CES 2023: BMW планує перетворити все лобове скло на дисплей

Концептуальним автомобілем BMW i Vision Dee компанія BMW дає уявлення про майбутнє покоління автомобілів. Це буде доступно в моделях “Нового класу” з 2025 року.

BMW хоче перетворити все лобове скло автомобілів на широкоформатний дисплей. На американській виставці електроніки CES в Лас-Вегасі автовиробник представив футуристичний седан “BMW i Vision Dee” з голою панеллю приладів. Спідометр, супутникова навігація та вся інша інформація виводиться на лобове скло через головний дисплей. “Передчуття наступного покоління автомобілів. З 2025 року це нововведення буде доступно в моделях Нового класу”, – повідомили в BMW.

Усередині концепт виглядає спартанськи порожнім: Немає дверних ручок, панелі приладів, регуляторів температури, перемикачів, кнопок – і дисплея теж. Центральним елементом управління є система датчиків на поверхні, яка в сучасних автомобілях є панеллю приладів. Водій вирішує, яку інформацію він хоче бачити на лобовому склі, голосом або жестом руки. Коли машина стоїть на місці, він може “вимкнути” реальність за допомогою затемнення вікон і повністю зануритися у віртуальний світ.

“За допомогою BMW i Vision Dee ми показуємо, що можливо, коли апаратне і програмне забезпечення зливаються воєдино”, – сказав генеральний директор компанії Олівер Зіпсе (Oliver Zipse). Віртуальний автомобіль використовує потенціал цифровізації та підкреслює її першочергове значення для наступних поколінь автомобілів.

Шеф-дизайнер BMW Адріан ван Хойдонк заявив, що автомобіль сам стає порталом в цифровий світ. При цьому водій завжди зберігає повний контроль. Не тільки елементи управління і дисплеї, а й матеріали і дизайн були навмисно мінімізовано, щоб “ніщо не відволікало від цифрового досвіду”.

“Вже з 2025 року серійний варіант головного дисплея буде використовуватися по всій ширині лобового скла в моделях Нового класу”, – заявили в BMW. “Новий клас” базується на новій архітектурі, розробленій для акумуляторних автомобілів. Передбачається зробити їх такими ж рентабельними, як сьогоднішні двигуни внутрішнього згоряння, і впроваджувати по всій групі з 2025 року.

Схожі статі

PEUGEOT презентує бачення свого майбутнього через новітній концепт PEUGEOT INCEPTION

Приголомшливий PEUGEOT INCEPTION CONCEPT проголошує нову еру та втілює бачення Бренду щодо електромобілів майбутнього. Новітній концепт Бренду пропонує найкращі переваги електромобіля в поєднанні з потужністю…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)