ELECTRICITY: ПЕРЕДОВИЙ ЦЕНТР ВИРОБНИЦТВА ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ

Боротьба за вуглецеву нейтральність і створення стійкої екосистеми, перетворення в найбільший конкурентоспроможний центр виробництва електромобілів в Європі — такі цілі ставить перед собою проект ElectriCity, який об’єднав три заводи на півночі Франції: в Дуе, Мобежі і Рюісі. Це завдання сформульоване в рамках плану “Ренолюція” (Renaulution), який був представлений на початку 2021 року і розглядає електрифікацію, як головний напрямок розвитку, що здатний забезпечити стратегічну перевагу в майбутньому. Перша модель, новий Megane E-TECH Electric, вже готується до випуску на складальних лініях заводу в Дуе та з’явиться у продажу в наступному році. Це початок нової епохи електромобілів, яка стала можливою завдяки професіоналізму та досвіду 5000 співробітників ElectriCity! 

ElectriCity ставить перед собою амбітну мету: зробити електромобілі загальнодоступними і до 2025 року щорічно виробляти понад 400 000 одиниць на заводах на півночі Франції. Новий промисловий центр має стати найбільш конкурентоспроможним в Європі. Для вирішення поставлених завдань треба було оптимізувати існуючі до цього виробничі процеси, досягти кращої операційної ефективності і створити цілу екосистему для подальшого зниження фіксованих витрат. Завдяки реорганізації Renault Group ElectriCity стане символом якісного виробництва і найвищої конкурентоспроможності.

«Ми інвестували понад 550 млн євро в трансформацію заводу в Дуе, а також поліпшили ергономіку робочих станцій, щоб розгорнути виробництво електромобілів» – Лючіано Бьондо, директор Renault Group ElectriCity.

Електрична реновація

Півстолітній досвід. З цього конвеєра зійшло понад 10 млн культових автомобілів. Renault 5, легендарні Fuego і Renault 19, сучасний Scenic та інші – всі вони увійшли в історію заводу в Дуе і стали незамінними помічниками для мільйонів сімей.

Видатні та пам’ятні історії успіху. Завод змінювався і адаптувався разом зі світом і потребами людей. І сьогодні ми спостерігаємо черговий поворотний етап в його історії – поява модульної платформи CMF-EV для виробництва електромобілів. Першим з конвеєра заводу вже на початку 2022 року зійде новий Megane E-TECH Electric, нещодавно представлений на Мюнхенському автосалоні 2021. Це справжній переломний момент.

Перехід з випуску традиційних автомобілів на електромобілі зажадав модифікації, трансформації та модернізації цехів і виробничих ліній в Дуе. Понад 550 млн євро було інвестовано для налагодження виробництва електромобілів і забезпечення оптимальної ергономіки на кожній станції. Пройшло переналаштування складальної лінії відповідно до стандартів Альянсу: тепер вона достатньою гнучка, щоб випускати автомобілі з різних сегментів. Однією з таких моделей стане новий Megane E-TECH Electric, який буде вироблятися тільки в Дуе.

Виробництво тут наскрізь пронизане сучасними інформаційними технологіями. Автоматизовані візки доправляють тисячі унікальних відсортованих деталей в потрібне місце конвеєра в потрібний час. А на другому поверсі розгорнуто цех збірки акумуляторів. Співробітники, які пройшли спеціальне навчання і практику з виробництва електромобілів, готують кожен акумулятор перед відправкою на станцію, де його монтують в автомобіль.

Нові роботи і засоби автоматизації в кузовному цеху дозволяють реалізувати модульне виробництво і підвищують адаптивність роботи. Тут по конвеєру проходять автомобілі всіх розмірів, і він пристосовується до габаритів кожного з них. Компоненти стикуються з точністю до міліметра. Серйозна модернізація пройшла і в фарбувальному цеху, де були встановлені модифікована камера катафорезного покриття, нові роботи для лиття пластмаси і нова лінія остаточної обробки. Це справжня революція!

В рамках глобальної трансформації, щоб забезпечити оптимальну ергономіку і якість виробництва, також були перепроектовані і модернізовані багато робочих станцій. Завдяки тому, що автомобілі переміщаються на індивідуальних піддонах, операторам не потрібно пересуватися. Виробничі лінії мають ергономічну конструкцію і можуть адаптуватися до зросту оператора, до робочої станції і конкретних особливостей складального процесу.

«Ми боремося за якість кожного автомобіля на будь-якому етапі виробничого процесу. Все це стало можливим завдяки участі кожного співробітника. Це наша обіцянка клієнтам, яка втілюється в життя в новому поколінні електромобілів» – Лючіано Бьондо, директор Renault Group ElectriCity.

Акумулятори «Зроблено в Дуе»

Неможливо говорити про електромобілі, не згадуючи акумулятори. У відповідь на нові екологічні вимоги, а також для підвищення конкурентоспроможності та ефективності були запущені перетворення, які стосуються виробництва і монтажу акумуляторів. Завдяки стратегічному партнерству Renault Group і Envision AESC, всього в 50 метрах від майданчика в Дуе буде побудований завод EV Gigafactory з виробництва акумуляторів для майбутніх електромобілів. У нового комплексу безліч переваг: дуже низький вуглецевий слід, зниження фіксованих витрат і можливість модифікації процесів з урахуванням споживчого попиту.

Новий Megane E-TECH Electric проголошує початок відродження в Дуе. Незабаром продуктова лінійка ElectriCity поповниться і іншими моделями, такими як міський автомобіль Renault 5 Electric. Зустрічайте нову епоху електромобілів Nouvelle Vague!

Related Articles

Renault eWays ElectroPop: історичний крок вперед в реалізації стратегії Renault Group, орієнтованої на випуск конкурентоспроможних, екологічних і популярних електромобілів

Renault Group форсує свою стратегію розвитку електричного транспорту за рахунок технологічних і промислових ресурсів і 10-річного досвіду в цьому сегменті. Це допоможе компанії приймати сміливі…

Amazon і Stellantis починають спільну роботу над новими клієнтоорієнтованими технологіями та рішеннями

Amazon і Stellantis починають спільну роботу над новими клієнтоорієнтованими технологіями та рішеннями, які будуть імплементовані на мільйонах автомобілів та прискорять перетворення програмного забезпечення на головний…

Responses

Your email address will not be published.