Вчені озвучили новий метод боротьби зі стресом

Активність мозку, пов’язану зі стресом, можна знизити, якщо прогулятися у лісі. Так робили наші предки.

Дослідження показують, що міське середовище підвищує ризик виникнення тривоги, депресії та інших проблем із психічним здоров’ям, навіть шизофренію. У новому експерименті вчені довели, що відвідування дикої природи, навіть ненадовго, дає цілу низку переваг для психічного і фізичного здоров’я, пише Science Alert.
 
Зазначається, що так у людей знижується артеріальний тиск, зменшується занепокоєння та депресії, а також кращає настрій, концентрація уваги, сон, пам’ять і швидше загоюються рани.
 
Підказати, як бути, здатне мигдалеподібне тіло – невелика товща у центрі мозку, яка бере участь в обробці рівня стресу, емоційному навчанні і реагуванні на зразок “бий або тікай”. Дослідження показують, що під час стресу у сільських жителів мигдалеподібне тіло активується менше, якщо порівняти з містянами, але це необов’язково означає, що, власне, життя у сільській місцевості має такий вплив. Можливо, усе навпаки, і люди, які від природи здатні притлумлювати рівень стресу, найчастіше обирають жити у селі“, – зазначили експерти.
 
Нові результати, отримані за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ), продемонстрували дослідники з Інституту розвитку людини ім. Макса Планка.
 
Вони залучили 63 здорових дорослих добровольців. Їх попросили заповнити анкети, виконати завдання на перевірку робочої пам’яті і пройти фМРТ-сканування – потрібно було давати відповіді на питання, деякі з яких були розроблені так, аби викликати соціальне напруження. Учасникам сказали, що метою дослідження була МРТ та прогулянка, але справжньої мети дослідження вони не знали.
 
Потім досліджуваним у рандомний спосіб запропонували зробити годинну прогулянку або у міських умовах (по жвавому торговому району Берліна), або у природній місцевості – у берлінському лісі Грюневальд площею 3 000 гектарів.
 
Люди мали пройти за певним маршрутом будь-яку місцевсіть, не відходячи від заданого курсу і не використовуючи у дорозі свої мобільні телефони. Після прогулянки кожен учасник пройшов ще одне фМРТ-сканування із додатковим завданням, що викликає стрес, і заповнив ще одну анкету.
 
Сканування способом фМРТ показало зниження активності мигдалеподібного тіла після прогулянки лісом, що підтверджує думку про те, що природа може мати позитивний вплив у ділянках мозку, відповідальних за стрес. І зважаючи на з’ясоване, це може статися всього за 60 хвилин.
 
Результати підтверджують раніше передбачуваний позитивний зв’язок між природою та здоров’ям мозку, але це перше дослідження, що доводить причинно-наслідковий зв’язок“, – заявив нейробіолог-еколог Симона К’юн, голова групи Лізи Мейтнер з екологічної неврології в Інституті Макса Планка для людини.
 
Крім того, самі учасники, які мали прогулянку у лісі, також повідомили про те, що у них більше відновилася уважність, і що вони отримали більше задоволення від самої прогулянки, ніж ті, хто мав прогулянки у місті. Їхні слова узгоджуються з результатами дослідження фМРТ, а також з попередніми дослідженнями.
 
Це переконливо свідчить на користь салютогенної дії природи, а не впливу міського середовища, що викликає додатковий стрес“, – додали дослідники.
 
Джерело: korrespondent.net

Похожие статьи

Що відбувається, коли ви виходите погуляти

Англійський письменник Едвард Форстер в 1909 році написав тривожне оповідання «Машина зупиняється». Він зобразив картину майбутнього: люди проводять все життя в ізольованих підземних приміщеннях, спілкуючись…

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Нейропластичність мозку. 10 рекомендацій, як покращити когнітивні функції мозку та зберегти їх до старості

Прості поради, що допоможуть збільшити працездатність мозку. Порівняємо мозок зі спортсменом чи спорткаром. Ось він займає позицію на старті, і якщо його мʼязи не готові…

Комментарии

ru_RUРусский