величезний», – каже він.

«90% тих, хто працює в галузі автосервісу, взагалі відмовилися робити будь-які дії. Вони просто розвертають гібриди і електрокари зі словами: «Ми не працюємо з цими автомобілями, купуйте Ford або Toyota!». Фактор страху грає тут величезну роль», — заявив Ван.

Справа ще в тому, що електромобілі вимагають менше догляду, а планові ТО необхідно здійснювати значно рідше.

У графіку ТО електрокара Chevy Bolt написано, що його власники повинні перевіряти шини кожні 12 000 км, міняти повітряний фільтр салону кожні 36 000 км, а охолоджуючу рідину кожні 240 000 км. Для порівняння: в автомобілях з ДВЗ масло потрібно міняти кожні 5000-7000 км.

Така економія робочого часу може призвести до закриття багатьох автомайстерень, в яких тільки в США працюють 160 000 осіб.

«Незалежні автомайстерні часто живуть за рахунок дрібного ремонту. Коли власники автомобілів звертаються до них, щоб замінити масло або поставити нові шини, то на подив виявляють, що одне дрібне полагодження тягне за собою ряд інших. Завдяки цьому сервісні центри заробляють достатньо грошей і успішно домовляються з клієнтами, щоб ті обслуговувалися у них на постійній основі. Якщо ж на дорогах будуть одні електрокари, які не потребують частих візитів в сервісні центри, то у автомайстерень закономірно почнуться проблеми», – підсумувало видання Gas2.

Джерело: gas2.org

Related Articles

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Що пропонують українцям виробники автодеталей: зарплати, умови, «плюшки»

Робота на іноземну компанію вдома, як альтернатива закордону Україна стала однією з провідних світових локацій з виготовлення автомобільних деталей для відомих брендів. Іноземних інвесторів цієї…

Сomments and feedback