RENAULT SCENIC, СТВОРЕННЯ ТА ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ

SCENIC 4: ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ

У 2016 році Renault випустила на ринок свій Scenic 4-го покоління. Його дизайн зазнав таких змін, що можна впевнено сказати – автомобіль був винайдений заново. Компактвен – на вихід! Кросовер вже в місті! Така трансформація була здійснена на честь 20-річчя існування Scenic, що стало досить символічною подією. Агнета Дальгрен, директор з дизайну сімейства Megane Scenic у 2016 році, розповідає нам про натхнення і прагнення, які привели до переосмислення стилю Scenic в 4-му поколінні.

Комфортний салон, модульованість, зручність використання та яскравий дизайн: спадщина першого компактвену на ринку зберіглася після довгих років. Scenic – синонім інновацій. Модель 4-го покоління вдалося донести основну концепцію до наших днів і при цьому повністю відповідати сучасним вимогам. Натхненням для нього послужив концепт-кар Renault R-Space. Тодішній директор по дизайну сімейства Megane Scenic, Агнета Дальгрен, теж зіграла свою роль в цій неймовірній пригоді, переосмисленні Scenic з дизайном екстер’єру типу «кросовер MPV*».

Агнета Дальгрен, директор з дизайну сімейства Megane Scenic :

“МИ ХОТІЛИ ЗАНОВО ВИНАЙТИ SCENIC, ЗРОБИТИ ЙОГО БІЛЬШ ЧУТЛИВИМ І СПОРТИВНИМ”

R-SPACE: КОНЦЕПТ-КАР, ЯКИЙ ПОДАРУВАВ НАМ «SCENIC»

Після презентації у 2011 році на Женевському автосалоні концепт-кар R-Space став втіленням нового компактвену від Лоренса ван ден Акера, директора з дизайну Renault Group. Ідея авто полягала в об’єднанні сімейних потреб і спортивності, функціональності і чуттєвості, як всередині, так і зовні. Виразні, рельєфні лінії, медово-жовтий колір і модульна будова салону справили величезне враження на публіку. У дизайнерів Renault виникла ідея Scenic 4.

За словами Агнети Дальгрен, при розробці Scenic 4 R-SPACE став чимось більшим, ніж просто джерелом натхнення. Його дизайн, круто нахилене вітрове скло потрібно було зберегти в майбутньому Scenic також. Усередині R-SPACE пасажирські сидіння були, так би мовити, переплетені, а задня частина була спроектована для дітей в якості модульного ігрового майданчика завдяки 27 кольоровим кубикам. Щоб виправдати очікування сімей від нового автомобіля, в Scenic 4 мав бути простір для кожного.

«Створити серійний автомобіль, близький до концепт-кара, – нелегка справа. Це було складно, але результат говорить сам за себе», – говорить Агнета Дальгрен.

SCENIC 4: ПЕРЕВИНАЙДЕНИЙ КОМПАКТВЕ

Оскільки Scenic 4 є нащадком концепт-кара R-SPACE, він має сучасний динамічний зовнішній вигляд. Втілюючи собою суміш краси й чуттєвості, він припаде до душі будь-якій сім’ї.

Профіль більш динамічний, з переробленими пропорціями – як у короткій, так і в подовженій версії. Задній звис став на 16 мм коротшим, ширина збільшилась на 20 мм, а дорожній просвіт – на 40 мм.

Аби наблизити колісні арки автомобіля до спортивного вигляду, всі версії Scenic 4 були оснащені 20-дюймовими колесами з шинами Tall & Narrow. Таке рішення було впроваджене замість 17-дюймових коліс попереднього покоління і стало першим у своєму сегменті. Це була складне технічне завдання, для вирішення якого довелось добре попрацювати, тому Scenic отримав незвичайний зовнішній вигляд.

Перевинайдений зовні, Scenic 4 залишається вірним своїй спадщині, що дісталась йому від MPV. Всередині він, як і раніше, пропонує модульованість, простір і, перш за все, зручний салон.

Пасажирський салон сповнений світла завдяки круто нахиленому трисекційному вітровому склу та панорамному люку на даху. Пасажирам пропонується 63 л об’єму для зберігання речей, висувна консоль на 13 л і «бардачок» Easy Life з висувним ящиком 11,5 л.

Об’єм багажного відділення короткої версії становить 572 л, а об’єм багажного відділення подовженої 5-місної версії – 596 л.

Гнучкість використання значно підвищує функція One Touch Folding, яка керується кнопкою в багажнику або за допомогою сенсорного екрана мультимедійної системи R-Link. Всього одне натиснення складає задні сидіння, створюючи рівну підлогу.

«Ми пишаємося Scénic 4. Це, дійсно, чудовий автомобіль, гарний мінівен», – говорить Агнета Дальгрен, якій пощастило взяти участь у створенні легендарного автомобіля, що відсвяткував 25 років.

*Multi-Purpose Vehicle — багатоцільовий транспортний засіб.

Related Articles

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Stellantis Україна анонсує план запуску нових моделей Брендів PEUGEOT, CITROEN, OPEL та DS Automobiles в 2023 році

Закінчився перший місяць 2023 року, всі підсумки операційної діяльності підбиті і настала черга поговорити про плани у новому році. А саме, Stellantis Україна ділиться планом…

Responses

en_GBEnglish (UK)