В Україні подорожчала автоцивілка


В Україні подорожчали поліси ОСАГО (автоцивілка). Згідно з даними Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ), за підсумками 9 місяців 2019 року середня ціна поліса ОСАЦВ зросла на 7%, з 567 грн в минулому році до 608 грн в нинішньому.

У той же час середня виплата по автоцивілці за 9 місяців 2019 року, порівняно з таким же періодом минулого року, зросла на 17%, з 25 тис. Грн. до 29, 4 тис. грн.

Автоцивілка є обов’язковим видом страхування. Клієнт може регулювати вартість поліса лише шляхом вибору розміру франшизи, яка варіюється від 0 грн до 2600 грн. В іншому умови даного виду страхування регулюються законодавством.

Залучити клієнта в таких умовах допомагають додаткові сервіси, як, наприклад, безкоштовні евакуації з місця ДТП (обмежена кількість разів), доставка палива та запасного колеса, послуги техдопомоги, доставки запчастин т.д.

Чому дорожчає

Страховики, здебільшого зміни ціни поліса пов’язано з рішеннями регулятора – Нацкомфінпослуг. Останнє поновлення для ринку, які безпосередньо вплинули на ціноутворення, вступили в силу 21 вересня цього року. Тоді Нацкомфінпослуг своїм розпорядженням внесла зміни в принципи ціноутворення поліса автоцивілки. Вартість поліса при цьому зросла в середньому на 10%.

Подорожчання, яке було в вересні, відбулося через зміни коефіцієнтів з автоцивілки. Поки ніяких інших підвищень вартості полісів не планується. Якщо говорити про збільшення аварійності взимку, то поки все в рамках статистики, ситуація стандартна і нічого екстраординарного не сталося. Зростання кількості ДТП може статися у разі, скажімо, великого снігопаду, але і це не вплине на вартість полісів. Такі випадки не впливають на загальну картину роботи стразового компаній “, – розповів UBR.ua начальник відділу зовнішніх зв’язків СК« ІНГО Україна “Олександр Мельничук.

Вартість ОСАГО підвищилася на увазі ряду таких змін в нормативній базі:

  • на 30% збільшилися ліміти відповідальності за полісом ОСЦПВ. Тепер у разі ДТП постраждала сторона отримає максимальне відшкодування збитку за транспортний засіб в сумі 130 тис. Грн замість 100 тис. Грн, а по життю і здоров’ю – 260 тис. Грн замість 200 тис. Грн;
  • змінилися принципи визначення території експлуатації авто – тепер ціна залежить від місця проживання автовласника. Раніше коефіцієнт залежав від місця знаходження сервісного центру в якому реєструвався автомобіль;
  • відбулися зміни в структурі розподілу населених пунктів по зонам переважного використання транспортного засобу. Багато населених пунктів, особливо міста-мільйонники, перекочували в зони з більш високою вартістю автоцивілки;
  • введено коефіцієнт, який може підвищувати вартість поліса автоцивілки в залежності від показника збитковості діяльності стразового компанії в сегменті ОСАГО.

Однозначно вплинуло на підвищення вартості ОСАГО переформатування системи бонус-малус (знижка за безаварійне водіння), зменшивши значення максимальної знижки з 20% до 10%, і скасування знижки за парк для клієнтів юридичних осіб“, – зауважив у розмові з UBR.ua директор департаменту прямих продажів СК «Арсенал Страхування” Олексій Алексашин.

Сьогодні на ринку обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності працює 52 компанії, і висока конкуренція не дозволяє істотно підвищувати ціни. Але разом з тим, крім рішень регулятора, зростання цін відбувається ще й через підвищення цін на запчастини, ремонт автомобілів. Це ж призводить і до зростання розміру страхових виплат.

Оскільки автоцивілка є обов’язковим видом страхування, і ціни на нього регулюються державою, то сезонність не впливає на ціну. Аварійність і тяжкість ДТП по страховому портфелю конкретної компанії може впливати на ціну поліса через коефіцієнт збитковості / прибутковості, який використовується для розрахунку ціни поліса“, – розповіли UBR.ua в МТСБУ.

Що з КАСКО

У той же час, вартість КАСКО (добровільного страхування авто) сформована на ринку з урахуванням конкурентного середовища і може коливатися в залежності від збитковості портфеля в тій чи іншій компанії. Але в цілому це показник, що не зазнає істотних змін в залежності від сезонності, кажуть страховики.

В середньому по Україні вартість поліса КАСКО доходить до $ 850.

У компаній, які є великими гравцями на страховому ринку, тариф КАСКО вже сформований на порівняно однаковому рівні, і конкуренція більше зміщується в бік якості послуг, що надаються.

Клієнти одного разу спробували повне КАСКО, яке покриває всі, що не є винятком з договором, а виключення часто у всіх страхових ідентичні (алкогольне сп’яніння, умисно завдану шкоду транспортному засобу і т.д.), рідко переходять на договори з “урізаним” покриттям. Ми намагаємося вести зважену тарифну політику, яка дозволяє клієнту мати свій персональний тариф на протязі всього періоду страхування “, – резюмував Олексій Алексашин.

Источник: auto.24tv.ua

Похожие статьи

В Україні з 1 липня збільшуються розміри страхових сум за договорами «автоцивілки» — НБУ запевняє, що вартість поліса ОСЦПВ «суттєво не зросте»

Національний банк України змінив умови обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Зміни набирають чинності з 1 липня 2022 року та торкнуться 42 страховиків — членів…

Що пропонують українцям виробники автодеталей: зарплати, умови, «плюшки»

Робота на іноземну компанію вдома, як альтернатива закордону Україна стала однією з провідних світових локацій з виготовлення автомобільних деталей для відомих брендів. Іноземних інвесторів цієї…

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

MOBILIZE ЗАЯВЛЯЄ ПРО АМБІТНУ МЕТУ В СФЕРІ ПОСЛУГ І ТЕХНОЛОГІЙ: 20% ТОВАРООБІГУ ГРУПИ RENAULT ДО 2030р.

• Mobilize (Мобілайз) веде Групу Renault до змін задля створення нових виробничо-торгових зав’язків і підтверджує свою ціль – досягти 20% частки бренду в товарообігу Групи…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский