Mitsubishi ASX: новинка зі знайомим обличчям

Через дванадцять років і три рестайлінги після свого дебюту Mitsubishi ASX тепер отримує наступника. З березня 2023 року друге покоління компактного позашляховика має не тільки утримати покупців попередника, а й завоювати нових клієнтів. 

У той час як перший ASX все ще служив основою для відгалужень інших брендів – Citroen C4 Aircross і Peugeot 4008 були засновані на ньому, друге покоління навпаки використовує братську платформу кросовера Renault Captur, який на ринку з 2019 року. Змінено лише фірмову емблему на решітці радіатора та кермі, а на задній частині з’явився адаптований напис.

Міні SUV

Крім логотипів, моделі Renault і Mitsubishi – справжні близнюки. 4,23 метри робліть новий ASX трохи меншим за попередню модель. Якщо на момент свого дебюту в 2010 році він був повноцінним компактним позашляховиком, сьогодні він відноситься більше до класу міні-позашляховиків. Його конкурентами на ринку стануть такі моделі, як VW T-Cross, Ford Puma, Peugeot 2008 або двоюрідний брат Nissan Juke.

Основні відмінності між ASX і Captur – портфоліо та ціни. Про ціни Mitsubishi поки нічого не говорить, до виходу на ринок ще багато часу. Всі двигуни з полиці Captur можуть бути доступними для Mitsubishi, залежно від ринку. Для Європи обіцяють 116 кВт / 158 к.с. гібрид на базі 1,6-літрового бензинового двигуна. Крім того, залежно від ринку, доступні бензинові двигуни з робочим об’ємом 1,0 і 1,3 літра (від 67 кВт / 91 к.с. до 116 кВт / 158 к.с.) з технологією м’якого гібрида та без неї.

Програму завершує повний гібрид потужністю 105 кВт / 143 к.с.. Дизель більше не передбачений, як і у випадку з Captur. Повного приводу теж немає.

Mitsubishi використовує інформаційно-розважальні системи та технології для ASX переважно від Renault. До них відноситься мультимедійний екран, який доступний в різних розмірах і версіях, а також система індивідуалізації Multi-Sense, за допомогою якої водій може адаптувати режими водіння та підсвітку відповідно до своїх вподобань. Крім іншого, безпеку забезпечує система екстреного гальмування з розпізнаванням пішоходів, попередженням про виїзд зі смуги руху та розпізнаванням дорожніх знаків (принаймні, в Європі). За бажанням «MI-Pilot» звільняє водія від частини роботи з керування автомобілем під час руху на автомагістралі.

Для Mitsubishi новий ASX знаменує новий початок у Європі. Близько двох років тому японці оголосили, що більше не хочуть привозити на континент нові моделі. Але тодішній новий бос Renault Лука де Мео змінив план і почав крок за кроком реалізовувати нову стратегію, яка тепер втілюється в ASX. У наступному році його продовжить нова версія малолітражки Colt. Він також використовуватиме технологію Renault, але має значно більше відрізнятися від сестринської моделі Clio, ніж ASX відрізняється від Captur. Європейська штаб-квартира поки не повідомила про подальші модельні плани. Однак позашляховик середнього класу Outlander також планує повернутися до Європи. І ходять чутки, що перший суто електричний Mitsubishi вже на підході.

Схожі статі

Зустрічайте новий Renault Captur

Зміни в дизайні екстер’єру, які підкреслюють індивідуальність кросовера Зовнішня трансформація надала новому Renault Captur сучасних, виразних та більш чітких ліній, разом із чуттєвим “французьким дизайном”,…

Бренди PEUGEOT, DS Automobiles та JEEP презентують на Паризькому автошоу 2022 свої світові новинки

Після довгого чотирирічного очікування Паризький автосалон нарешті повернувся в Porte de Versailles і одразу три Бренди концерну STELLANTIS презентують свої новинки на сучасних та оригінальних…

Сomments and feedback

en_GBEnglish (UK)