Епоха сингулярності: як штучний інтелект замінює людей у ​​роботі, і що з цим робити?

Згідно з класифікацією, яку використовує низка експертів, сьогодні ми живемо під час Четвертої промислової революції, що характеризується злиттям технологій штучного інтелекту, генної інженерії та робототехніки, що стирає межі між фізичним, цифровим та біологічним світами.

Соціолог Ентоні Гідденс вважає, що темпи та глобальні масштаби такої революції є безпрецедентними в історії людства, і ми, ймовірно, перебуваємо лише на її ранніх стадіях. На його думку, нові розробки в галузі штучного інтелекту, ймовірно, призведуть до нової фази соціальної трансформації. Деякі вважають, що цифрова революція в першу чергу породжує нескінченну різноманітність і руйнує інститути і спосіб життя, що існували раніше. Ось якраз про це і поговоримо.

1. Програміст . Системи подібні до ChatGPT пишуть коди швидше людей, але при цьому досить якісно. Тому втрачає сенс найм цілої команди до виконання завдання, яку може створити система під керівництвом однієї чи 2-х людина.

2. Журналіст та копірайтер . Повністю сферу журналістики штучний інтелект замінити не зможе, але напрям новин, цілком може забезпечити. Він добре шукає, розпізнає та складає тексти.

3. Юрист. Як і в новинній сфері, так і в юриспруденції важливо швидко освоювати велику кількість інформації, вибирати потрібну і на основі її робити певні висновки, що робить ІІ, а відповідно: здатний замінити юрфірму.

4. Маркетинговий аналітик. Збирати дані, аналізувати їх та складати прогнози на основі підсумків аналізу у ІІ дуже добре виходить, тому тут він теж легко впорається без людей.

5. Вчитель . Вже зараз ChatGPT навчений проводити заняття, хай поки що з помилками, але це легко можна доопрацювати.

6. Фінансовий консультант. Аналітика – одна з найсильніших сторін нейромережі. ІІ легко може працювати з інвестиціями, прогнозувати зміни ринку та підказувати куди краще вкластися.

7. Трейдер. Все та ж причина, з аналітикою нейромережі справляються швидше та якісніше людей.

8. Графічний дизайнер. DALL-E, Midjourney та Stable Diffusion здатні впоратися із завданням графічного дизайнера не гірше, ніж професіонали цієї сфери.

9. Бухгалтер . Робота з цифрами – це про ІІ, він легко може взяти на себе основну масу роботи бухгалтерії.

10. Агент підтримки. Вже зараз роботи впроваджені в роботу з клієнтами в багатьох сферах, якщо доопрацювати цей процес, то служба підтримки, з легкістю, обслуговуватиметься ІІ.

З одного боку, такий стан справ насторожує, але з іншого, ми можемо припустити, що, як мінімум, у перерахованих галузях відсіються дилетанти, яких легко можна буде замінити тими самими чатботомами, і залишаться тільки справжні професіонали своєї справи. Гучними були нещодавні новини про те, що американське видання BuzzFeed звільнило 180 журналістів та почало використовувати чатбот. Ці процеси вже відбуваються.

Історія знає науково-технічні революції, які викликали страх і побоювання людей, що їх замінять машинами. Ченці, які переписували рукописи від руки, засуджували друкарський верстат, а камеру оголосили смертю живопису в середині 1800-х років. Згадайте рух Луддітов, що виник у першій чверті ХІХ століття під час промислової революції в Англії. Тоді робітники ламали машини та обладнання на знак свого протесту. Науково-технічна революція – річ неминуча. Найбільше вона стосується певних професій чи сфер, але, зрештою, буквально змінює світ. Яким стане світ після Четвертої промислової революції за такого масового впровадження штучного інтелекту?

Ось що думає з цього приводу соціолог Максим Анатолійович Лепський:

«Слід розуміти, що штучний інтелект, а відповідно й чати, алгоритмічні. Той самий Google translate робить переклад найбільш імовірнісного сценарію, тому на виході ми читаємо технічний переклад, нерідко з численними помилками та втраченою початковою смисловою складовою; втрачається краса художнього оформлення, якщо вона була у первісному тексті. Всі ці речі програмуються, і сьогодні швидко вдосконалюються. Чим далі, тим більше в нашому житті буде штучний інтелект. Завдяки ньому ми за лічені хвилини обробляємо величезні обсяги даних, що розвантажує людей від низки завдань. Чи може штучний інтелект зробити масові статистичні вибірки із спілкування людей (а там можуть бути інновації та відкриття)? Думаю що так. Але, чи зможе він сформувати щось нове? Я думаю, що навряд.

Якщо говорити про те, що ми починаємо спостерігати заміщення професій роботами, то хочу вам нагадати про такого відомого футуролога з Кремнієвої долини, як Рей Курцвейл. Він говорив про те, що ми навіть не помітимо, як почнеться епоха сингулярності – коли розвиток цих інформаційних технологій буде вже такою густиною, що невідомо: ми ними керуємо, або вони нами. Навіть уже зараз у багатьох може виникнути відчуття, що керують вони — інформаційні технології.

Ось тому, я думаю, що так, ми вже входимо в епоху сингулярності. Штучний інтелект гратиме дуже велику роль, але виникатиме і дуже велика потреба в унікальності людської думки. Фахівці, безумовно, будуть затребувані. Але питання ще в тому, чи зможуть професіонали, потім вбудуватися в це інформаційне діджиталізоване середовище? І це вже дещо інше питання…»

Источник: un-sci.com

Похожие статьи

Опанувати нову навичку можна в будь-якому віці. Ось чому цьому варто повчитись у немовлят. Уривок з книжки «Початківці» Тома Вандербільта

Одного разу чотирьохрічна донька журналіста Тома Вандербільта запропонувала батькові зіграти в шахи. Він погодився, хоча й мав суттєву проблему: грати в шахи не вмів. Так…

Комментарии и отзывы

ru_RUРусский