Bugatti потрібно щонайменше 600 годин, щоб пофарбувати автомобіль

Інші виробники розкішних автомобілів за той самий час будують від чотирьох до п’яти повноцінних автомобілів.

Ручна праця здебільшого зникла з виробництва автомобілів. Правда, іноді навіть такі великі виробники, як BMW, виходять за рамки своїх можливостей, як, наприклад, з новим 3.0 CSL, але насправді, лише деякі виробники супер-розкішних авто все ще витрачають на це час. Bugatti – один з них.

Французів часто називають яскравим прикладом справжньої майстерності. І, звичайно, вони також люблять часто говорити про те, наскільки складними є їхні методи, коли вони виробляють Chiron та його похідні. Зараз вони дають нам змогу зазирнути у більш ніж складний процес фарбування гіперкара.

Знову ж таки, щоб розставити всі крапки над “і” – так, фарбування кожного автомобіля, побудованого на заводі в Мольсхаймі, дійсно займає близько 600 годин. І робиться це повністю вручну.

За даними Bugatti, традиційний виробник розкішних автомобілів (не масовий автовиробник) за цей самий час будує чотири-п’ять автомобілів від А до Я. На новому Bugatti кожна деталь фарбується окремо, а не збирається на машині заздалегідь, щоб кожна поверхня отримала найкраще можливе покриття.

Перед першим шаром фарби наноситься ґрунтовка, але до цього потрібно виконати багато підготовчих робіт. Фахівці оглядають кожну деталь і перевіряють її на наявність найдрібніших дефектів. І тут також без машин. Все, що потрібно, – це гарне око і вірний інстинкт.

Потім наноситься перший шар ґрунтовки, який потім шліфується до гладкої та рівної поверхні перед нанесенням другого шару ґрунтовки.

Лише ця підготовка займає понад 100 годин на один автомобіль. Однак поверхні ще далекі від готовності до фарбування. Далі йде, здавалося б, нескінченна спіраль, яка включає в себе нанесення прозорого лаку і подальше шліфування. Бугатті називає все це “любов’ю до деталізованої роботи, яка ніколи не поспішає і завжди ретельно виконується”. Тільки коли всі панелі мають ідеальну поверхню, фахівці переходять до наступного етапу. Це ще не остаточне лакування.

Тепер команда аналізує кожну панель окремо, адже для кузова використовуються різні типи матеріалів. Кожен з них має свої особливості щодо лакофарбового покриття. Якщо є хоч найменша різниця в кольорі між двома частинами, їх перефарбовують.

І коли автомобіль готовий відповідно до специфікацій – нанесено вісім шарів фарби – слідує ще близько чотирьох днів полірування. Bugatti стверджує, що має найскладніший процес полірування в усій автомобільній промисловості. Загалом, фарбування нового Bugatti займає від 600 до 700 годин.

Крістоф Піошон, президент Bugatti Automobiles, каже:

“Етторе Бугатті був людиною, яка вірила в красу автомобільної інженерії. Для Етторе, який походив з родини художників, автомобілі були подібні до його полотен задовго до того, як їх почали вважати витворами мистецтва. Компанія Bugatti продовжує культивувати цю традицію і сьогодні, і це проявляється в тому, що кожен аспект дизайну та виробництва завершується прагненням до естетичної досконалості. Підхід, який, природно, також застосовується до наших лакофарбових покриттів”.

 

Схожі статі

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Бренди PEUGEOT, DS Automobiles та JEEP презентують на Паризькому автошоу 2022 свої світові новинки

Після довгого чотирирічного очікування Паризький автосалон нарешті повернувся в Porte de Versailles і одразу три Бренди концерну STELLANTIS презентують свої новинки на сучасних та оригінальних…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)