RENAULT SCENIC, СТВОРЕННЯ ТА ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ

SCENIC 4: ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ

У 2016 році Renault випустила на ринок свій Scenic 4-го покоління. Його дизайн зазнав таких змін, що можна впевнено сказати – автомобіль був винайдений заново. Компактвен – на вихід! Кросовер вже в місті! Така трансформація була здійснена на честь 20-річчя існування Scenic, що стало досить символічною подією. Агнета Дальгрен, директор з дизайну сімейства Megane Scenic у 2016 році, розповідає нам про натхнення і прагнення, які привели до переосмислення стилю Scenic в 4-му поколінні.

Комфортний салон, модульованість, зручність використання та яскравий дизайн: спадщина першого компактвену на ринку зберіглася після довгих років. Scenic – синонім інновацій. Модель 4-го покоління вдалося донести основну концепцію до наших днів і при цьому повністю відповідати сучасним вимогам. Натхненням для нього послужив концепт-кар Renault R-Space. Тодішній директор по дизайну сімейства Megane Scenic, Агнета Дальгрен, теж зіграла свою роль в цій неймовірній пригоді, переосмисленні Scenic з дизайном екстер’єру типу «кросовер MPV*».

Агнета Дальгрен, директор з дизайну сімейства Megane Scenic :

“МИ ХОТІЛИ ЗАНОВО ВИНАЙТИ SCENIC, ЗРОБИТИ ЙОГО БІЛЬШ ЧУТЛИВИМ І СПОРТИВНИМ”

R-SPACE: КОНЦЕПТ-КАР, ЯКИЙ ПОДАРУВАВ НАМ «SCENIC»

Після презентації у 2011 році на Женевському автосалоні концепт-кар R-Space став втіленням нового компактвену від Лоренса ван ден Акера, директора з дизайну Renault Group. Ідея авто полягала в об’єднанні сімейних потреб і спортивності, функціональності і чуттєвості, як всередині, так і зовні. Виразні, рельєфні лінії, медово-жовтий колір і модульна будова салону справили величезне враження на публіку. У дизайнерів Renault виникла ідея Scenic 4.

За словами Агнети Дальгрен, при розробці Scenic 4 R-SPACE став чимось більшим, ніж просто джерелом натхнення. Його дизайн, круто нахилене вітрове скло потрібно було зберегти в майбутньому Scenic також. Усередині R-SPACE пасажирські сидіння були, так би мовити, переплетені, а задня частина була спроектована для дітей в якості модульного ігрового майданчика завдяки 27 кольоровим кубикам. Щоб виправдати очікування сімей від нового автомобіля, в Scenic 4 мав бути простір для кожного.

«Створити серійний автомобіль, близький до концепт-кара, – нелегка справа. Це було складно, але результат говорить сам за себе», – говорить Агнета Дальгрен.

SCENIC 4: ПЕРЕВИНАЙДЕНИЙ КОМПАКТВЕ

Оскільки Scenic 4 є нащадком концепт-кара R-SPACE, він має сучасний динамічний зовнішній вигляд. Втілюючи собою суміш краси й чуттєвості, він припаде до душі будь-якій сім’ї.

Профіль більш динамічний, з переробленими пропорціями – як у короткій, так і в подовженій версії. Задній звис став на 16 мм коротшим, ширина збільшилась на 20 мм, а дорожній просвіт – на 40 мм.

Аби наблизити колісні арки автомобіля до спортивного вигляду, всі версії Scenic 4 були оснащені 20-дюймовими колесами з шинами Tall & Narrow. Таке рішення було впроваджене замість 17-дюймових коліс попереднього покоління і стало першим у своєму сегменті. Це була складне технічне завдання, для вирішення якого довелось добре попрацювати, тому Scenic отримав незвичайний зовнішній вигляд.

Перевинайдений зовні, Scenic 4 залишається вірним своїй спадщині, що дісталась йому від MPV. Всередині він, як і раніше, пропонує модульованість, простір і, перш за все, зручний салон.

Пасажирський салон сповнений світла завдяки круто нахиленому трисекційному вітровому склу та панорамному люку на даху. Пасажирам пропонується 63 л об’єму для зберігання речей, висувна консоль на 13 л і «бардачок» Easy Life з висувним ящиком 11,5 л.

Об’єм багажного відділення короткої версії становить 572 л, а об’єм багажного відділення подовженої 5-місної версії – 596 л.

Гнучкість використання значно підвищує функція One Touch Folding, яка керується кнопкою в багажнику або за допомогою сенсорного екрана мультимедійної системи R-Link. Всього одне натиснення складає задні сидіння, створюючи рівну підлогу.

«Ми пишаємося Scénic 4. Це, дійсно, чудовий автомобіль, гарний мінівен», – говорить Агнета Дальгрен, якій пощастило взяти участь у створенні легендарного автомобіля, що відсвяткував 25 років.

*Multi-Purpose Vehicle — багатоцільовий транспортний засіб.

Related Articles

Зустрічайте новий Renault Captur

Зміни в дизайні екстер’єру, які підкреслюють індивідуальність кросовера Зовнішня трансформація надала новому Renault Captur сучасних, виразних та більш чітких ліній, разом із чуттєвим “французьким дизайном”,…

Responses

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_GBEnglish (UK)