HR-тренди 2022: про що попереджають експерти

Кадровий голод та боротьба за таланти стали торік настільки актуальними, що змусили компанії використовувати нові методи рекрутингу та серйозно вкладати ресурси в HR-бренд. Одна з головних тенденцій ринку праці — 150 млн нових робочих місць в IT. Це означає, що виживуть найпродуктивніші та найкреативніші фахівнці. Ті, хто не тільки буде перебувати на хвилі трендів, але й візьме участь у їхньому створенні.

Різноманітність (diversity) та рівноправність (equality)

Прозорість та відкритість — головні слова 2022 року. У компанії не повинно бути скелетів у шафі, а права її співробітників мають бути захищені. Згідно з підрахунками Harvard Business Review (HBR), з 2018-го число згадувань інклюзивності та рівноправності у звітах CEO найбільших компаній зросло на 658%.

З’являються зовсім нові питання, на які треба відповісти цього року:

  • хто зі співробітників має право на гнучкий графік? У деяких компаніях керівники дають можливість співробітникам міняти робочі години, в інших такого немає;
  • якщо співробітник переїжджає в місце з більш низькою вартістю життя, чи потрібно знижувати йому зарплату,
  • навіть якщо його робочий внесок ніяк не змінився? на сучасному ринку праці нові співробітники отримують на 15-20% більше, аніж старі. Чи справедливо це?
  • компанії вкладаються в бенефіти для деяких груп співробітників, наприклад, для тих, у кого є діти, щоб допомогти їм виконувати роботу на звичайному рівні. У їхніх колег можуть виникнути резонні питання: «Чому вони отримують щось, чого не отримуємо ми?»

Гібридна робота з нами надовго

Практично кожна компанія за останні 2 роки була змушена змінити місце та графік роботи для своїх працівників. Робота на відстані тепер не сприймається як щось незвичне. Згідно з даними Джоша Берсіна (Josh Bersin), більш ніж 50% співробітників готові на зниження зарплати на умовні 5% заради можливості роботи з дому.

Водночас, нові опитування The New York Times показують, що 70% керівників прагнуть повернути свої команди в офіс. Вони вірять, що справжнє кар’єрне зростання можливе тільки під час тісної співпраці відділів та окремих співробітників.

У цьому протистоянні поглядів гібридний варіант вважається оптимальним рішенням. Одним з головних HR-трендів 2022 року буде популяризація AI- та VR-технологій у робочі процеси. Ще помітнішим стане мета-всесвіт від Facebook та різні інструменти для VR-тренінгів (наприклад, STRIVR та Mursion).

Зростання цінності навчання

Linkedin регулярно опитує L&D-фахівців, наскільки CEO їхніх компаній підтримують навчальні ініціативи для своїх співробітників. Порівняйте — якщо в березні 2020-го тільки 27% генеральних директорів вважалися адептами підвищення кваліфікації, то в березні 2021-го їх стало вже 62%!

Насамперед, так відбувається через конкуренцію за кадри на ринку праці. Наприклад, якщо говорити про ринок IT, пошук нового співробітника та його старт на проєкті можна оцінити в 3–6 місяців. З огляду на поточні зарплати — це інвестиція в декілька десятків тисяч доларів. Навчання будь-якого рівня саме поточних кадрів стає вигідним для бізнесу.

У співробітників є постійний запит на додаткову освіту, і це теж один з HR-трендів 2022. Згідно з оцінками Gartner, 70% (!) працівників у світі вважають, що їм не вистачає експертизи для виконання поточних завдань.

Говорить про цей тренд і Джош Берсін, який вказав на космічне зростання ринку Skilltech у 2021 році.

Well-being програми для співробітників

Ще один з основних трендів — підвищення цінності well-being програм. Це тепер не просто бенефіт співробітника, а можливість для роботодавця підтримувати його як в особистій, так і в професійній сферах.

Future Workspace вказує, що well-being — це тепер не тільки про фізіологічне здоров’я, але і про фінансові, ментальні, соціальні та кар’єрні аспекти.

Дослідження, проведене Paychex і Future Workplace, підтверджує — 62% співробітників вважають well-being програми ключовим чинником під час пошуку нового місця роботи. Найбільший вплив вони мають на покоління Z.

За час пандемії well-being програми трансформувалися та фокусуються не тільки на індивідуальній допомозі, але й на родинах співробітників. Яскравий приклад — HP Spirit Program, у яку входять різні корпоративні додатки для турботи про здоров’я та освітні портали для батьків, які працюють.

Чотириденний робочий тиждень

Щодо чотириденного робочого тижня в останні роки сказано чимало — експерименти проводили навіть на державному рівні. Ми теж писали про це матеріал, де розбирали кейси декількох IT-компаній. Однозначної відповіді про користь такого підходу немає, поки це залишається занадто вузькою та індивідуальною історією. Але можна сказати точно, що експерименти продовжаться та стануть одним з HR-трендів 2022 року.

Так, HBR вказує, що багато компаній почнуть використовувати 4-денний робочий тиждень, щоб не підвищувати зарплати. Згідно з дослідженням видання, щорічно в США зарплати підвищують на 2-4%. Але з урахуванням інфляції реальні виплати падають. Далеко не всі компанії мають можливість боротися за поточних співробітників та кандидатів, тому скорочують робочі години.

Історично склалося так, що в разі поступового зростання заробітної плати вільний час стає більш цінним та привабливим ресурсом для працівників. Тому у 2022-у можна чекати, що робочий тиждень на 32 години стане одним з інструментів боротьби за таланти.

Джерело: Hurma

Related Articles

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Що пропонують українцям виробники автодеталей: зарплати, умови, «плюшки»

Робота на іноземну компанію вдома, як альтернатива закордону Україна стала однією з провідних світових локацій з виготовлення автомобільних деталей для відомих брендів. Іноземних інвесторів цієї…

Навіщо і як наймати співробітників без резюме і співбесід

Пошук некваліфікованих співробітників великою мірою ускладнений бар’єрами, які створюють самі роботодавці, акцентуючи увагу на відсіві претендентів. Стандартні процеси залучення кадрів дорого коштують, займають багато часу…

Responses

Your email address will not be published.