Renault активізує партнерство з виробником мікросхем Qualcomm

Автомобільна компанія Renault активізує партнерство з виробником мікросхем Qualcomm. З 2026 року моделі Renault повинні використовувати їхню архітектуру.

Виробник чипів Qualcomm вже співпрацює з кількома автомобільними компаніями. BMW також використовує каліфорнійську компанію напівпровідникових технологій, так само як і Volkswagen та його дочірнє підприємство Cariad, що розробляє програмне забезпечення. 

Співпраця з Renault почалася ще в 2018 році – французи інтегрували технологію Qualcomm в мультимедійну систему свого електромобіля Megane E-Tech Electric.

Здається, співробітництво працює добре. Принаймні Renault і Qualcomm оголосили, що вони значно активізують своє партнерство. Воно пошириться на нову компанію Renault з електроніки та програмного забезпечення під назвою Ampere, яка є чимось на зразок французького еквівалента Cariad. Партнерство також передбачає фінансові інвестиції Qualcomm або однієї з її дочірніх компаній в Ampere.

Нова платформа “Software Defined Vehicle”

Мета полягає в тому, щоб спільно розробити централізовану архітектуру високопродуктивної обчислювальної платформи для програмно-визначених електромобілів. Базою для цього має стати цифрове шасі Snapdragon, яке Qualcomm вже надає своїм автомобільним партнерам. Платформу, яяку назвали «Software Defined Vehicle» (SDV), можна буде використовувати з 2026 року. Архітектура має бути розроблена «відкритою та горизонтальною», — пояснює генеральний директор Renault Лука де Мео. Це дозволить використовувати її не тільки для Renault, а й для інших автовиробників, які співпрацюють з Qualcomm Technologies.

Платформа SDV — це централізована обчислювальна архітектура, яка служать основою для таких програм, як цифрові салони або телематика та рішення для підключення комунікаційних засобів. Передові пакети допомоги водієві також використовують обчислювальну потужність таких архітектур. Де Мео описує її як «майбутнє автомобільної промисловості», хоче зменшити її складність і витрати завдяки відкритому дизайну платформи, розробленої спільно з Qualcomm.

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Підсумки IAA Mobility 2023: рішення Bosch для програмно-визначених автомобілів

Технологія Bosch робить програмно-визначений автомобіль реальністю та допомагає вивести його на дороги. Компанія прогнозує, що продажі бортових комп’ютерів досягнуть мільярдів євро Bosch використовує нові технології,…

Amazon і Stellantis починають спільну роботу над новими клієнтоорієнтованими технологіями та рішеннями

Amazon і Stellantis починають спільну роботу над новими клієнтоорієнтованими технологіями та рішеннями, які будуть імплементовані на мільйонах автомобілів та прискорять перетворення програмного забезпечення на головний…

Responses

en_GBEnglish (UK)