Mercedes-Benz показав відразу три нових водневих електровантажівки

Німецька компанія Daimler Trucks представила відразу три нових електричних вантажівки Mercedes-Benz (GenH2 / eActrose / Actros LongHaul), які орієнтуються на різні сегменти ринку – від внутрішньоміських до міжнародних доставок, пропонуючи відповідний запас ходу.

Очолює сімейство футуристичний Mercedes-Benz GenH2 Truck на базі паливних елементів, якому достатньо двох повних баків рідкого водню (80 кг, по 40 кг в кожному) з нержавіючої сталі для того, щоб подолати відстань близько 1000 км. Вибір на користь рідкого (LH2), а не газоподібного) водню був зроблений через більшу енергетичну щільність останнього, що дозволило отримати порівняний з класичними дизельними вантажівками запас ходу. Повна вага моделі складає 40 тонн, при цьому вона здатна перевозити 25 тонн вантажу.

Енергетична система буде здатна забезпечити потужність близько 400 кВт: паливні комірки 2 × 150 кВт плюс акумуляторна батарея на 70 кВтг. Цікаво, що батарея буде використовуватися для допомоги основній установці в складних випадках – при повному завантаженні, прискоренні або русі в гору. Вона зможе заряджатися під час гальмування (рекуперація) або за рахунок надлишкової енергії паливних комірок. Комірки й акумулятори будуть оснащені просунутою системою температурного контролю, яка буде підтримувати оптимальну температуру під час руху і зарядки.

У передсерійної версії Mercedes-Benz GenH2 Truck встановлені два електродвигуни, які видають постійну потужність 2 × 230 кВт і крутний момент 2 × 1577 Нм і пікові 2 × 330 кВт і 2 × 2071 Нм. Виробник планує почати тестувати модель в реальних умовах вже в 2023 році, а серійне виробництво заплановане на другу половину поточного десятиліття.

Модель Mercedes-Benz eActros LongHaul призначена для перевезення вантажів за постійними маршрутами з максимальним упором на енергоефективність, при цьому вона належить до того самого класу, що і GenH2 Truck. Одного заряду батарей вистачатиме приблизно на 500 км шляху, котрого більш ніж достатньо для доставок між великими європейськими містами, портами і логістичними центрами. Daimler Trucks запланувала серійне виробництво батарейного електровантажівки Mercedes-Benz eActros LongHaul на 2024 рік.

Вантажівка Mercedes-Benz eActros була представлена ще в 2018 році, проте після циклу тестування з партнерами в умовах щоденної доставки компанія Daimler Trucks нарешті готова запустити модель в серійне виробництво. Перші екземпляри зійдуть з конвеєра вже в наступному році, їх запас ходу становитиме близько 200 км, чого цілком достатньо для міських і приміських доставок.

Всі нові електричні вантажівки Daimler Trucks, включно з «батарейними» і «водневими», будуть засновані на новій модульній платформі ePowertrain. Уже в 2022 році на всіх ключових ринках (Європа, США, Японія) компанія буде пропонувати клієнтам електричні серійні вантажівки, а з 2039 року хоче повністю перейти на CO2-нейтральні моделі.

Джерело: itc.ua

Related Articles

Електрифікація: повний вперед! Завдяки лінійці 100% електричних фургонів компанія PEUGEOT твердо націлена стати лідером ринку.

Електрична революція у сегменті легких комерційних автомобілів розпочалася: відтепер бренд PEUGEOT пропонує повноцінну лінійку електричних фургонів. 100% електричні фургони PEUGEOT такі ж функціональні, як і…

Renault eWays ElectroPop: історичний крок вперед в реалізації стратегії Renault Group, орієнтованої на випуск конкурентоспроможних, екологічних і популярних електромобілів

Renault Group форсує свою стратегію розвитку електричного транспорту за рахунок технологічних і промислових ресурсів і 10-річного досвіду в цьому сегменті. Це допоможе компанії приймати сміливі…

Новий представник роду Peugeot – зустрічайте динамічний та вражаючий фастбек С-класу

https://digital.staff-capital.com/wp-content/uploads/speaker/post-7005.mp3?cb=1659852978.mp3 Playback speed: 0.5x 0.75x 1x 1.25x 1.5x Новий PEUGEOT 408 виявляється несподівано неординарним автомобілем, як в історії самого бренду, так і на ринку автомобілів…

Сomments and feedback