Дослідження: автомобілі активно шпигують і збирають інформацію

Багато великих автомобільних брендів шпигують за своїми клієнтами. Нове дослідження Фонду Mozilla критикує великих автовиробників як інформаційних спрутів, які збирають масу особистої інформації за допомогою своїх транспортних засобів і в Інтернеті – в тому числі інформацію про вагу, сексуальну активність і стан здоров’я.

З одного боку, дані накопичуються в самих автомобілях, які все частіше оснащуються внутрішніми камерами і мікрофонами. Виробники також отримують доступ до особистої інформації через телематичні системи та спарені мобільні телефони. Не в останню чергу аналізуються додатки, веб-сайти компаній та контакти дилерів. Потім автовиробники можуть передавати або продавати ці дані третім особам. Вони також можуть використовувати дані, щоб робити висновки про інтелект, здібності, характеристики, уподобання та інші особисті риси. Для виробників скарбниця даних обіцяє стати хорошим бізнесом – дослідження прогнозують обсяг ринку в 750 мільярдів доларів до 2030 року.

На питання відерагував лише один автовиробник

Загалом експерти Mozilla перевірили 25 брендів. Жоден з них не відповідав мінімальним стандартам безпеки американської фундації, яка найбільш відома завдяки однойменному інтернет-браузеру з відкритим вихідним кодом і позиціонує себе як некомерційну організацію. Серед іншого, вона вимагає дотримання правил шифрування та зберігання персональних даних. Mercedes виявився єдиним виробником, який принаймні відповів на запитання дослідників.

Серед брендів з найбільшою кількістю порушень, згідно з дослідженням, виявився Nissan. Японський виробник збирає багато даних, але залишається непрозорим для користувача. Крім того, інформація може бути передана брокерам даних, органам влади та іншим особам. Окремо згадується Volkswagen. Окрім демографічних даних, німецька компанія також збирає інформацію про поведінку водіїв, наприклад, про використання ременів безпеки та гальмування, для цільових маркетингових цілей.

Конкурент VW, Toyota, вигадаоа майже непрохідні джунглі з дванадцяти заяв про захист даних, а Kia може збирати інформацію про “сексуальне життя” своїх клієнтів згідно зі своєю заявою про захист даних. Mercedes заслуговує на критику через те, що в нових автомобілях попередньо встановлений додаток TikTok, який сам по собі має серйозні проблеми із захистом даних.

Група Renault – найкраща в рейтингу

Бренд Renault та його румунська дочірня компанія Dacia набрали найбільшу кількість балів. Обидві компанії надають водіям можливість видаляти персональні дані. Втім, дослідники не підозрюють, що за цим стоїть особливо виражене усвідомлення приватності, а скоріше сильні зв’язки з європейським ринком, де діють суворі правила захисту даних у міжнародному порівнянні.

Загалом, експерти Mozilla винесли нищівний вирок індустрії. З точки зору захисту приватності, всі нові автомобілі є справжніми кошмарами на колесах, які збирають величезні обсяги персональних даних. Сьогодні сісти в автомобіль – це все одно, що віддати свій мобільний телефон автовиробнику.

 

Похожие статьи

Абсолютно новий Renault Scenic E-Tech Electric: перший більш екологічно розроблений повністю електричний сімейний автомобіль

Megane проклав свій шлях, а тепер настала черга Scenic переосмислити себе і стати флагманом нового покоління електромобілів Renault. Абсолютно новий Scenic E-Tech Electric розроблений спеціально…

Комментарии

ru_RUРусский