Гальмівні компоненти Bosch для електромобілів

Ринок електромобілів стрімко росте. За даними Асоціації європейських автовиробників (ACEA), минулого року в Європі було зареєстровано понад 360 000 нових електромобілів, а в усьому світі продано більш ніж 2 000 000 штук.

  • Ринок електромобілів стрімко розвивається;
  • Bosch – інноватор у сфері гальмівних компонентів та електронних систем безпеки;
  • Асортимент Bosch покриває 98% електромобілів європейського та американського виробництва.

Український ринок електромобілів також розвивається. За даними платформи Opendatabot, з 2015 року українці придбали 27 732 електромобілі й щомісяця ця цифра зростає. І це не дивно, адже електромобілі зручні в повсякденній експлуатації, не викидають шкідливі речовини в процесі пересування, а це є великим плюсом для екології мегаполісів.

Звісно, електромобілі також потребують сервісу та заміни зношених деталей. У чомусь їх обслуговування є простішим, ніж автомобілів з ДВЗ (двигуном внутрішнього згоряння): не потрібно робити заміну свічок запалювання, зливати мастило, стежити за станом паливної системи. Проте багато в чому вони схожі. Наприклад, в електромобілів також потрібно періодично замінювати щітки склоочисників, салонний фільтр, перегорілі лампи у фарах. І найважливіше – стежити за станом компонентів підвіски та гальмівної системи.

Так, в електромобілях використовується система електродинамічного гальмування з рекуперацією енергії при уповільненні, а при певних налаштуваннях системи вони здатні забезпечувати потужне гальмівне зусилля. Однак такі налаштування використовуються далеко не завжди, а середня вага сучасного електромобіля в спорядженому стані істотно більша за вагу схожого за характеристиками автомобіля з ДВЗ. Це означає, що гальмівній системі електромобіля доводиться перетворювати більше кінетичної енергії в тепло, що при певному стилі водіння призводить до підвищеного зносу. Якщо ж водій, навпаки, дотримується виключно спокійного стилю водіння та використовує в основному рекуперативне гальмування, гальмівні диски можуть вкритися іржею, а матеріал колодок затвердіти та стати менш ефективним. Важливо пам’ятати про це та уважно стежити за станом колодок і гальмівних дисків, а також своєчасно міняти гальмівну рідину.

Протягом всього 20-го та початку 21-го століття інженери компанії Bosch ініціювали безліч інноваційних технічних розробок, пов’язаних з гальмівними системами, запатентували їх і запустили в серійне виробництво. Нововведення Bosch, зокрема й у сфері електронних систем АBS і ESP®, постійно підвищували ефективність роботи гальмівних систем і безпеку всіх учасників дорожнього руху. Так, ще в 1983 році Bosch вдалося значно поліпшити гальмівні характеристики потужних автомобілів за допомогою гальмівних дисків з високовуглецевого чавуну, а в 1995 році на автомобілях Mercedes-Benz S-класу вперше застосували електронну програму стійкості ESP®. Згідно з дослідженнями компанії Bosch, протягом 25 років тільки в ЄС система стабілізації врятувала близько 15 000 життів, а також запобігла майже півмільйона аварій.

Через появу складних електронних систем безпеки більш суворими стали й вимоги до якості гальмівної рідини. Адже на швидкість і точність спрацьовування цих систем може вплинути навіть незначна зміна в’язкості або утворення бульбашок пари. Компанія Bosch як перший розробник систем ABS / ESP®, інноватор і їх провідний постачальник у відповідь на посилення вищевказаних вимог розробила нові види гальмівних рідин ENV4 та ENV6. Їх основною відмінною рисою є унікальне поєднання зниженої в’язкості з вищою  температурою кипіння та високою змащувальною здатністю в порівнянні з іншими аналогами стандартів DOT.

Bosch постійно вивчає тенденції ринку, зміни у світовому автопарку та пропонує рішення для найсучасніших видів транспорту. Сьогодні асортимент, наприклад, дискових колодок покриває майже весь європейський автопарк електромобілів і постійно поповнюється новими артикулами. Асортимент Bosch є універсальним, оскільки за своїми експлуатаційними характеристиками підходить як для електричних, так і для звичайних автомобілів, що істотно спрощує підбір артикулів і економить місце на складах дистриб’юторів.

Похожие статьи

Без води: навіщо міняти гальмівну рідину

Автомобілі стають все досконалішими, проте базові принципи їх роботи залишаються незмінними. Наприклад, гальмівна система: як би не удосконалювалися її компоненти, без гальмівної рідини безпечно зупинити автомобіль досі неможливо.

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Щоб гальма не «кипіли»: міняємо гальмівну рідину правильно та вчасно

Гальмівна система – ключовий елемент безпеки на дорозі. Саме тому потребує регулярного обслуговування. Що саме потрібно робити, щоб гальма не підвели в найвідповідальніший момент? Ключова…

Управління тепловим режимом в електромобілі

Зважаючи на обмежену ємність акумуляторів, ефективне кондиціювання повітря та охолодження силових установок є особливо важливим. Тут ми пояснюємо, як інноваційні системи терморегулювання можуть допомогти електромобілям…

Комментарии

ru_RUРусский