Внутрішній моніторинг: з ​​радаром проти смерті від перегріву

Системи внутрішнього відеоспостереження в автомобілях зазвичай працюють з камерами, проте у Volvo вирішили використати інший підхід, який може принести низку переваг.

Радарне спостереження за салоном насамперед призначено для запобігання випадковому залишенню дітей або тварин в автомобілі в новому Volvo EX90. Шість-сім датчиків у стелі, лампах для читання та в багажнику реєструють найменші рухи в транспортному засобі та нагадують водієві, коли він виходить, про наявність людей чи тварин в автомобілі. Це має на меті запобігти випадкам, коли живі істоти страждають від нагрівання або охолодження салону припаркованого автомобіля.

Щороку тільки в США в середньому 83 дитини помирають від травм на задньому сидінні припаркованих автомобілів, спричинених спекою, каже експерт з безпеки Volvo Лотта Якобсон. Тому система внутрішнього спостереження шведів повинна рятувати життя, особливо в жарких районах. Але вона також бачить переваги в холодних регіонах, таких як Скандинавія. Наявність апаратного забезпечення для цієї технології буде стандартним у флагманському кросовері, який очікується в 2023 році.  Проте ця функція активується лише на ринках, де це дозволено законодавством.

Радарні датчики розміром з ніготь працюють за технологією 60 ГГц, яка, за словами Volvo, вважається нешкідливою для здоров’я. Однак з технічних причин використання цієї частоти в дорожньому русі ще не скрізь у світі дозволено. Незважаючи на це, Volvo обрала складніший і технічно складніший підхід радіолокаційного спостереження.

Розробник системи Гуннар Олссон називає здатність бачити крізь тонкі матеріали однією з переваг перед спостереженням за інтер’єром за допомогою камери. Радар не пропускає дитину, яка спить під ковдрою. Крім того, можливі інші сценарії застосування датчиків, наприклад, у системі нагадування про ремені безпеки або як частина системи протиугінної сигналізації.

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Управління тепловим режимом в електромобілі

Зважаючи на обмежену ємність акумуляторів, ефективне кондиціювання повітря та охолодження силових установок є особливо важливим. Тут ми пояснюємо, як інноваційні системи терморегулювання можуть допомогти електромобілям…

Комментарии

ru_RUРусский